Aréna telefonůNový dual-sim nebo citlivý telefon

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s10e
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Nový dual-sim nebo citlivý telefon

Příspěvek od milox » úte 29. říj 2019 10:24:16

Momentálně mi dosluhuje Honor 8.
Až na to, že cca poslední půlrok musím neustále indexovat kontakty, protože při vyťukání jména kontakt nenajde a na občasné vypnutí si hovoru uchem, jsem byl veskrze spokojený.
Mám teď dilema. Pracovní O2 bohužel stále nemá u mě doma signál, resp. kolísá mezi 0 a 1 čárkou a tak používám i nějakého virtuála na Tmobile.
Buď tedy budu muset jít znovu do Dual-simu nebo, ale bohužel jsem k tomu nikde nenašel žádné informace, bych mohl koupit "citlivější" telefon. Existuje někde nějaký server, žebříček, které uveřejňuje, které současné přístroje jsou citlivější? Poslední info jsem našel někde z přelomu století.

Nicméně vypadá to, že dual-sim bude jistější možnost a už to naštěstí není taková rarita jako kdysi:

Takže se rozhoduji mezi Honor 20 Pro a možná Huawei Mate 20 Pro. Pokukoval jsem i po Xiaomi Mi 9 LTE, ale pro 2 předchozí hovoří jednoznačně foťák. Cvakám vše už pouze na mobilu a lepší foťák má v rozhodování silnou váhu.
Pak už jen rychlonabíjení.
Současná čtečka otisku vzadu mi vyhovuje, ale přizpůsobím se.
Úložiště mám teď 32 GB a i když jsem myslel, že je dostačující, tak už není. Tedy ideálně 64GB a více.
Hry moc nehraju a na Clash of Clans, videa stačí jistě průměr, takže nejnovější procesory o pár procent výkonnější, neocením.
Waze v autě mi ale jede prakticky denně, min. 1,5 hod/den.
Jsem zvyklý nabíjet v autě a přes noc doma, ale kdyby aspoň z počátku vydržel celý den bez nabíjení (telefony, web, Waze) bylo by to plus.
LTE je už asi samozřejmost u všech.
Bylo by dobré kdyby zase tak 3 roky vydržel:-)
Bohužel vzhledem k nabídce jsem připraven, že mi mobil opět povyroste, i když mi přijde současný model velký ažaž.
Někde vzadu ve výběru se mi krčí Samsung A50 a Motorola Vision/Zoom, ale ani jedno jsem neměl možnost ozkoušet a kromě ceny u Motoroly, u nich nevidím ten argument "pro". Galaxy 10e už mi přijde zbytečně drahé.
Můj psychologický strop je právě někde kolem 12 tis.
Parametrově se mi nejvíce líbí Mate 20 Pro,ale při fyzické prohlídce se mi strašně nelíbí ten zaoblený displej a nevím jestli bych si na takovou chujovinu zvykl. K čemu je to proboha vůbec dobré?!

Dík předem za zkušenosti, rady a komentáře.

Motorola d160->Eric T10s->Nokia 3310->Sony J6->Nokia:6310i->N73->E52-> HTC Desire->SGN-> Mi2s->Mi3->Honor 8->Samsung Galaxy s10e

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Nový dual-sim nebo citlivý telefon

Příspěvek od Mirda86 » úte 29. říj 2019 11:02:03

Huaweie maji obecne vyborny prijem signalu. V tomto to bude krok spravnym smerem.
I kdyz sam pouzivam Mi 9 tak bych volil Mate 20 Pro kvuli vydrzi. Ten telefon je v tomto neskutecnej. Po celem dnu kdy sem mel vse zaple (data, gps, synchro, AoD) a pres nejaky 2 hodky SOT... sem se vracel se skoro 80ti procentama. S9tka si tohle vzala za 10-12h aniz bych na ni sahnul...
A kdyz uz tak origo nabijeckou tam narves 60-70% za 30 minut. Ale vybit ten telefon za den uz da zabrat.

Mozna pokud pouzivas hodne navigaci tak bych sahnul po tom Honoru. Nez pak resit vypalenej display.

djmicho
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Mate 20 Pro black
Mobil 2 / ROM: Mi mix 2s, Moto One Vision
Tablet: Lark
Rom: 4.4.1

Příspěvek od djmicho » úte 29. říj 2019 11:03:32

A50, Vision i Zoom bych vyřadil... Za mi9, mate 20 pro atd se krčí hodně vzadu a nesahají jim ani po kotníky. Navíc u Motoroly bych se bál SW podpory do budoucna, updaty se jim posouvají o měsíce a kdo ví kdy zase nastane situace jak před 2 lety, kdy jim Lenovo nařídilo aktualizovat jen jednou za 3 měsíce... Navíc Lenovo nakoupilo nekvalitni dotykové vrstvy a při nabíjení jsou ty telefony neovladatelné, sw patch nepřišel ani po 4 měsících
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě

Příspěvek od milox » pon 04. lis 2019 14:43:09

Díky za komentáře.
Ještě jsem nekoupil, protože jsem upustil od nutnosti dual-simu. Nechám si ten starý Honor 8 na domácí volání s druhou sim, na to bude ještě dobrý.
Takže jsem hledal opět podobné parametry u single-sim telefonu, ale překvapivě jsem skončil u Mate 20 Pro:-) Modrou barvu už mi teda asi vyprodali, nějak se ji nemůžu dopátrat, ale stejně to dám do obalu, takže barva je to nejmenší.
Ale trochu mě tam odrazuje kvalita videa.
Našel jsem tu dokonce tvůj post Mirda86, kde říkáš, že je to dost špatný. Semtam natáčím svoje kluky na závodech BMX, tak bych v tomhle nerad šlápl vedle. Nezlepšilo se to? Byl bych rád, kdyby ano, protože jinak ta výdrž, fotky, nabíjení, IP68 se mi hodně líbí.
Nebo bys v takovém případě raději šáhl po nějakém jiném modelu?
Motorola d160->Eric T10s->Nokia 3310->Sony J6->Nokia:6310i->N73->E52-> HTC Desire->SGN-> Mi2s->Mi3->Honor 8->Samsung Galaxy s10e

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 04. lis 2019 16:23:59

Samsung nataci vyborne. Mate v te dobe co sem ho mel nebyl nic moc. Jestli se to zlepsilo nevim. Venku za dobryho svetla to nemusi byt problem. Ale Samsung je v tomto lepsi volba. Huawei zas v jinych parametrech.

Jinak mp.cz ma modrou barvu. U Matu ma modra tu vyhodu ze ma nejakou upravu zad ktera zabranuje patlani. Opravdu to funguje akorat ty zada pusobi "suchym" dojmem. Je to takove zvlastni a nemel sem uplne jistej pocit pri drzeni. Zelena to tak ma taky myslim.

pavlis42
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e
Tablet: Ipad mini 2 Retina

Příspěvek od pavlis42 » pon 04. lis 2019 17:37:28

otazka jestli se vyplati priplacet 3k-4k aktualne za mate oproti mi9 kvuli baterce. osobne resim podobne a jestli nepujde mate do black friday tak si myslim ze se to moc nevyplati tolik priplacet ale je to o osobnich preferencich.

­    

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě

Příspěvek od milox » úte 05. lis 2019 13:09:45

Tak jsem si je byl všechny "ošahat", ale vlastně to moc nepomohlo:-)
Je pravda, že Xiaomi MI 9 je momentálně cenově nejníž a nejspíš tedy poměr cena/kvalita je nejlepší. Nicméně spolu s Mate 20 Pro mi "seděl v ruce" nejhůře. Nutno ale říct že nejhůře znamená v tomto případě pořád v pohodě, je to o zvyku.
Rozdíl proti Mate není jen v baterce. Displej je mírně lepší u Mate (uznávám, že ne viditelně o 3-4 tis Kč), paměťovka (i když 128 GB musí stačit), voděodolnost (jeden telefon už se poroučel do vody) je mírné plus, kamera má optickou stabilizaci, což bych mohl u své roztřesené ruky ocenit, to už je větší plus. Fotky z Mate zdají se mi také subjektivně lepší. No a výdrž a nabíjení je poměrně dost důležitý aspekt.
Nejlépe se mi držel Galaxy 10e, parádní kousek, ale ta cena, ta baterka (i když chápu, že je to právě kvůli té kompaktní velikosti) a pro mě ze Samsungem trochu krok do neznáma.

Je mi jasné, že tohle už je můj boj a budu si muset sám srovnat důležitost kritérií a dle toho vybrat. Asi ještě chvilku počkám, zda třeba Black Friday nepřinese rozuzlení:-) A díky vám za postřehy z (nejen této) diskuze.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » úte 05. lis 2019 13:42:04

Vsak S10e mas ale ted v BF za skoro cenu Mate 20 Pro. Tj. 13.5k.
Jinak Mi9 ma podobne rychle nabijeni a myslim porad to nejrychlejsi bezdratove na trhu.Ale samozrejme Mate vic vydrzi a celkove ma o neco lepsi vybavu.

pavlis42
Androiďák!

Příspěvek od pavlis42 » úte 26. lis 2019 11:35:54

Ja resil podobne xiaomi mix 2s me uz nebavilo a nejak jsem si uplne nezvykl na prostredi a fotak nic moc, tak jsem zkusil mate a ted s10e a zustal jsem u samsungu. Mate je na me moc velke uzke padlo, samsung se drzi lepe.

­    

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » úte 26. lis 2019 17:37:43

S10e sem si ted taky poridil. Pod 13k hodne nabusena masinka. Ale jako citlivej telefon na prijem signalu (4G) bych ho nenazval. Proste prumer...

pavlis42
Androiďák!

Příspěvek od pavlis42 » úte 26. lis 2019 18:23:25

Pokud bych to bral podle vizualizace urovne signalu tak ano ukazuje samsung mene. Kazdopadne jsem zatim nikde kde se pohybuji nezaznamenal problem se sluzbama, ale zatim ho mam kratce tak tezko hodnotit.

­    

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 61
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXU8DTH7

Příspěvek od -Pavel- » úte 26. lis 2019 18:49:37

Já jsem koupil Samsung Galaxy S10 a musel jsem ho vracet pro nízkou úroveň signálu. U řady 9 mám 2 dílky a u řady 10 jsem měl nula dílků. Bohužel jsem z místa kde je signál naprd a proto řada 10 je pro mně nepoužitelná, tedy příjem signálu má slabší než spousta jiných telefonů. Jinak je to pecka telefon a jsem zklamaný, že ho nemůžu mít.
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXU8DTH7) Září - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / 2x8GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / Acer Nitro VG220Q

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » úte 26. lis 2019 18:55:37

Mam to podobne. Akorat to tak bylo i u S9 a S8. Doma mi to ukazuje na hranici 4G. Obcas se prepne dokonce na 2G. Ale z 90ti procent mi 4G jede ale max 2 carky. U P30 nebo jinych Huaweiu sem mel maximum a 2G snad nikde nezazil. I celkove. Nerikam ze ta S10e je na tom nejak podprumerne. Spis jen ze Huawei je na tom nadprumerne (moc se tim nechlubi ale co sem cetl tak to maji i hw podchycene nebo co) a zminuji to hlavne kvuli nazvu tematu.

CyberCodeDroid
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi

Příspěvek od CyberCodeDroid » stř 27. lis 2019 5:05:48

Šel bych Tebou směrem Mi 9.
Xiaomi Mi 9 6GB/128GB
Xiaomi Redmi 8A 2GB/32GB
Xiaomi Amazfit Stratos 2S

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“