Aréna telefonůUpgrade z Honoru 9 na Samsung S8

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Upgrade z Honoru 9 na Samsung S8

Příspěvek od Mirda86 » stř 27. zář 2017 12:49:27

Xanthor: Jasny ja jen ze uz sem alergickej kdyz nekdo napise do plusu automaticky AMOLED aniz by vlastne vedel s jakym IPS srovnava. Mluvim ted obecne. Jak psal Pavel... neresim technologii ale kvalitu na tom konkretnim modelu. A ten u G6 je proste naprosta spicka ve vsech smerech.

Jinak "umirani" G4 byl pruser. Nicmene konkurence ma taky problemove kousky. Treba Note. Nebudu mluvit o sedmicce ale o N4 kde umiraji pameti. Sou toho plne fora. I ja jednoho reklamoval a nastesti dostal plnou palbu zpet. Osobne vzdy koukam jen na konkretni model. Kdybych se mel koukat do historie tak si taky nemusim uz koupit vubec nic :D

Cashbacky sou fajn... ale furt bych vychazel z normalni ceny. A jak sam pises... ted uz se zameruji spis na S8. Nejlevneji sla koupit snad za 15000kc pokud se nepletu...coz byla luxusni nabidka.

Pavel: Me se u G6 libilo ze slo odemykat pomoci obliceje i pri vyplem displayi. Stacilo zvednout pred sebe a odemknuto. Taky dobry.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » stř 27. zář 2017 15:05:44

No tak všechny AMOLEDy mají automaticky jako plus kontrast (černá je fakt černá) a velmi nízkou spotřebu baterie při pouze několika rozsvícených pixelech (takže tam lépe funguje dnes moderní always on režim). U LCD je snad automatické plus leda to, že se prakticky neopotřebovávají a s tím se stejně naprostá většina lidí nepotká nebo až po dlouhé době. Už to, že výrobci postupně přechází na AMOLEDy, o něčem svědčí.

O problémech Note 4 vím, ale mám dojem (možná se pletu), že to není tak rozšířený problém jako byl u G4. A u konkrétního modelu může být vždy nějaký takový problém, který se začne projevovat až po delší době. Ale něčemu takovému se prostě nevyhneš, ledaže bys čekal rok, dva, jestli se neobjeví nějaký problém a až pak si to zařízení koupil (ovšem to už bude zastaralé). Proto si myslím, že koukat se i do historie je užitečné.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 27. zář 2017 15:19:05

Ja mam zas dojem ze tech Notu je prave taky hromada. Akorat se o tom tolik nemluvi. Aspon ne tak jak u G4. Tak ci onak. Je to velkej problem.

Jo jasny. Energeticka narocnost je fajna. Skoda ze toho neumi dost casto Samsung vyuzit. Ani u AlwaysOn kde je vyrazne zravejsi nez IPS u Lg. To je asi nejvetsi fail z meho pohledu. Sem zvedavej na V30 s OLED a AlwaysOn.

Jo cerna je jasna. Treba ale Sony nebo Lg ma na IPS takove podani cerne ze "lepsi" cernou poznas jen pri primem srovnani. Coz je asi kazdemu stejne sumak. Naopak kde AMOLED neni zrovna presvedcivej tak je bila.
Presaturovane barvy sou kapitola sama o sobe.
Ale jasny... vetsina BFU to treba oceni... proto je pro ne zajimavejsi asi. Tezko rict. Udajne by mel byt brzo OLED i levnejsi. Kdyz k tomu prictem zivotnost tak to pak taky neni zadna vyhra.

ullan
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Nvidia Shield K1

Příspěvek od ullan » stř 27. zář 2017 18:12:27

Nějaké hádání, jestli H9 nebo S8 je lepší nebo není, nemá smysl. Každému sedne něco jiného, stejně tak má někdo nějaký finanční hranice kolik je za tel. sochpen utratit.
H9, ani P10 jsem v ruce neměl. Mám pouze roční zkušenost s P9. Neříkám, že by mě tel. nenadchnul nebo zklamal. Mě os. od samého začátku neskutečně sr*la klávesnice. Tolik překlepů jsem snad v životě nedokázal jako s P9. Měsíc jsem testoval jiné klávesnice, ale pořád to nebylo ono. Prostě starého psa novým kousků nenaučíš. Pak přišly nějaké SW chyby a to už jsem neunesl. Na druhou stranu bych pochválil hliníkové tělo, rychlé bezproblémové odemykání prstem....
U S8 mě např. zklamalo umístění čtečky otisků prstů. Vím, že je to daň za bezdrátové nabíjení, ale málo kdy se mi povede odemknout tel. na první pokus. Dalším zklamáním je skleněné tělo. Jako sorry, u tel. za takové prachy by měl někdo zapojit mozek nejen nad pohledovou krásou, ale i praktičností. Po pár min. používání tel. bez obalu vypadá jako jste u toho svačili nějakou Vysočinu. A to nemluvím o tom, že má tel. tendenci vyskočit z ruky. Jediné, co fakt u S8 můžu vyzdvihnout je foťák. Natáčel jsem videa v noci, super.
Pokud někomu vyhovuje levnější tel., splňuje jeho nároky, požadavky, rozhodně ano

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » stř 27. zář 2017 18:21:52

Mirda: Mně (S7) sežere AOD asi půl procenta za hodinu, nějak mám problém uvěřit tomu, že LCD by na tom mohlo být líp (a zároveň bylo i něco na tom displeji vidět).

ullan: Není to umístění čtečky spíš daň za špatný návrh, resp. návrh na poslední chvíli? (A samozřejmě za minimální rámečky, ale zase sw tlačítka jsou fajn...)

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 27. zář 2017 18:49:46

Hele jako klidne si tomu never. Me je to celkem fuk. Pisu tu pouze svoje poznatky. U S7 i S7 Edge mi AlwaysOn zral 2x tolik co u G6. Vesmes u G6 sem na baterce za celej den sviceni AO nepoznal tak jak u S7/Edge.A to je pro me podstatne. Navic vzhledem OLED vs IPS by to melo byt naopak.A proto je to za me zklamani. Nemam duvod tady neco G6 pridavat. kdyz se ti zadari tak si to nekdy vyzkousej.Ocividne kvalitni technologie. :palec:
Ano AO sviti u Samsungu o neco vic. To zas jo. Psal sem to tu uz nekolikrat.

ullan: Sklene zada u Samsungu sou dan hlavne za bezdratove nabijeni. Jako jeden z mala si tohle muze obhajit pac jinak by musel mit plastove zada. Proc myslis ze nove iPhony presly z hliniku na sklo?

Berte to tak ze lepsi nejaka ctecka nez zadna...viz iP X :D

ullan
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Nvidia Shield K1

Příspěvek od ullan » stř 27. zář 2017 21:37:01

Mirda86:
Na pohled skleněný záda, pěkný, ale total nepraktický. Mohlo to být třeba broušený sklo. 1. Aby na tom nebyl vidět kde jaké stáhnutí. 2. Jistota v dlani.

xanthor:
Netuším, zda to bylo řešení na poslední chvíli. Někde jsem četl, že to je daň za bezdrátové nabíjení. Zase, kdyby to bylo řešení na poslední chvíli, asi by u Note 8 našli lepší řešení! Netuším, zda mohla či může být čtečka např. pod foťákem? Teď už je to stejně jedno

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 27. zář 2017 21:41:09

Tak pokud ti vadi otisky tak si mel volit svetlou barvu. Na stribrne to treba skoro videt nejde. Cerna se patla hrozne... i ten leskej ramecek. Ale stribrna je v poho.

Hurec
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Příspěvek od Hurec » čtv 28. zář 2017 7:54:30

Mirda86: ajo ted jsem koukal na P9 a s irda mas recht. To jsem mel na Honor 7.
Ted bych sel do G6 nebo H9 ci note 8...

A nevim jak chcete mit infinity displej bez ramecku a pritom mit ctecku otisku prstu vepredu. Bohuzel to nejde. A niz vzadu tez ne. Protoze tam je bezdratove nabijeni... az bude ctecka integrovana pod displejem , tak to uz bude jina.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » čtv 28. zář 2017 10:09:05

Mirda86 píše:
stř 27. zář 2017 18:49:46
U S7 i S7 Edge mi AlwaysOn zral 2x tolik co u G6.
To se mi nezdá normální, spotřeba AOD u S7 by měla být cca 0.5 % za hodinu.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » čtv 28. zář 2017 10:24:06

Ze jako treba za 12h sviceni by sezral 6%? Hmm pekna teorie. Kdyby to tak bylo tak to tady nezminuju vubec. A nemluvil bych o tom kdybych to zazil na jednou telefonu.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » čtv 28. zář 2017 10:36:53

Přesněji těch 0.5 % / h by měl být rozdíl mezi zapnutým a vypnutým AOD. Taky ale záleží na okolním světle...

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“