Aréna telefonůMobil pro náročného studenta IT do 10000,-

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ted
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Mobil pro náročného studenta IT do 10000,-

Příspěvek od Ted » pon 18. pro 2017 13:36:03

Zdravím, nedávno jsem si koupil telefon z Číny - Umidigi S2. Pro mě osobně to byl úžasný mobil až na dvě věci, nekvalitní fotoaparát, chyba v zavedení mikrofonu (což jsem si opravil), 2 zadní kamery které neplnili svůj účel a rozostření objektivu bylo spíš softwarové :lol: a důvod proč jsem ho musel vrátit, problémy se signálem za což mohl asi špatný kus nějakého hardwaru. Nicméně už nemám sílu řešit další problémy s neznámou značkou a posílat další mobil zpět do Číny a čekat na něj měsíc a proto jsem tady a vesměs popíšu v požadavcích charakteristiku Umidigi S2 a co mi vyhovovalo.
Maximální rozpočet: 10000Kč (což je nejhornější hranice, ale za kvalitu co mi vydrží si klidně připlatím)
Místo nákupu: ČR/SR, ve vyjímečných ozkoušených případech i odkudkoliv jinud (Číny třeba)
Předpokládané využití zařízení: LTE, internetuju celý den, občas hry, vzdálené ovládání PC, live usb, focení,...
Požadavek na značku: nerozhoduje
Vlastnosti displeje: Dobrá viditelnost na světle, věrné barvy, co nejmenší nebo žádné rámečky (pokud možno 6" a 18:9, není nutné), min 720p
Výkon:V tomhle se zas tak kromě RAM nevyznám, měl jsem Helio P20, Cortex-A53, 4GB a byl jsem max spokojený
Interní paměť: Nejlépe 64GB, může být i 32GB pokud bude slot pro paměťovku
Slot pro paměťovou kartu: Je výhodou, u 32GB nutný
Audio: nerozhoduje
Komunikace: Nutné - LTE (Vodafone), Bluetooth, Wifi, hotspot, (reverse)USB tethering. Výhodou - NFC
Fotoaparát: Minimum: 13MPx s lepším snímačem (mám Huawei P8 lite, takže by byl příjemný upgrade) Výhodou: 16MPx+, Duální fotoaparát s manuálními nastaveními (MF,...)
Odolnost telefonu: Přihodím příhodu s Umidigi. Sletěl jsem ze schodů, mobil letěl vzduchem asi 4m, dopadl hranou na asfalt. V hlavě už jsem si představoval pavouka na displeji. Nakonec se na něj podívám, ten tenký kryt co mi dali do balení ho ochránil, skoro žádné škrábnutí ani na tom krytu, mobil nedotčený. Gorilla Glass 4, slitina hliníku
Senzory: Akcelerometr, P-sensor, L-sensor, kompas, glonass výhodou
Ostatní požadavky: Moc důležitá věc: čistý Android min 6.0 nebo možnost flashnutí jiné ROM, mám averzi na upravené verze systému, kde se ztratí 50% funkcí či nastavení androidu, dále: baterie kolem 5000mAh, USB-C, Quick charge, čtečka otisku prstů vzadu, notifikační LED

aldav
Droid
Reputace: 22
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2

Re: Mobil pro náročného studenta IT do 10000,-

Příspěvek od aldav » pon 18. pro 2017 20:32:38

Tím 5000 mA jsi to odstřelil.
Kup si z druhé ruky One plus 3 a nebo 5 a budeš spokojený a nebo Hujaja Mate 10 lite.
Note8 - Gear Fit 2

Autor tohoto vlákna
Ted
Nové Androidě

Příspěvek od Ted » pon 18. pro 2017 20:35:48

Tu baterku jsem bral podle toho předešlého telefonu z Číny, nějak jsem si zvykl na ten přepych nabíjet telefon jednou za 2-3 dny :D A děkuju, podívám se na ty nabídnuté :)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pon 18. pro 2017 21:52:28

Asus zenfone 3 Zoom ma 4/64GB, Snapdragon, kvalitni fotak a 5k baterku. Koupis ho za 10k. Ale na ten cistej android zapomen.

Alternativa by mohlo byt Moto Z Play. Sice ma "jen" 3500mAh baterku ale realnou vydrz vic jak nektere telefony s 4k baterkou. Muzes si tam pricvaknout nejake ty moto mods s baterkou navic.
Navic ma cistej android a dostane 8.0. Plus 3 sloty.

Na Alze je za 8k s tim reproduktorem

https://www.alza.cz/lenovo-moto-z-play-d4454578.htm?o=1

Autor tohoto vlákna
Ted
Nové Androidě

Příspěvek od Ted » pon 18. pro 2017 22:56:43

Rozmýšlel jsem se nad tím Huaweiem, ale teď převládá Moto. Ten mě nadchnul, láska na první pohled. Zajdu si ho někam ohmatat. Moc díky.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“