Aréna telefonůNáhrada za Nexus 5X kolem 12k

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Náhrada za Nexus 5X kolem 12k

Příspěvek od M.I.R. » pát 10. lis 2017 20:38:56

Ahoj,

přemýšlím o novém zařízení, které by nahradilo můj současný Nexus 5X. Důvodem je vesměs to, že telefon je po příchodu Orea neskutečně pomalej. Věčně čekám, než se nějaká aplikace pustí, přepne atd. Nebaví mě to. Wipe jsem dělal a bez výsledku. Jako možné řešení svého problému vidím downgrade zpátky na Nougat, kterej běhel hezky, ale na druhou stranu si říkám, že bych si možná udělal radost a pořídil si něco nového a současný přenechal přítelkyni.

Rád bych se držel s cenou řekněme kolem 12 000 Kč, ale řekněme, že bych si nerad pohoršil v oblasti fotoaparátu a jsem si plně vědom toho, že může být problém vybrat něco s odpovídajícími fotícími parametry v této kategorii.

Už jsem se vzdal představy, že musím mít čistý android, protože je to záruka bezproblémového chodu - není :D Chtěl bych tedy telefon, který je svižný a bude svižný i po roce, dvou používání. To je pro mě naprosto zásadní. Hry nehraji, ale používám hodně aplikací a multitasking je pro mě zásadní.
Druhá věc je zmíněný fotoaparát. Nexus 5X dělá naprosto famózní fotky a líbí se mi, že nemusím řešit, jestli je foto rozmazaná, zašuměná... Prostě fotka je pokaždý ok a to i ve špatných světelných podmínkách. Chci to samé.
Dále chci USB-C. Investoval jsem do nabíječek, powerbanky a nerad ty peníze takhle hodil do kanálu. Rychlé nabíjení je samozřejmostí.

Předběžně jsem si vytipoval
- Honor 9 - Designově se mi moc líbí, zdá se svižný. Bojím se trochu, že fotoaparát nebude dosahovat takových kvalit, jako Nexus 5X.
- LG G6 - nikdy jsem neměl v ruce, ale paramatrově se zdá ok. Zaráží mě množství podnětů o kvalitě LG a tak trochu si myslím, že jsou pravdivé - pár LG jsem měl já, nebo byli v rodině a ač tu značku mám rád, problémy různého rázu jsem měl s LG Nexus 4, LG Nexus 5X, LG Optimus II ani nevím kolik... Také se bojím atypického poměru stran displaye, ale zase mi přijde zajímavá voděodolnost.

Jakýkoliv jiný návrh ocením. Možná je dobré říct, že se mi honí hlavou i myšlenka přechodu na jinou platformu, jmenovitě Apple. Dlouhé roky jsem byl odpůrcem, ale když vidím známý, kterým ty telefony běhají svižně i po třech letech používání bez wipu, tak si říkám, že na uzavřenosti platformy možná něco bude stejně, jako u herních konzolí, kde je optimilizace prostě o něčem jiném, než na roztříštěné platformě, jako je Android.. Nicméně je to cenově úplně jiná kategorie, takže tohle je s hodně velkým otazníkem.

Tak a teď prosím o postřehy. Budu úplně maximálně open-minded, jak jen to půjde :)

T-Mobile G1 -> LG Optimus One -> Samsung Nexus S -> Huawei Honor 2 -> LG Nexus 4-> LG Nexus 5X

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Náhrada za Nexus 5X kolem 12k

Příspěvek od Mirda86 » pát 10. lis 2017 21:09:44

Jak se to veme. 3 roky starej iPhone je vlastne 6tka.A to ti reknu z vlastni zkusenosti ze je pomalej kram(k pomeru cenove kategorii). Takze fakt neni vzdy vsechno tak ruzove jak vypada. Jo treba takova sedmicka funguje vyborne... ale zas ses na cene highend androidu.

Jinak G6 i H9 sem mel. Honor je trochu sviznejsi diky lepsimu multitaskingu ale fotak nic moc. LG je imho celkove lepsi ale.
Pokud pouzivas folie nebo skla(kvuli chybejici olejofobni vrstve) tak ti spis doporucim Huawei P10. Ten foti vyborne. Lip nez H9 i G6. Imho srovnatelne s S8. UI je vyborne odladeno a zbytek hw je ok.

Peetii
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Zenfone 5

Příspěvek od Peetii » pát 10. lis 2017 22:37:22

Mojim power/money favoritom je LG G6 a Galaxy S7.
LG G6 ma unikatny siroky objektiv. Neskutocny prepad ceny ma za sebou, ale tej hodnoty tam je naozaj vela.

Galaxy S7 je ultimatny telefon aj dnes. Ma 80% vlastnosti S8ky a lepsie umiestnenu citacku. A myslim si, ze na xda musi byt kopu rom aj lepsich ako Grace UI.

12 000 by som asi nedal za telefon, kt sa ti smykne aj zo stola na zem sam od seba (honor 9).

Napadol mi este telefon typu 'baby nexus' ako moto g5s plus alebo moto x4. Ciste androidy, fotaky chvalia, ale ci su na urovni nexus 5x si musis vygooglit sam, x4ka mozno aj ano. A ma sľúbenú podporu Android One, tj naozaj ako nexusy byvali, aj ked sa tak nevola.

Este by som pri vybere urcite zohladnil, ci ti telefon spusti Google Cameru s HDR+. Myslim, ze ona ma lepsi vystup ako akakolvek ina stock appka. Myslim, ze funguje len na snapdragon 625+, aj to nie vsetkych zariadeniach.

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » pát 10. lis 2017 23:21:16

Mirda86 píše:
pát 10. lis 2017 21:09:44
Jak se to veme. 3 roky starej iPhone je vlastne 6tka.A to ti reknu z vlastni zkusenosti ze je pomalej kram(k pomeru cenove kategorii). Takze fakt neni vzdy vsechno tak ruzove jak vypada. Jo treba takova sedmicka funguje vyborne... ale zas ses na cene highend androidu.

Jinak G6 i H9 sem mel. Honor je trochu sviznejsi diky lepsimu multitaskingu ale fotak nic moc. LG je imho celkove lepsi ale.
Pokud pouzivas folie nebo skla(kvuli chybejici olejofobni vrstve) tak ti spis doporucim Huawei P10. Ten foti vyborne. Lip nez H9 i G6. Imho srovnatelne s S8. UI je vyborne odladeno a zbytek hw je ok.
Co se toho iPhonu týká, měl jsem dvě šestky v ruce a běhalo to hezky, nicméně určitě bych nekupoval tři roky starý model. A opět - je to jen myšlenka, kterou asi nezrealizuji.

Co se týká H9 vs P10, tak jsem měl za to, že Honor 9 a Huawei P10 mají stejný fotoaparát, akorát už ne pod záštitou značky Leica. Většina srovnávacích recenzí uvádí, že fotky z obojího jsou prašť jakok uhoď.
Peetii píše:
pát 10. lis 2017 22:37:22
Mojim power/money favoritom je LG G6 a Galaxy S7.
LG G6 ma unikatny siroky objektiv. Neskutocny prepad ceny ma za sebou, ale tej hodnoty tam je naozaj vela.

Galaxy S7 je ultimatny telefon aj dnes. Ma 80% vlastnosti S8ky a lepsie umiestnenu citacku. A myslim si, ze na xda musi byt kopu rom aj lepsich ako Grace UI.

12 000 by som asi nedal za telefon, kt sa ti smykne aj zo stola na zem sam od seba (honor 9).

Napadol mi este telefon typu 'baby nexus' ako moto g5s plus alebo moto x4. Ciste androidy, fotaky chvalia, ale ci su na urovni nexus 5x si musis vygooglit sam, x4ka mozno aj ano. A ma sľúbenú podporu Android One, tj naozaj ako nexusy byvali, aj ked sa tak nevola.

Este by som pri vybere urcite zohladnil, ci ti telefon spusti Google Cameru s HDR+. Myslim, ze ona ma lepsi vystup ako akakolvek ina stock appka. Myslim, ze funguje len na snapdragon 625+, aj to nie vsetkych zariadeniach.
Galaxy S7 mi také utkvělo v hledáčku, ale opět si pokládám otázku, jestli se mi chce do již "výběhového" modelu. I když rozumím tomu, že to je rychlík. Navíc mám Gear S3 a myslím, že spolupráce se Samsung telefonem by mohla být trošku lepší, než teď. Jestli je čtečka otisku na přední straně dole lépe umístěná nemohu posoudit. Obávám se, že bude příliš nízko. Záda na N5X mi hodně vyhovují. Zároveň nechci řešit alternativní ROM navrženy výše. Něco jsem se narootoval a naflashoval v minulosti a mám pocit, že jsem z toho vyrostl. Chci ten telefon zapnout a používat a ne "řešit ptákoviny".

Co se týká "cestování" H9 díky jeho hladkým zádům - good point. Vím o tom. Motorola mě moc nezaujala a díky za poznámku s tou Google Camerou. To je asi dobrý vědět.
T-Mobile G1 -> LG Optimus One -> Samsung Nexus S -> Huawei Honor 2 -> LG Nexus 4-> LG Nexus 5X

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 11. lis 2017 4:52:13

Kdybys tu sestku pouzival den tak zmenis nazor :D Ale to je fuk.

P10 ma OIS a celkove lepsi foto jako H9.
S7 je fajn ale zadnej rychlik to neni. Jak u S7 tak i S8 sem byl zklamanej z multitaskingu. Na 4GB nic moc. Ten Huawei je na tom o dost lip, no. Nerikam ze se to nemuze ale zmenit. S7 ma ale porad super foto, bezdrat, IP... jen chybi to usb-c.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » sob 11. lis 2017 12:01:38

Koukni na OnePlus ;)
Teď 16. vyjde nové 5T tak uvidíme jestli se bude pohybovat kolem tvého limitu.
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Peetii
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Zenfone 5

Příspěvek od Peetii » sob 11. lis 2017 20:51:12

Este jedna dolezita vec- mozno najdolezitejsia.

Zbehni do elektra alebo k operatorovi a vyskusaj si telefony v ruke. Hned uvidis, co sa ti hodi a co nie. Co sa dobre drzi, co uz je velke a pod... Toto je super dolezita vec!!

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » ned 12. lis 2017 0:39:29

Jo, to je mi jasný :) Není nad vyzkoušení si daného kousku.

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » ned 19. lis 2017 23:53:36

Tak jsem nakonec pořídil Galaxy S8. Black Friday na Alze + Cashback od Samsungu mě dostanou na prakticky to samé, co stojí Huawei P10. Ode dneška ho mám doma, tak si zvykám :) Je to úplně jiný svět v porovnání s Nexusy, které jsem měl doteď...

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“