Aréna telefonůPoraďte nejlepší čínský malý mobil

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)

Autor tohoto vlákna
dvzd
Kyborg
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: UF2

Re: Poraďte nejlepší čínský malý mobil

Příspěvek od dvzd » čtv 28. čer 2018 11:10:29

iPhone SE ma ale jen 4" displej, iPhone SE2 by mel mit stejne telo, ale displej pres celou predni stranu a to si myslim, ze da tech 5" minimalne. To by bylo pro me akorat, kdyby to umelo Android.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. čer 2018 18:04:31

Jo, 5" už se dá asi použít prakticky na všechno. Ten 4" v SE1 je použitelný jen jako nouzovka, když není možné mít nic většího. Ovšem zvětšování displejů až do kraje je dobrá cesta, jak zachovat kompaktní rozměry a mít velkou pracovní plochu. Úplně si představuju, jak by byl super můj Xiaomi Note 4, kdyby měl jen velikost displeje + třeba 2mm kolem něj :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » čtv 28. čer 2018 19:39:51

SE je vtip. Nedivim se ze to uz nikdo nechce. Proto taky padal nezvykle rychle na cene...vzhledem k tomu ze to je Apple.

SE2 podle me nebude vypadat tak jak v tom odkazu. Tim by Apple odstavil iP8 i porad slusnej iP7 ktere maji 4.7" + dinosauri ramecky.

cunik.cz
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Příspěvek od cunik.cz » čtv 28. čer 2018 20:00:25

roy100 píše:
ludekbrno píše:
čtv 28. čer 2018 9:16:40
No, kdo chce smartphone používat opravdu jako smartphone, tak nevěřím, že chce malý displej :) Jak člověk jednou ochutná placku, zpátky by jít nechtěl. Já mám vlastní android s 5,5" displejem a služební iPhone SE (to je tuším tak 4,5 nebo dokonce 4") a je neskutečný opruz na tom cokoliv číst nebo psát. Jinak samozřejmě pokud bych chtěl jen nesmartphone, tak budu chtít co nejmenší, protože na vyhledání kontaktu mi stačí i maličký displej :)
Tak myslím že to není úplně absolutní pravda záleží na praferenvich, můj první smart s droidem (nebudu řešit předcházející s jinými systémy) byla moto Defy s 3,7'', dělal jsem na ní úplně ti samé jako teď a displej byl v pohodě, rozhodně jsem netrpel při psaní, navigaci, surfování. Naopak teď s velkými mobily trpím při všech aktivitách bo je není kam dát, aktuálně mám Redmi 4x a je to na hraně, při aktivnějším používání mobilu mimo domov nebo kancl ta velikost prostě vadí.
Ono když není nic jiného tak si připadáš s 3,7 palcovým displejem jako král. Já si pamatuji ještě moji Huawei G525. V dnešní době nepoužitelné a v té době jsme byl IN

Autor tohoto vlákna
dvzd
Kyborg

Příspěvek od dvzd » pát 29. čer 2018 1:32:48

Mobil by mel byt tak maly, aby se vesel do kapsy a neprekazel, nevycnival, nevypadaval. Mam mobil 144 x 70 x 8 mm, v aute uz mi nekolikrat vypadl mezi sedacky jak z bundy, tak treba z kratasu, kvuli tomu si ho preventivne z kapes vyndavam a nekam pokladam a pak ho tam zapominam, jak doma, tak v zamestnani nebo v aute, tohle uz pak neni mobil, ale nadmerny naklad. Predtim jsem mel mobil 138 x 67 x 6 mm a bylo to o dost lepsi, prekazel mene, z nekterych kapes nevypadaval, nemusel jsem ho tak casto nekam pokladat a pak ho tam treba zapominat. Oba mobily maji 5" displej a u obou by se daly rozmery jeste snizit, kdyby byl ten 5" displej pres celou predni stranu. Ja chci mit mobil, ktery mi nebude vsude mozne prekazet v kapse, myslim si, ze iPhone SE 121 x 56 x 8 mm ma idealni rozmery a vesel by se na nej i 5" displej.

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pon 02. črc 2018 16:36:33

Vyska je diky "spatnemu" pomeru stran taky na prd. Pri 6 palcich je to dlouhe jak stafle. U me byl geroj foun LG G3, 146.3mm a 5.5 palce. Ramečky nahore a dole minimalni tim mel i kompaktnejsi rozmer. Ted mam S7 ta vysku 142.4mm a ma jen 5.1 palce a je to na praci, psani uz znat.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

niemand
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Unihertz Jelly Pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niemand » čtv 26. črc 2018 5:38:30

Byl tu zmíněný Atom a Jelly od firmy Unihertz. Již téměř rok vladním právě Jelly Pro a přemýšlel jsem nad Atomem, ale nakonec jsem neviděl důvod proč to kupovat. Jelly Pro mě stál necelých 2500kč na indiegogo v předprodeji a s jeho používáním nemám problém. Ačkoli palcem zakreju téměř celý displej, tak se mi na tom píše celkem dobře. Baterie vydrží cca 3 dny jak bylo v článku na předchozí stránce.

Já nemám rád dnešní smartphony, protože jsou na mě moc velký i předchozí Samsung S3 mini je podle mě zbytečně velký pádlo. Internet v mobilu využívám minimálně a až na pár aplikací mě ten 2,4" neomezuje (resp asi u dvou her byl problém s čitelností textů vzhledem k malému rozlišení displeje, ale já nejsem náročný uživatel, takže někdo jiný by asi na problémy narážel častěji).

Rozhodně bych ale toho malého hajzlíka už z ruky nedal :D

https://i.imgur.com/zBdpoy0.jpg
https://i.imgur.com/swws9Sd.jpg
https://i.imgur.com/MbQkPDC.jpg
https://i.imgur.com/kJB7k2K.jpg
All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » ned 29. črc 2018 18:09:03

Tak se dá ještě na Ali od vyrobce objednat LEAGOO Elite 6 4G.

Tak jsem ho objednal, snad svou práci udělá :-)

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pon 30. črc 2018 6:43:35

Ja radeji sice menši telefon ale HW lepší střední třída. Ten LEAGOO Elite 6 4G má nepoužitelnou velikost RAM i ůložného místa. Po zapnutí bude z 8 tak 3.5GB, poté se rozjedou aktualizace aplikací od google a dalších. nainstaluji si zo pár aplikací. A skončí to tím že přestanou chodit i sms protože volné místo spadne pod 500MB. I 16GB je málo ale dá se. Pamětová karta nic neřeší.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » pon 30. črc 2018 18:29:16

Aktuálně mám na práci iNew U3. Stejná specifikace jako tenhle a stačí jak RAM tak procík a interní úložiště.
Je na práci, musí dávat LTE, hotspot a být online celý den na komunikaci. Kbyby mi nezvlhnul že mi nebere vrchní 2mm z digitizeru a uz nemel nalomenej USB, nic by mi nechybělo.

Na ostatní náročný věci je soukromej, na práci toho moc nepotřebuješ.

Interní paměť mám necelé 3GB k dispozici (použito 1,1 GB), ale je rotlej a vyčištěnej a miniGAPS jsou se zablokovanou aktualizací integrovaný v ROM (/system).

Autor tohoto vlákna
dvzd
Kyborg

Příspěvek od dvzd » pát 07. úno 2020 19:19:20

Je to tragédie, všude jen samá pádla. I já jsem byl nucen koupit pádlo s rozměry 163x78x9 mm těžké 215 g, nedá se to ovládat jednoručně. Snad se nabídka časem zlepší.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“