Aréna telefonů+/- 200$ taky neumite vybrat?...

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: TP-25

+/- 200$ taky neumite vybrat?...

Příspěvek od fan-ny » stř 01. lis 2017 14:18:00

Úvod nerozhoduje ...a ted "babo rad" z odkazu dole si jaksi nemuzu vybrat ... co bys bral ty -a proc jo nebo ne

Maximální rozpočet: +/- 200$

Místo nákupu: cina neni podminkou pokud by uvedene bylo u nas

Předpokládané využití zařízení: vseobecne (hry minimalni vyuziti)

Požadavek na značku: ( Čína)

Mnou navrhované modely: neco z tohoto...

Ostatní požadavky: u tohoto navrhu mne uz jaksi nenapadaj

:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Re: +/- 200$ taky neumite vybrat?...

Příspěvek od unavix » stř 01. lis 2017 16:19:29

Z toho co si vybral tak Xiaomi Mi Max 2 pokud Ti nevadí velikost displeje.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » stř 01. lis 2017 22:02:15

Skoda zes neuved {dle bodu 1} co nejvic ovlivnilo tvoji volbu...
-jestli prave preferujes vetsi lcd popr. "znackovejsi" CPU, Band 8 (900MHz), (atp...IR, USB-C, 3.5mm Audio Jack)
-zadne hlubokomyslne uvahy, sem cekal dvatri body... ale i tak dik za nazor.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 02. lis 2017 7:24:02

Není potřeba to rozepisovat. Z toho co máš ve výběru je max 2 prostě nejlepší ve všech směrech.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Příspěvek od Lyon » čtv 02. lis 2017 7:51:58

Ještě pár let a už opravdu budeme telefonovat s tabletama. Už 5,2" je na hraně příjemné obsluhovatelnosti, tyhle rozměry jsou úlet. Nemluvě o tom, jak blbě se to nosí v kapse. No proti gustu.

Jinak z výše uvedených bych volil stejně jako unavix.
Elephone a Vernee jsou podřadné čínské krámy vhodné maximálně jako těžítka, UMI znám jen z doslechu a zbývá Xiaomi, který je sice taky čínský, ale kvalitativně mu ten zbytek nesahá ani po paty.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » čtv 02. lis 2017 20:28:12

-jj taky diky za nazor s kterym vicemene souhlasim..
-ja tam dal i ty druhe pro jejich CPU X25/X27 sem myslel, ze by nemusel byt spatnej
-mozna by unavix mohl posoudit vice kdyz jej mnel... a (nesouvisi to s timto?)
-sem hledal nejake vlakno k temto modelum anejak bezuspesne...
-no ale vysledek je asi u mne jasny a kdo nechce mit starosti( a ztracet more casu) tak se radeji drzet "klasiky" a moc neexperimentovat...

Hope
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo lite

Příspěvek od Hope » pát 03. lis 2017 5:35:15

Skús pouvažovať o ZTE Axon 7, momentálne je na Gearbest na akciu aj s kupónom za okolo 200€ a v tejto cenovej kategórii sa podľa mňa jedná o najlepší telefón s plnou podporou LTE

­­    

Samsung Spica - Froyo 2.2 CyanogenMod 6.1.1 Spica alpha8.1, Gingerbread theme ...Huawei Sonic.... HTC Evo 3D.....HTC One X...HTC One M8...Vernee Apollo lite

ax1qwer
Moderátor
Reputace: 98
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Příspěvek od ax1qwer » pát 03. lis 2017 6:17:54

Volil bych stejně jako ostatní - Xiaomi.

U ostatních značek máš mizernou podporu, jak výrobce, tak komunity, u Xiaomi je to ovšem jiné, ať je MIUI jaké chce, vždy máš jistotu, že to bude fungovat.

UMI, Elephone , Vernee, všechno je to jenom čína a né moc dobrá. Navíc bych se rozhodně vyhnul MTK SoC.

E: To ZTE též není k zahození.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » pát 03. lis 2017 14:58:14

ok ZTE vyhral dik za tip(nefiltroval jsem s timto cpu bo sem necekal ze by se vlezl do +-200), 820 je dobra a zkusim po delsi dobe amoled a i znacka presvedcila, a jeste ke vsemu se mi i dost libi...
Je to myslim jedna s tech tradicnejsich mel jsem uz kdysi Blade s amoledem primo s UK od orange(Orange San Francisco), nevim jak ted, ale drzeli se mezi prednimi prodejci.
A diky za coupon tip, u mne v poste od gearbest zadny kupon na toto nedohledan ale googl nasel a zafungovalo to. Tak jsem zvedav kdy dorazi priplatil jsem za 3-7 denni doruceni, ale ... Ships between Nov 6 - Nov 18 ... tak uvidime.
tzn vysledna cena (zatim bez celniku, ale pocitam s tim) lehce pod 210 evropskych penez viz. ↓↓↓

koupeno
Spoiler:
Obrázek
_________________________________________________________________________________________________________________________
apropo: pokud je tu nekdo kdo obdobnou sumu pres dhl objednaval koliks doplacel???

marus
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Příspěvek od marus » úte 07. lis 2017 19:38:01

Jako dlouholetý uživatel ZTE telefonů bych k tomu řekl toto...

Ruce pryč a kup Xiaomi.

HW jsou ty telefony super, to jo. Ale tím to končí, naprosto tragická je SW podpora. Smiř se s tím, že pokud najdeš nějakou chybu v SW, pravděpodobně s ní budeš žít do té doby, než si koupíš nový telefon.

Jak vidím koupeno...Hm, tak snad toto bude výjimka :)

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » úte 07. lis 2017 19:43:04

Komu není rady, tomu není pomoci. Dostane několik rad ať koupí Xiaomi a on vezme prostě ZTE. Tímto nechápu proč jsi se zde na fóru ptal?

Hope
Stálý androiďák

Příspěvek od Hope » úte 07. lis 2017 19:46:46

Ukážte mi teda telefón do max. 210 eur s podobnou výbavou ako Axon 7 a s plnou podporou LTE? Taký telefón od Xiaomi nenájdete predsa. V podobnej cene Xiaomi Mi 5s alebo Note 2 neponukaju plné LTE, bez ktorého pre mňa telefón nie je ani náhodou plnohodnotný

­­    

Samsung Spica - Froyo 2.2 CyanogenMod 6.1.1 Spica alpha8.1, Gingerbread theme ...Huawei Sonic.... HTC Evo 3D.....HTC One X...HTC One M8...Vernee Apollo lite

marus
Androiďák!

Příspěvek od marus » úte 07. lis 2017 19:53:02

No jo, ale HW není všechno.

Asi do konce života nezapomenu, jak borci na XDA instalovali ovladač čtečky otisku prstů z androidu 5 do androidu 6 pro můj ZTE, protože prostě konec podpory a Android 6ka byla pouze pro čínský model.

Samozřejmě root, instalace twrp, čeština pouze přes morelocale2, spousta věcí, které normálně jedou prostě nejdou nastavit, tragická výdrž baterie a s tím související zabijácký power manager, aby to aspoň trochu vydrželo...

No, já už bych ZTE nekoupil

Hope
Stálý androiďák

Příspěvek od Hope » úte 07. lis 2017 19:55:57

Možno tebou popisované problémy sa 7z nebudú týkať ZTE Axon 7, ten sa predáva aj v Amerike a co viem, tak výrobca nezanevrel na aktualizácie, na budúci rok by mal byť dostupný aj Oreo

­­    

marus
Androiďák!

Příspěvek od marus » úte 07. lis 2017 20:00:25

Hele, já vydržel hodně :)

Měl jsem ZTE red bull, pak Blade S6 a nakonec Axon mini.

U všech bylo něco špatně a vždy to byl SW. A všechny byly za dobrou cenu v porovnání s ostatním na trhu.

Já prostě ztratil nervy už to zkoušet :DD

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » úte 07. lis 2017 20:02:17

Ale Xiaomi je pořád větší jistota než nějaký ZTE. Sorry Jako, ale prostě za tyhle prachy je Xiaomi nejlepší volba a jen 5ůl si může vzít něco jiného.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » úte 07. lis 2017 20:12:14

marus píše:
úte 07. lis 2017 19:38:01
Jako dlouholetý uživatel ZTE telefonů bych k tomu řekl toto...
jj vim -cetl jsem te i zde a ma zkusenost i kdyz letita byla ok, u mne zte neni uplne propadlo a jsou ve svete oblibene, asi i proto maj takovou podporu jak pises...
Uvidime - sem nenarocny a do ted pouzivam G3(ma vse viz. dole) kerou si asi i jeste chvili necham, tento objednany jde jako darek do rodiny a nebude po nem vyzadovano nic extra narocneho tak uvidime.
Pokud by se mi zalibil uvazoval bych o nem i pro sebe, ale mne by asi chybel IR -mam dojem ze nema...
__________________________________________________________________________________________________
Takze, az bych vybiral tak u sebe bych chtel ir, qi, nfc, atd + cpu vyssi rady = asi tedy neco rok stareho z vyssi kat.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 07. lis 2017 20:46:05

Cleric píše:Ale Xiaomi je pořád větší jistota než nějaký ZTE. Sorry Jako, ale prostě za tyhle prachy je Xiaomi nejlepší volba a jen 5ůl si může vzít něco jiného.
Tohle je celkem jednoduchej nazor. Nicmene MIUI v Xiaomi taky neni bez chyby a uplne idealni je ho z toho telefonu rovnou vyhodit. Treba na tom ten Axon nebude tak spatne kdyz to byla vlajkova lod.

Fan-ny: Nebo si kup Xiaomi Mi A1. Slusnej hw a cistej android se slibenou dlouhou podporou nejen od Xiaomi ale i od Googlu. Aspon to vsecko poradne funguje

Hope
Stálý androiďák

Příspěvek od Hope » úte 07. lis 2017 20:49:55

Základnou vlastnosťou mobilného telefónu je pre mňa plná podpora LTE. Xiaomi v globálnej verzii ma Note 4Xs podstatne nižšou výbavou ako aj cenou, naproti tomu ukážte mi Xiaomi s plnou podporou LTE a Snapdragon 820 a plus pod kapotou, najskôr to je Xiaomi Mi Mix ktorý je vo vypredaji momentálne za cca 370 eur, čiže cenou výrazne vyššou. Žiaden z modelov ako Mi 5s, Mi5s plus, MI Note 2 (existuje globálna verzia ale len 128 GB s cenou od 380 eur) a hlavne Mi 6 nemá plnú podporu LTE čiže globálnu verziu. Takže potom čo je lepšie v cenovej hladine do 200 eur?

­­    

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » úte 07. lis 2017 21:13:07

Cleric píše:
úte 07. lis 2017 20:02:17
Ale Xiaomi je pořád větší jistota než nějaký ZTE. Sorry Jako, ale prostě za tyhle prachy je Xiaomi nejlepší volba a jen 5ůl si může vzít něco jiného.
Tak v době kdy hoši z Xiaomi teprve hledali kancly k pronájmu ZTE už valilo spoustu dobrých mobilů. Z pohledu délky zkušenosti s výrobou mobilů to je spíš nějaký XIAOMI a jistota ZTE.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » úte 07. lis 2017 22:36:34

Mirda86 píše:
úte 07. lis 2017 20:46:05
Cleric píše:Ale Xiaomi je pořád větší jistota než nějaký ZTE. Sorry Jako
Tohle je celkem jednoduchej nazor.

Fan-ny: Nebo si kup Xiaomi Mi A1. Slusnej hw a cistej android se slibenou dlouhou podporou nejen od Xiaomi ale i od Googlu. Aspon to vsecko poradne funguje
Treba na tom ten Axon nebude tak spatne kdyz to byla vlajkova lod..
-Taky sem uz na nej tady ve vlakne koukal... bohuzel qi,nfc...
-Na to trochu sazim, asi se musi spalit kazdy sam...

roy100 píše:
úte 07. lis 2017 21:13:07
Tak v době kdy hoši z Xiaomi teprve hledali kancly k pronájmu ZTE už valilo spoustu dobrých mobilů. Z pohledu délky zkušenosti s výrobou mobilů to je spíš nějaký XIAOMI a jistota ZTE.
-To jsem se tak nejak snazil naznacit v predchozich...
-xiaomi nic proti nim nemam spis naopak, kvalitni PB aj. , videl jsem i pekny AC router. A jo uz sem i pro rodinu bral v minulosti nejakej Redmi Note xyz? a dobry, ale pro sebe po N4 a G3 nevim jak dal i kdyz zatim vlastne nepotrebuju. LG zrusil v novejsich IR a jine "celokovove" neumi qi. Nehlede ze mam rad vytahovaci batt... u N4 mne to salo...
a nektere pro mne blbosti jak je vyse <-ne plna cz(morelocale2) k tlf. eng jazyk patri.., ctecka otisku -bude vypla/nechci pouzivat(to uz mnel kdysi muj Atrix od motoroly) > jsou nepodstatne...(samozrejme ze spatne hospodareni s batt. ne)

evlo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: iphone 3g

Příspěvek od evlo » stř 08. lis 2017 17:18:38

Mirda86 píše:
úte 07. lis 2017 20:46:05
Cleric píše:Ale Xiaomi je pořád větší jistota než nějaký ZTE. Sorry Jako, ale prostě za tyhle prachy je Xiaomi nejlepší volba a jen 5ůl si může vzít něco jiného.
Tohle je celkem jednoduchej nazor. Nicmene MIUI v Xiaomi taky neni bez chyby a uplne idealni je ho z toho telefonu rovnou vyhodit. Treba na tom ten Axon nebude tak spatne kdyz to byla vlajkova lod.

OS Dela xiaomi, kdyby to delal google a byl tam Google android ne AOSP s xiaomi vecma a launcherem3, tak klidne, ale rozhodne Android One je jen marketingovy honeni, neni to Google Android.

Cistej android neexistuje, to by byl leda AOSP bez pridavku, bohuzel, nejvetsi nevyhoda oproti IOS.

V pripade OS od Google by A1 byla jasna volba.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 08. lis 2017 17:26:34

No udajne se jedna o spolupraci Xiaomi a Googlu. Jestli to neni pravda tak to vi asi jen ti dva. Se pozna casem. Pokud to bude mit na starost jen Xiaomi tak za pul nebo rok po aktualizaci nestekne ani pes :)

evlo
Nové Androidě

Příspěvek od evlo » stř 08. lis 2017 17:28:24

Presne tak, nikde se me nepodarilo najit co to doopravdy je a podle toho jak to vypada nyni ten os dela jen xiaomi, i pixel 5 ma oreo, ale tohle je furt na 7, prislibum aktualizace od xiaomi se me verit nechce ani nahodou, uz tedka maj mesic spozdeni za google, coz je trapne.

Bylo by super zjistit co Android one doopravdy je, ale ani na XDA to lidi nevedi ... takze podle fakt jen marketingovy honeni si.

Sam vybiram novy telefon a A1, kdyby to fakt melo nejakou zaruku rozumne aktualizace rozumne nezprzneneho android by bylo fajn, ale proste realita zatim ukazuje na to, ze to tak nebude.
Kdyby rekli, ze po GA nove verze androidu ji do mesice uvolni jinak vrati penize, tak to je docela zaruka, ze, ale ze napisou nejaky zblecht na google web ... je zblecht na google webu

Kdyz autorovi tematu staci baterie Axon7 tak bych ho taky vzal, ostatne sam o nem uvazuji, ale proste ta baterie me prijde mala. Le pro 3 za den zvladnu vycucat a to je, podle recenzi, i podle me, z tech realnych telefonu (nejaky okitel 10000 s mkt povazuji za vtip), pry telefon s nejlepsi vydrzi.
Argument, ze pro to neni cestina me prijde vtipny :D To treba ja beru spis jako pozivum.
Naposledy upravil(a) evlo dne stř 08. lis 2017 17:41:43, celkem upraveno 1 x.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 08. lis 2017 17:35:09

Tak s tim honenim bych pockal. Ze to neznas neznamena ze je to spatne ;) Ber to tak ze AO mel byt hlavne pro rozvojove zeme. Je logicky ze to tady neni tak zname. Pokud si dobre pamatuju tak kdyz to zaclo tak se melo jednat o to... dostat cistej a aktualni android do kramskyho hw. Nikde nebylo ale psany ze to bude stejnej ficak jako u Pixelu. V te dobe u Nexusu. A taky ze o system se bude starat google.

evlo
Nové Androidě

Příspěvek od evlo » stř 08. lis 2017 17:38:45

Jak neznam? Nikdo nevi co to doopravdy je! Ty to snad vis? Zatim jen pises, ze taky nevis co to je, ono, asi neni nic.

Zatim to teda je AOSP + Launcher2 + Gapps + 3 apk od xiaomi, s tim, ze kazdou novou verzi vydava xiaomi, coz je teda zaruka aktulazici jak svina.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 08. lis 2017 17:42:08

Neznam a proto to hned neodsuzuju, ne?

Nikde sem necetl ze aktualizace budou vychazet zaroven s Pixelem. Ty snad ano?
Cetl sem ze bude bez nadstavby, ze budou aktualizace rychlejsi a ze dostane O a P.

Sorry ale zaruka na aktualizace a vraceni penez? To snad ne :D

evlo
Nové Androidě

Příspěvek od evlo » stř 08. lis 2017 17:47:08

Ano, jak pisu, zaruka zadna a uz pres mesic neni oreo od vydani, takze nevim na co cekat, tohle je to co sam pises,

"Pockame jestli vyjde aktualazce ..." No uz je to mesic a navysla, takze uzavreno, proste neni. Hotovo.
[A nepotrebuji pro vyhodnoceni realne situace vedet jestli je to chyba google, nebo xiaomi, staci mi realita + si myslim, ze na 98% je to chyba xiaomi]
(teda technicky je to chyba idiotu z google, za zas nic nevyresili a furt nemaj OS, ale kazdy vyrobce si to resi sam, pritom microsoft windows na pocitace ma, Apple i na mobily, takze zjevne to unifikovane jde)

Takze spis diky ti za to, ze jsem si sam v hlave utridil jak to doopravdy je! (vazne diky, jeden z 3 telefonu ze hry).

Ted jeste zistit, ze axon 7 neba na oled zadny standby display, tj. ze nevyuziva hlavni oled vyhodu a je to :D

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » stř 08. lis 2017 18:14:15

evlo píše:
stř 08. lis 2017 17:28:24
....Kdyz autorovi tematu staci baterie Axon7 tak bych ho taky vzal, ostatne sam o nem uvazuji, ale proste ta baterie me prijde mala....
Argument, ze pro to neni cestina me prijde vtipny :D To treba ja beru spis jako pozivum....
Ted jeste zistit, ze axon 7 neba na oled zadny standby display, tj. ze nevyuziva hlavni oled vyhodu a je to
- Mne taky -to jsem zvedavej...(aspon ze... Quick Charge 3.0 vice asi tu) a pri ceste nekam to uz dnes PB jisti...
- Jo to to si myslim taky nejaky Morelocale mne netrapi.
- To je smutne , a stimto vicemene pocitam(to as nema nikdo promakane) byl to myslim problem uz v minulosti kdy musel byt "lcd" toto podporujici HW

Skoda ze se o nem vic nepovida tady ve vlakne kde byl i unavix pred rokem zvedavej...

evlo
Nové Androidě

Příspěvek od evlo » stř 08. lis 2017 18:25:30

s7 ten always on display mela kdyz jem ji mel, to byl jediny dovud proc jsem to koupil, ale bohuzel jako celek hrozny telefon

Asi teda spis zas le pro 3 vezmu a tentokrat dam lineage, tam me vydrz baterie vyhovuje a to mam vypnuty zabijec aplikaci co zerou baterii a start up blokovac.

https://forum.xda-developers.com/axon-7 ... y-t3470776 :(

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“