Aréna telefonůTelefon s kvalitním displejem co do "příjemnosti" zobrazení a dlouhou výdrží

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
paulgaugin
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Telefon s kvalitním displejem co do "příjemnosti" zobrazení a dlouhou výdrží

Příspěvek od paulgaugin » pon 27. črc 2020 17:24:09

Pěkný den všem, než sem dám tabulku, tak popíšu trochu čím si procházím. V roce cca 2016 jsem si za velký prachy koupil Xiaomi Mi Mix, po prvotním zklamání jsem nainstaloval custom ROM, root, změnil prahy pro podtaktování a dostal jsem krásný malý tablet, s výdrží 10+ hodin SOT a úžasným displejem, který je citlivý na dotyk do té míry, že při scrollování má člověk pocit, že je prst s telefonem nějak magicky propojený. Časem se zhoršovala výdrž, až klesla pod 5 hodin. Začal jsem řešit výměnu v servisu, což bylo na víc než půl roku, všude jen slibovali, že aku zajistí a nic.. Nakonec jsem našel, jenže nová aku z roku 2017 měla ještě horší výdrž než ta stará dodaná s telefonem. Tak šel mobil do světa.

Přešel jsem na Xiaomi Mi Mix 2. Už to nebylo tak krásné, má menší displej a kratší výdrž, ale pořád to šlo. Dobrý displej, žádný vypalující se a kvůli PWM blikající hrubý AMOLED s pentile mřížkou. Opět šla výdrž dolu, nakonec jsem se přiměl k výměně baterky svépomocí a po cca měsíčním používání je výdrž tak na 90 procentech té původní před výměnou. Mám sice battery case, ale telefon v něm je velká kráva a i baterka v battery casu pomalu odchází.

Co bych tedy rád? Mobil s dostatkem výkonu (na úrovni SD 835 nebo víc), který hodně vydrží na jedno nabití a bude mít displej, na který se bude hezky koukat v řádu jednotek hodin denně. Tím myslím, že bude dostatečně jemný, barvy plusminus odpovídající realitě (černočernou černou nepotřebuji) a nebude k regulaci jasu používat PWM. Jsem na "PWM flicker" citlivý. Pokud nevíte, co to je, googlete. Pokud sami blikání u žádného mobilu nevidíte a myslíte si, že to tak musí mít všichni, zdržte se, prosím, komentářů. Vězte, že jsou na světě lidé s citlivým zrakem, které z nekvalitních displejů rozbolí hlava a chce se jim zvracet.

Maximální rozpočet: 25 000 Kč

Místo nákupu: ČR, Evropa, USA, Čína... prostě všechny státy, odkud obchodník pošle přímo nebo je v něm nějaká přeposílací služba

Předpokládané využití zařízení: primárně jako malý tablet, nemusí mít podporu volání. Práce s webovým prohlížečem

Požadavek na značku: Nerozhoduje

Mnou navrhované modely: žádné jsem nenašel, každý má nějakou vadu

Vlastnosti displeje: 5,5 - 8 palců, ideálně Ful HD. IPS, SLCD, TN - jen neblikající modely. Bohužel už i třeba Motorola dělá vyšší střední třídu s PWM IPS. Vyžaduji vysokou citlivost na dotyk. Tj. když mobil rozpozná 4 z 5 doteků a dle prodejce je to v pořádku, tak takový nechci. Se svým současným mobilem musím udělat aspoň 50 doteků, abych měl šanci na jeden nerozpoznaný. Rovněž vyžaduji nízkou latenci doteku. Když to šlo v roce 2016 a 2017, proč by to nešlo dnes?

Výkon: Na úrovni SD 835 a víc. Preferuji Snapdragon kvůli custom ROM, ale pokud by telefon v základu fungoval, tak klidně jiný SoC

Interní paměť: pokud bez karty, tak min. 128 GB. U modelu s kartou stačí 64 GB

Slot pro paměťovou kartu: Nerozhoduje

Audio: např. nerozhoduje

Komunikace: LTE B20 nutné, NFC velké plus

Fotoaparát: nerozhoduje

Odolnost telefonu: vodotěsnost, prachotěsnost, nárazuvzdornost, Gorilla Glass: nic z toho nerozhoduje

Senzory: Gyroskop, čidlo jasu, HW kompas: nic z toho nerozhoduje

Ostatní požadavky:

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“