Aréna telefonůTelefon střední třídy

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kubika1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia 5
Tablet: iPad 2

Telefon střední třídy

Příspěvek od kubika1 » pon 24. črc 2017 12:57:49

Zdravím,
uvažuji o koupi nového mobilu. Už jsem se nějak rozhlížel co je v nabídce, ale jsem docela nerozhodný... :)
Můj rozpočet:
Není omezený, ale nechci zbytečně utrácet. Co jsem se zatím rozhlížel, tak bych to viděl na +- 5 000,- Víc se mi utrácet nechce vzhledem k tomu, že iPhone SE 32GB teď stojí 9k, tak u vyšších cen bych se asi přiklonil spíše k Applu.
Místo nákupu:
ČR
Využití a vlastnosti mobilu:
Nejsem moc náročný na výkon. Hry nehraju - tomu odpovídá i můj nynější telefon BB Z10 :) ale vyžaduji spolehlivé GPS, foťák alespoň stejných kvalit jako má můj nynější BB Z10. Telefon chci využívat hlavně FB, internet, youtube, smartbanking a asi mnou nejnáročnější aplikace je Horizon Go, kdy obraz následně posílám do chromecastu.
HW požadavky:
OTG, české LTE, NFC (jsem zvědavý na Android Pay, už jsem zkoušel ČSOB na nákupy) a líbila by se mi čtečka otisků prstů pro zabepečení, ale to nevím jestli už nechci moc... :)

Od telefonu očekávám, že mi vydrží alespoň 2-3 roky jako jsem to měl do teď s Galaxy S, kterou jsem měl 3 roky a BB Z10 kterou mám už přes 2,5 roku. :) S BB Z10 bych fungoval nadále, protože OS je super, ale bohužel se systém neprosadil takže mi zde vadí podpora od vyvojářů SW.

Co jsem si zatím výhledl:
Nokia 5 - telefon za 5,5k, který splňuje všechny mé požadavky, líbí se mi příslib aktualizací a dle dosavadních recenzí to vypadá na kvalitní konstrukci, kde se nešetřilo a telefon by tak snad ty 2-3 roky mohl vydržet. Mínusem je cena která je v porovnání s konkurencí vyšší vzhledem HW parametrům (zatím ji nabízí jen pár e-shopů :( ).
Huawei P9 lite - telefon o maliko dražší s podobnými parametry. Zde mi tolik nesedí design a k samotnému Huawei nemám zas moc velkou důvěru v plynulý chod v řádu několika let, kdy telefon budu používat.
Xiaomi Redmi 4X 3GB/32GB Global - třetí varianta která je mi nejvíce sympatická a i nejlevnější (4k). HW za ty prachy super, ale mrzí mě abscence NFC.
Nebo úplně něco jiného? :)
Jak to vypadá vůbec se spuštěním Android Pay v ČR? Četl jsem články, že to mělo být už toto jaro a stále nic... Jestli to bude za rok či dva, tak bych šel určo do toho Xiaomi, ale jestli je to otázka týdnů, tak bych to viděl na tu Nokii 5 :)
Díky za názory...

Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3

Autor tohoto vlákna
kubika1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia 5
Tablet: iPad 2

Re: Telefon střední třídy

Příspěvek od kubika1 » sob 19. srp 2017 10:23:02

Tak jsem zakoupil Nokii 5 a jsem spokojený... :) Téma se může locknout... :)
Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“