Aréna telefonůKompaktní náhrada za G3

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Džůny
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 [Fulmics 4.2] Root + TWRP
Mobil 2 / ROM: LG G2 [Stock 5.0.2]

Kompaktní náhrada za G3

Příspěvek od Džůny » ned 19. úno 2017 19:21:26

Chci vyměnit G3 za něco jiného. Po pracovně a cestovně intenzivním čtvrtku a pátku jsem měl chuť ji zahodit; umřela mi okolo jedné odpoledne, do večera jsem vyšťavil i druhou záložní nabitou baterku. A do hospody už jsem pak musel s powerbankou. Běžně nabíjím okolo 20% se 1:40 SOT (Fulmics ROM 6.5, nová baterka) a už na to nemám nervy.

Co mi na G3 vadí, pro lepší představu proč chci měnit (sestupně): Mizerná výdrž baterie, velikost (výška mi nevadí, spíš šířka je pro mé malé ruce průser), konstrukce (popraskané rámečky, vrzání), špatná čitelnost displeje na slunci, nesmyslné rozlišení displeje (= přehřívání a výkonový lag), absence čtečky otisků, slabý výstup do sluchátek.

Maximální rozpočet: 10 000 Kč, ale kdyby to stálo za to, tak i víc…

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: Pracovní telefon – komunikace a organizace především; hodně hovorů, e-mailů, Skype, Messenger, HipChat, prostě data a konektivita, hry mě nezajímají.

Požadavek na značku: Cokoliv kromě Samsungu a Číny bez dobrého jména.

Mnou navrhované modely: Xiaomi Redmi 3S LTE, nebo počkat na Redmi 4 LTE, Xperia Z3 (Z5) Compact, Honor 8, ZUK Z2 (?!). Neskutečně se mi líbí OnePlus 3T, ale ta velikost… :(

Vlastnosti displeje: Do 5" ideální, nebo 5,5" v úzkém těle. Rozlišení maximálně FHD (ideálně jen HD), vyšší nechci. LCD/LED je mi úplně jedno, ale chci aby byl dobře čitelný na slunci.

Výkon: Tak, aby to zvládalo multitasking bez záseků (přepínání mezi Messengerem, Gmailem, Keep, Chrome a Maps). RAM nejlépe 3 GB, GPU mě nezajímá.

Interní paměť: Nezájem.

Slot pro paměťovou kartu: Nezájem.

Audio: Stereo reproduktory by byly fajn bonus, ale priorita to není + rád bych dostatečně hlasitý a kvalitní výstup z 3,5 mm jacku, G3 je v tomhle ohledu příšerná.

Komunikace: Rozhodně LTE. Infra/NFC nepotřebuji. Bezdrátové nabíjení by bylo super, ale v nejhorším holt prodám s G3 i nabíječky, no…

Fotoaparát: Dioda být musí, něco by to vyfotit mohlo. Bude to má jediná věc na focení. Ale fotím spíš užitkově a pracovně, než umělecky, takže to opět není zrovna priorita.

Odolnost telefonu: Voděodolný by byl fajn, zbytek vyřeším krytem a tvrzeným sklem.

Senzory: Čidlo jasu, prosím.

Ostatní požadavky: Čtečka otisků je plus. Úzký telefon by byl výborný; naprosto nejlíp se mi držela Xperia XA. Kdyby to nebyl takový předražený HW odpad, tak už ji mám doma. A mimochodem, X Compact taky nechci, nebudu jim platit prémiovou cenu za kus plastu který přišel o voděodolnost.

Díky všem za nápady a návrhy. Nějakou dobu telefony nesleduji, takže nevím co je teď aktuální nebo ne a rád si nechám poradit.

Edit.
Ještě jednu věc zmíním, nejradši bych čistý Android, nebo aspoň možnost flashnout AOSP.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Kompaktní náhrada za G3

Příspěvek od Mirda86 » ned 19. úno 2017 21:45:57

Tak pokud ti XA vyhovovala az na mizernej hw tak zkus Xperii X nebo X Performance. Oba az na ten bezdrat splni v pohode vsecko.

ALF
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Příspěvek od ALF » pon 20. úno 2017 6:55:04

Ale ta cena u X performance...
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pon 20. úno 2017 7:12:32

Litr a neco pres limit...

tomas.griger
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 Plus + Gear Sport

Příspěvek od tomas.griger » pon 20. úno 2017 7:28:56

Myslím, že tvoje požiadavky splňuje Xiaomi Redmi Note 3 Pro Special Edition.
Na mall.cz ho majú za 4.990Kč a budeš prekvapený koľko muziky dostaneš za viac než príjemnú cenu.
Výdrž je proste fenomenálna, mne vydrží cez 2 dni, pri SOT 4,5 hodiny. 2 dni v zmysle cez 55 hodín medzi nabíjaním. A to denne hodiny telefonujem cez bluetooth, ktorý mám stále zapnutý, samozrejme + Wifi a data. Synchronizujem 2 emailové schránky, mám Skype, Skype for business a GroupMe-

https://www.mall.cz/mobilni-telefony-du ... z-lte-sedy" onclick="window.open(this.href);return false;

Čo sa týka čistého androidu:
cyanogenmod-13-0-oficialni-port-t76598.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://forum.xda-developers.com/redmi- ... 0-t3533744" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tohoto vlákna
Džůny
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 [Fulmics 4.2] Root + TWRP
Mobil 2 / ROM: LG G2 [Stock 5.0.2]

Příspěvek od Džůny » úte 21. úno 2017 13:35:14

Dík za tipy. Na X / X Performance kouknu. Počkám pár dní do MWC a třeba se i objeví něco zajímavého.

Redmi Note 3 je určitě moc fajn, ale pro moje hobití retardované ruce je moc velký. :(

Nakonec se snad stejně půjdu podívat i na X Compact… co mi zbyde.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“