Aréna telefonůPhone na day-to-day pouzivani, do 10k

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
RTjohny
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Phone na day-to-day pouzivani, do 10k

Příspěvek od RTjohny » stř 03. kvě 2017 19:38:03

Tak to vypada, ze v me Xperii Z1 Compact odchazi baterie. Tento telefon mi maximalne vyhovoval - odolny, velikostne fajn do kapsy, skvele foti a celkove funguje. Problemem je jiz starsi verze Androidu. Idealne bych jako nastupce volil telefon podobneho razeni, s delsi vydrzi na baterii. Coz je problem cislo 1 - nenasel jsem takovy model na trhu. Nejbliz jsou Honor 8 a Nubia Z11 miniS (s Nubii - jiny model - mam dobre zkusenosti - resil jsem jako darek pro bejvalku a byl jsem z ni docela nadseny). Ani jeden z nich neni sice nejak moc odolny :-/ hold nocni zatahy, sport a pod. budu asi muset resit se stavajici Xperii jako backup phone.

Maximální rozpočet: 10 000 CZK mi prijde jako rozumne cislo
Místo nákupu: CR, nebranim se dovozu, ale nechci telefon rootovat (vyuzivam mobilni bankovni aplikace a pod.)
Předpokládané využití zařízení: Web browsing, telefonovani, navigace v aute/pri chuzi, foceni, obcas sport, obcas nejaka hra
Požadavek na značku: Honor uz povazuji za tradicni znacku :-) Ale nebranim se ani jine Cine, ci jakemukoliv tradicnimu vyrobci. Dulezite je vydavani aktualizaci OS Android.
Mnou navrhované modely: Honor 8, Nubia Z11 miniS, Sony Neco Compact (tady se ale obavam, ze tu aktualizaci Androidu muzou zariznout docela brzy, podobne jako u Z1c)
Vlastnosti displeje: Idealne odolny vuci poskrabani, dobra citelnost na slunci, velikostne zrejme do 5.2''
Výkon: aspon 4 GB RAM by bylo fajn, ale pokud by neslo jinak, staci 3 GB
Interní paměť: nerozhoduje
Slot pro paměťovou kartu: ANO, ale jsem ochotny z tohoto pozadavku ustoupit v pripade velke (>60 GB) interni pameti
Audio: nerozhoduje
Komunikace: LTE vsechny EUR freq
Fotoaparát: Zadni i predni. Zadni kvalitou aspon Z1 Compact, predni asi cokoliv postacuje pro Skype
Odolnost telefonu: urcite je vyhodou odolny phone
Senzory: vsechny standardni...nic spesl mi nenapada
Ostatní požadavky: Plusem je vymenitelna baterie, Dlouha vydrz na baterii, Kompaktni rozmery, Co nejmin bloatware (idealne moznost ho odinstalovat), "Vyssi" vahu telefonu povazuji za plus (aspon vim, ze ho mam)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Phone na day-to-day pouzivani, do 10k

Příspěvek od Mirda86 » stř 03. kvě 2017 19:44:32

Tak Xperia X Compact. Zrovna co se aktualizaci tyce tak je na tom ted Sony nejlip ze vsech vyrobcu.Hned po Pixelech.
Slusnej kompakt je i A3 2017.Vydrz vynikajici.I kdyz beha slusne tak nejvetsi minus jsou 2GB RAM.
Jinak v mobil pohotovost mas v akci Xperii X Performance za 10500kc.Odolna, vykonna, dobra vydrz...celkove super foun.Kor za ty penize(teda akorat v bile).
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-sony- ... 8131-white

Jinak ale s H8 chybu urcite neudelas.
Muzes mrknout i na Zenfone 3.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“