Aréna telefonůOdolná alternativa k Sony Xperia Z3 Compact?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
agas7
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Active
Kontaktovat uživatele:

Odolná alternativa k Sony Xperia Z3 Compact?

Příspěvek od agas7 » pát 20. led 2017 8:17:20

Po 4 záručních opravách během 2leté záruční doby mám nyní možnost vrácení peněz za Sony Xperia Z3 Compact a rád bych se zeptal na nějaká doporučení, zda zvolit nějakou alternativu, nebo zůstat u téhož.

Co se týče velikosti i funkčnosti mně Z3 vyhovovala téměř ve všem. Potřebuji kombinaci možnosti jednodušší manažerské práce (dokumenty, maily, facebook, web) s GPS navigací při turistice, běhu či geocachingu (i za deště či mrazu). Problémem byla neustále se přehřívající baterka (což se opravami nevyřešilo, je to asi vlastnost výrobku), poměrně malá výdrž baterky (řešil jsem to powerbankou), ne příliš přesná GPSka, nedostatečná kapacita vnitřního 16 GB úložiště (občas jsem musel promazávat aplikace, aby to nekřičelo, že se už to tam nevejde), hraniční velikos SD karty (60 GB) křehkost zadní části mobilu (řešil jsem to různými pouzdry).

Během 2 let záruky se ovšem vyskytly tyto závady: samovolně prasklé zadní sklo, vadná základní deska, vadná baterie a rozklížený displej. Během 2 let strávil mobil celkem 40 dní v záručních opravách.

Teď váhám, zda si jej nechat vyměnit za nový (případně nechat vrátit peníze a koupit si tentýž nový), nebo zda mám hledat nějakou alternativu. Pro první variantu by mluvilo to, že jsem na něj zvyklý, ty funkční nedostatky se daly skousnout, investoval jsem do ochranných pouzder, powerbanky a držáku do auta, mám v něm vše rozchozené a je určitá naděje, že ony závady (včetně přehřívající se baterie) byly vlastností jen toho mého kousku.

Pro druhou variantu (koupi jiného druhu mobilu) pak mluví to, že by snad bylo možné najít něco s větší kapacitou baterie, možná i s výměnnou baterií, větší kapacitou vnitřního úložiště a SD karty a něco, co je také dostatečně odolné v přírodě (i za cenu nějakého menšího připlacení si).

Prosím zkušenější o případné vaše tipy. Díky moc.

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Re: Odolná alternativa k Sony Xperia Z3 Compact?

Příspěvek od foto1977 » pát 20. led 2017 21:18:36

Ahoj, mám dojem, že nový mobil dle tvých požadavků jedině Z5C... i když ta má také jen 2GB RAM a to už je dnes na hraně...
Splňuje vše co má Z3C a navíc bude mít ještě nějaký ten pátek podporu aktualizací OS...
Jinak sám mám Z3C a jsem s ní spokojen, ale už bych, pokud máš možnost peněz zpět, do ní znovu nešel...
Ovšem musím upozornit, že na své Z3C provozuji 128 GB microSD kartu bez problémů, a původní baterie u skoro 2 roky starého mobilu taky pořád vydrží 2 dni...
A se Slimm Rom běhá jako hodinky...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho

Příspěvek od Mirda86 » pát 20. led 2017 21:26:43

Nebo novej Samsung Galaxy A3 2017 bude vodeodolnej. Jen ten zbytek neni nic co by byl upgrade oproti Z3c...to bych spis bral radsi tu Z5c.

Autor tohoto vlákna
agas7
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agas7 » sob 21. led 2017 17:59:26

foto1977 píše:Ahoj, mám dojem, že nový mobil dle tvých požadavků jedině Z5C... i když ta má také jen 2GB RAM a to už je dnes na hraně...
Splňuje vše co má Z3C a navíc bude mít ještě nějaký ten pátek podporu aktualizací OS...
Jinak sám mám Z3C a jsem s ní spokojen, ale už bych, pokud máš možnost peněz zpět, do ní znovu nešel...
Ovšem musím upozornit, že na své Z3C provozuji 128 GB microSD kartu bez problémů, a původní baterie u skoro 2 roky starého mobilu taky pořád vydrží 2 dni...
A se Slimm Rom běhá jako hodinky...
Díky za komentář...

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact

Příspěvek od foto1977 » ned 22. led 2017 17:44:36

Na poděkování je tu "palec nahoru"... :-)
Jinak jak píši, pokud chceš kompaktní rozměry a odolnost a nevadí ti Sony prostředí a přístup k aktualizacím,
tak je Z5C dobrá volba. Navíc má mít přislíben update na Nougat, což by z hlediska bezpečnosti a podpory bylo super,
i když si nejsem jistej jak to bude lítat jen s 2GB RAM...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

Autor tohoto vlákna
agas7
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agas7 » stř 01. úno 2017 0:56:33

Dík za všechny komentáře. Po prozkoumání možností teď váhám, jestli nepřestat trvat na kompaktní velikosti a nejít např. do Samsung A5 (2017)... A3, která je kompaktní, se mi ve srovnání se Z5C zdá slabá, ale ta A5 už vypadá lépe. Co vy na to? Jediné, co mě zatím odrazuje, že ta A5 asi nemá žádnou možnost pro uchycení poutka na ruku.

Gaston99
Droid
Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » stř 01. úno 2017 1:19:10

A5 vypadá dobře, ale za tu cenu tam mohli dát silnější procesor. Když tak se mrkni na nějaké recenze. Třeba - https://mobilenet.cz/clanky/recenze-sam ... holu-32113" onclick="window.open(this.href);return false;

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho

Příspěvek od Mirda86 » stř 01. úno 2017 7:27:28

Tak tak. Stejne jako u predchudcu opet velice slabej procesor vzhledem k cene.I RAMka mohla byt vetsi.Zbytek ok .Celkem peknej telefon v realu.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“