Aréna telefonůVýběr telefonu do 10K - porovnání

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
utaes
Nové Androidě
Reputace: 0

Výběr telefonu do 10K - porovnání

Příspěvek od utaes » čtv 26. pro 2019 12:13:34

Zdravím,
vybírám mobil do 10000 Kč a nejsem v tom moc zběhlý, tak bych si nechal poradit + mám jednoho kandidáta na posouzení...

Požadované funkce:
a) pokud možno přijatelný foťák s automatickým ostřením (na profi focení mám zrcadlovku, ale tu přecijen člověk netahá pořád u sebe)... ideálně, bay fotky za něco stály i při horších světelných podmínkách... Důležité je, aby se dal například i vypnout zvuk fotoaparátu - některé mobily v minulosti tím trpěly, že to trapné cvakunutí nešlo vypnout
b) systém android - ať už z důvodu zvyku, tak z důvodu, že si do něj umím napsat jednoduchou apku sám
c) dlouhá výdrž baterie
d) ideálně menší úhlopříčka displeje - vím, že je to dnes těžké, ale pokud by bylo něco pod 6 palců, jedině lépe
e) vnitřní úložiště alespoň 64GB (preferované 128GB),
f) NFC, Bluetooth 5.0 a ostatní obvyklé funkce, normální konektor na nabíjení (USB a podobné standardizované konektory), 3,5ˇ jack konektor na sluchátka.
g) Pokud možno se vyhnout čistě čínským výrobcům mopbilních telefonů - ne že bych byl proti nim vysazen, ale nechci je
h) víc mě nic moc nenapadá - nepotřebuji žádné vymoženosti, X foťáků vzadu/vepředu a já nevím co ještě...
i) rozumná odolnost vrstvy dispeje před poškozením/poškrábáním
g) pokud bude baterie výměnná, tak to bude jedině dobře, ale takový mobil asi žtěží najdu v této kategorii (čili nižší priorita této položky)

Můj adept: Samsung Galaxy A50 (případně A70)...
Vadí mi:
a) velký displej,
b) na foťák nejsou příliš dobré recenze (respektive každý říká něco jiného a nevím, čemu věřit - jinde zas píšou, že v porovnání s ostatními mobily v této cenové kategorii nefoťí špatně)...(25 či 32 MPx je na tak malou čočku jednoznačně zhovadilost) - ale to je asi marketinkový tah, to má většina mobilů
c) prý se nedá vypnout zvuk závěrky při focení (tedy jen se systémovými zvuky)

Nebo byste měli z vlastní zkušenosti lepší nápad? Nechce se mi za mobil dávat nad 10K, takže neočekávám mnoho muziky, ale alespoň v rámci mezí... Ta A70 je ještě větší, nedokážu posoudit, v čem přesně bude pro běžné použité lepší (sice větší baterka,ale zase větší displej), výkonově to moc neřeším... hlavně pokud by měla lepší foťák...
No, nechám si poradit od zdejších odborníků. Pokud budou potřeba upřesňující inforamce, tak je dodám... Díky

Díky za nápady

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Výběr telefonu do 10K - porovnání

Příspěvek od Mirda86 » čtv 26. pro 2019 14:22:21

A50tku mam momentalne doma a prave ten velkej kvalitni display a dobra vydrz je snad to jedine zajimave na tom telefonu. Fotak slabej, vykon slabej, beh systemu nic moc. A70tkou si moc nepomuzes.
Jedina vyhoda A50tky je ze je ji ted plnej bazos. Ja koupil na prechodnou dobu za 5k z TM a novej zabalenej. Za tech 8-9k teda ani omylem...

U O2 koupis za 10k Huawei P30. Jo je to cinan. Ale dostanes relativne kompaktni zarizeni, slusny vykon, vybornou vydrz a fotak uplne jinou ligu nez v A50. Spise srovnatelny s vlajkovou S10. Radsi bych si to promyslel...

Autor tohoto vlákna
utaes
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od utaes » pát 27. pro 2019 13:14:05

No,
děkuji za nepovzbudivou odpověď

Ohledně toho Huawei - nebudou tam problémy s instalací aplikací z google play? Neodstřihl google i tyto telefony od google play? To by pak byl telefon tak trochu k ničemu...
Díky

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 27. pro 2019 13:16:05

Ne to nehrozi. Google jen nepovoli sluzby do novych modelu. Starych se to netyka.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“