Aréna telefonůmobil na surfování, hry (7/8k) - USB-C, NFC, B20

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SecurityCze
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Ulefone Metal
Mobil 2 / ROM: V hledání

mobil na surfování, hry (7/8k) - USB-C, NFC, B20

Příspěvek od SecurityCze » ned 11. úno 2018 16:55:50

Vybírám nový mobil jako náhradu za Ulefone Metal který dosloužil. Určitě vyžaduji USB-C konektor, už mě nebaví konektor připojovat natřikrát. Chci podporu NFC pro bezkontaktní platby.

Maximální rozpočet: <10k KČ - ideálně kolem 7/8k

Místo nákupu: ideálně EU

Předpokládané využití zařízení: telefonování, surfování, částečné hry

Požadavek na značku: Nerozhoduje

OS: Android - ideálně s častýma bezp. aktualizacemi (nebo s aktivní komunitou - custom ROM)

Mnou navrhované modely: HTC U Ultra; Lenovo Moto Z (Play?); Nokia 6 (2018); Galaxy A5 (2017)

Vlastnosti displeje: >=720p

Výkon: rozhodně nic pomalejšího než A53

Interní paměť: >=35GB

Slot pro paměťovou kartu: ideálně ANO

Komunikace: LTE (B20 - 800 MHz), NFC, USB-C

Fotoaparát: není podstatný

Jack konektor: potěšil by ale není nutný

Už pár dní koukám na nové telefony, ovšem nedaří se mi najít jeden, u kterého bych si řekl že ho musím mít. Nejsem velký fanda skleněných zad, ale dnes se bez nich skoro nic nedělá.
Jestli máte nějaké návrhy na telefony které vy vyhovovali kritériím tak budu jen rád.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: mobil na surfování, hry (7/8k) - USB-C, NFC, B20

Příspěvek od Mirda86 » ned 11. úno 2018 16:59:39

Ja ti muzu doporucit to HTC U Ultra. Vybornej telefon za 8000kc.I baterka si po tydnu sedla.Krom vydrze ma vsechny ostatni vlastnosti nadprumerny.

Moto Z Play pokud chces obrovskou vydrz.
Moto Z sem mel taky ale tam si baterka vubec nesedla a vydrz byla tak polovicni oproti U Ultra...takze imho skoro nepouzitelna.

Autor tohoto vlákna
SecurityCze
Nové Androidě

Příspěvek od SecurityCze » ned 11. úno 2018 17:57:26

Mirda86 píše:
ned 11. úno 2018 16:59:39
Ja ti muzu doporucit to HTC U Ultra. Vybornej telefon za 8000kc.I baterka si po tydnu sedla.Krom vydrze ma vsechny ostatni vlastnosti nadprumerny.
U U Ultra (je tady nějak moc U :D) se bojím o výdrž, Co jsem koukal (https://www.youtube.com/watch?v=oNmLUEE-YAk) tak se mi nezdá že by byl extra odolný, a bojím se, že by se mi podařilo si rozbít záda. Taky mám trošku obavy o USB-C sluchátka. Někde jsem četl že nepodporují aftermarket převodníky (můžeš potvrdit?). A taky se zdá že je minimálně custom ROMek,

U Moto Z Play se mi líbí podpora bezdrátového nabíjení pomocí jejii modů:
https://www.alza.cz/motorola-moto-mods- ... 112614.htm Nevíš jestli jde používat NFC i s mody? Nebo jsou tak tlusté že se musí vždy sundat? A jak tam drží?
EDIT: Ještě mě napadlo, dá se po MWC v Barceloně čekat pokles ceny? Nebo, brzké nasazení nových modelů, které by mohly vyhovovat?
Každopádně díky

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 11. úno 2018 19:57:51

Ultra vydrzi tak 5h SOT internetu. Moto Z Play jednou tolik. Sluchatka ti neporadim. Pouzivam BT.
Tak jako proti poskrabani je Ultra dost odolny. Nepouzival sem obal a doted nema zadny mikroskrabanec. Moto Z Play poskrabes jen pouzivanim tech Moto Mods bohuzel. Pokud hodlas pouzivat mobil bez obalu a bude ti padat... neni asi sklenenej idealni, no.
S tim NFC nevim. Ale rekl bych ze by to byt problem nemel. A ty Mods drzi dobre. Hejbou se upne minimalne.

Autor tohoto vlákna
SecurityCze
Nové Androidě

Příspěvek od SecurityCze » ned 11. úno 2018 21:14:06

Díky za všechno info. Asi budu ještě chvilku hledat. Čím víc o tom přemýšlím, tak Snapdragon 625 mi přijde docela slabý, a bojím se že do budoucna mi nebude stačit. A kdyby U Ultra měl možnost bezdrátového nabíjení, jako Moto s jedním krytem, tak jsem rozhodnut.
Díky moc

Autor tohoto vlákna
SecurityCze
Nové Androidě

Příspěvek od SecurityCze » ned 11. úno 2018 22:10:38

Ještě mě napadá, co HTC 10'? Zdá se že by splňoval vše co je potřeba. Nějaké poznatky co mi unikly?

KubkaNoobka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Starej Acer

Příspěvek od KubkaNoobka » úte 13. úno 2018 20:27:44

Já bych počkal na tu Nokii 6 (2018), nebo celkově na MWC.

ax1qwer
Moderátor
Reputace: 98
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Příspěvek od ax1qwer » stř 14. úno 2018 9:29:55

NFC u Moto Z play funguje i skrze ty moduly.

Zadní strana se dá ochránit klasickou folií, takže se neškrábe.

Můj Moto Z Play zažil pádů celkem dost, ať na dlažbu, nebo na lino minimálně z metru a zatím se mu nic nestalo. Kryt na něj nepoužívám, z důvodu, že často používám Moto Mods. Ať už powerbanku, nebo JBL reproduktor. a nebavilo mě pořád kryt sundavat.

Každopádně se dají sehnat kryty pouze na ten rámeček, odolnosti proti pádům to možná trochu pomůže a rámeček se nebude škrábat, na druhou stranu to ale dělá mobil ještě větší.

Myslím si, že by ti Z Play vyhovoval. Má vše, co od telefonu chceš. A aktualizace dostává velmi často. Bezpečnostní updaty každý měsíc + dostane i 8.0 Oreo, kde již teď je venku beta. Android je to z 99ˇ% čistý.

komunita je taky celkem solidní : https://forum.xda-developers.com/moto-z ... evelopment
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“