Aréna telefonůFocení, hudba, výdrž do 10 000,-

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Adonerus
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite
Tablet: nVidia Shield Tablet

Focení, hudba, výdrž do 10 000,-

Příspěvek od Adonerus » sob 09. čer 2018 22:07:28

Zdravíčko!
Uvažuji o novém telefonu, ale se současnou záplavou telefonů všech možných značek, verzí a typů jsem zcela mimo :D
Rád bych telefon hlavně na výdrž, časté focení a pouštění hudby - v autě, doma atd. Co se týče Číny, tak s tou mám špatné zkušenosti: známý měl Xiaomi a moc spokojený nebyl, já osobně jsem měl Huawei P8 Lite, který mám doteď, ale co mě zklamalo byla určitě podpora telefonu a výdrž baterie celkově... mám ho něco málo přes rok a musím dobíjet někdy i 2x za den a telefon je schopen dropnout ze 40 na 0 % klidně i během 3-4 hodin při vypnuté wifi, mobilní síti, GPS, všech aplikacích a jasu na minimum :(

Maximální rozpočet: Do 10.000,-

Místo nákupu: Preferuju ČR

Předpokládané využití zařízení: Časté focení, často na hudbu, připojení na Messengeru/Gmail, občasné použití Waze, hraní ojediněle - když se nudím (Pokemon GO, Puzzle hry...)

Požadavek na značku: Samsung, Sony, Asus, nic specifického, ale rád bych se vyhnul Číně -> špatné zkušenosti s Huawei :roll:

Mnou navrhované modely: Zatím mě zaujaly Asus Zenfone 5, Samsung A6, Sony Xperia XA2, Nokia x6 (pokud se dostane do Evropy :(), ale jsem otevřen všemu dobrému :)

Ostatní požadavky: Hlavně aby telefon vydržel na pár let (nejlépe 3-4), tím myslím "předpokládanou" delší podporu od výrobce a celkem dobré parametry. Na základě využití tedy i dlouhou výdrž baterky - nerad bych dobíjel každý den (ano, utopická představa, ale znáte to...), dále určitě velikost - cca jako výše zmíněné telefony, je mi jasné, že v dnešní době "malý" telefon je těžké sehnat, ale hlavně ať se to vleze do kapsy :D

DÍKY MOC!

P. S.
Je mi jasné, že se jedná o podstatně náročné požadavky, které často nelze předem odhadnou (viz podpora výrobcem), ale nerad bych si kupoval každý rok nový telefon... Pokud bude potřeba něco doplnit, rád to doplním, stačí říct.

Foldo
Nové Androidě
Reputace: -4

Re: Focení, hudba, výdrž do 10 000,-

Příspěvek od Foldo » sob 09. čer 2018 23:00:50

Okrem Samsungu celkom dobrý výber

­    

Mirda86
Moderátor
Reputace: 278
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 10. čer 2018 6:09:09

Ten Asus sem ted mel nejakej patek a je skvelej. Hlavne fotak nema konkurenci v teto kategorii. Display je luxusni a krasne citelnej za kazde situace. Vybornej stereo zvuk a i ten do sluchatek. Predchozi Zenfone 3 mel klasicky dvouletou podporu coz je na tuhle tridu taky dobry.
Jen ta baterka je prumerna. Behem dne se dostanes k 6h zapleho displaye. Pravdou je ze c tomto pocasi ti i na minimum jasu nepusti automatika tak nizko abys nic nevidel. Proto sem jel skoro na plnej jas. Jeden narocnej den da uplne v pohode.

XA2 je zase kompaktni a hlavni tahak je vydrz. Realna vydrz je jak u Xiaomi telefonu se 4k baterkou.

Autor tohoto vlákna
Adonerus
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite
Tablet: nVidia Shield Tablet

Příspěvek od Adonerus » ned 10. čer 2018 8:46:13

Tak díky moc! Zkusím ještě objet pár obchodů, abych se na ně podíval na živo... Stejně si ještě počkám jak to dopadne s tou Nokií, ta mě celkem zaujala i cenou (v čině je nízká, takže u nás bude určitě vyšší), ale kdo ví jestli se vůbec dostane mimo Čínu a hlavně kdy.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 278
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 10. čer 2018 8:51:20

Taky by me zajimala cena.Ma hw slabsi jak Nokia 7 Plus takze by mela byt logicky pod touto cenou. Pokud bude mit uchazejici fotak a cenu do 8k tak to bude zajimavej kousek.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“