Aréna telefonůGalaxy S8 v Xperia XZ1 Compact

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Odhur
Nové Androidě
Reputace: -2
Typ mobilu / ROM: Samsung s7

Galaxy S8 v Xperia XZ1 Compact

Příspěvek od Odhur » pát 06. říj 2017 16:13:59

Rozhodujem sa medzi týmito dvoma zariadeniami a neviem, ktorý si vybrať. Dole sa spýtam na pár dotazov.
Viete sa mi niekto vyjadriť ku batérií Galaxy S8 ako dlho vydrží a pri akej záťaži, je to taká gro podmienka ak by dávala dobré hodnoty šiel by som do S8? Ďalej S8 ponúka výborný fotoaparát ale xz1 skvelý audio výstup inak sú výkonovo skoro rovnaké. To že xz1c nemá amoled mi nevadí ani dokonca, že nemá bezdrátové nabíjanie. IPS displeje u sony sú vyšperkované k dokonalosti takže podanie farieb je veľmi dobré. Mám možnosť totiž vlastniť xz1c za podobný peniaz ako S8 navyše k tomu budem mať aj tie slúchadlá. Je to pre mňa dilema, normálne by som asi nerozmýšľal a šiel by som do samsungu ale tá batéria to podľa mňa zabíja. Navyše sa bojím aj toho dizajnu, sklá sa budú určite ťažko zháňať a takýto celo sklenený telefón so zahnutou obrazovkou si myslím nevydrží dlho. Budem veľmi rád, keď mi dodáte nejaký feedback.

Ceny v tomto prípade nehrajú až tak veľké úlohy.
Viac uprednostňujem praktickosť pred dizajnom.
Vedeli by ste mi zhodnotiť audio výstup u S8 na kvalitných slúchadlách? Či už ide o bluetooth alebo káblové? Tam totiž SONY boduje na celej čiare použitím tích ich technológií.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Galaxy S8 v Xperia XZ1 Compact

Příspěvek od Mirda86 » sob 07. říj 2017 7:11:09

XZ1c sem nemel ale S8 jo. Je to proste spickove telefon. Ale praktickej rozhodne ne. Ramecky u Xperii nejsou taky zadna vyhra ale compactu to zas tak nevadi. Verim ze pri padu aspon nejaky smysl mit budou. S8 je peknej telefon ale musis si na nej davat velkyho majzla. Co se tyce ovladani pres ten zahlej display... to si musis vyzkouset sam. Kazdej ma jinou ruku. Obcas je to na obtiz.
Vydrz u S8 nebyla spatna. Cekal sem horsi vysledky.

Na S8 je nejlepsi pouzit kvalitnejsi folii typu zagg invisibleshield nebo od Skinzone.

Osobne si myslim ze ani s jednim neudelas chybu.

Autor tohoto vlákna
Odhur
Nové Androidě

Příspěvek od Odhur » sob 07. říj 2017 7:59:14

Mal som obidva telefóny v rukách. Xz1C nemá až také veľké rámčeky. Stačí sa pozrieť na iphony a ich rozmery. Len tak pre porovnanie: Iphone na výšku 138mm a Sony 129mm pri 4,6". Compact má parádny audiovýstup.

S8 sa mi páči a má moderný dizajn s ktorým sa dá prezentovať do budúcnosti ale pravda, že je nepraktický. Ale najviac sa bojím batérie. Na druhú stranu má špičkový fotoaparát.

Rozhodne sa neviem rozhodnúť.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 08. říj 2017 13:27:13

Tak design si musis rozhodnout sam.
Nevim jak dlouho v planu mas mit ten foun ale XZ1c je novejsi a podle vseho dostane android 9.0 i 10.0.
U S8 to vypada na max 9.0. Nerikam ze je to dulezite pro kazdeho ale taky mensi vyhoda pro Sony nejspis.

Autor tohoto vlákna
Odhur
Nové Androidě

Příspěvek od Odhur » ned 08. říj 2017 23:20:39

Dizajn vôbec neriešim. Jop no podpora by mohla byť u SONY veľké plus. Najviac ale to, že má dosť dobrú batériu a kvalitný audiovýstup.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“