Aréna telefonůMobil s dobrým poměrem cena/výkon do 12000 Kč

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
lup603
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC U Ultra

Mobil s dobrým poměrem cena/výkon do 12000 Kč

Příspěvek od lup603 » pon 27. črc 2020 19:46:14

Hledám mobil, kterým bych nahradil svůj HTC U Ultra do 12000 Kč. HTC půjde manželce (napřed nechám vyměnit baterku) a já si pořídím nový.

Maximální rozpočet: 12000 Kč

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: práce, email, rodinné fotky, internet, občas hry a filmy

Požadavek na značku: spolehlivější značky

Mnou navrhované modely: LG G8s ThinQ, 6GB/128GB nebo LG V40 ThinQ, 6GB/128GB nebo Xiaomi Redmi Note 9 Pro, 6GB/128GB nebo Xiaomi Note 10 Lite, 6GB/128GB

Vlastnosti displeje: slušná čitelnost na slunci ( o něco lepší než stávající HTC), nechci o moc větší než HTC U Ultra

Výkon: spíše výkonější

Interní paměť: 128

Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje

Audio: stereo výhodou

Komunikace: české LTE

Fotoaparát: optická stabilizace výhodou, spíše lepší focení za šera

Odolnost telefonu: voděodolnost výhodou

Ostatní požadavky: Výkon o něco lepší než HTC U Ultra stačí, fotky a natáčení videa alespoň na úrovni HTC a předpokládám, že asi se zvukem na tom budu hůř. Hodí se NFC, čtečka otisku prstů (na zádech mi moc nevyhovuje, používám pouzdro typu kniha), nevadí mi tlustší okraje, je mi jedno jak moc místa zabírá přední foťák, telefon bych nechtěl o moc větší než HTC U Ultra, dual SIM a ani paměťové karty nepotřebuji, pokud bude mít 128 GB uložiště. Procesor určitě nechci MediaTek, Snapdragon výhodou. LG G8S se mi v podstatě ve všech směrech líbí (mrzí mě jen ta čtečka otisků prstů na zádech a menší baterka). Jde v kombinaci se čtečkou otisku prstů na zádech používat pouzdro typu kniha (velmi se mi osvědčilo, nemám ani nalepené tvrzené sklo a nemám žádný škrábanec na displei)? OTG by bylo také fajn.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Mobil s dobrým poměrem cena/výkon do 12000 Kč

Příspěvek od Mirda86 » pon 27. črc 2020 20:30:14

Z tech 2 Lg bych bral ten novejsi. Kor kdyz sou za podobnou cenu. Ty Xiaomi sou proste stredni trida. Navic ani jedno mi neprijde jako nejaka pecka.

No pokud nejakej kryt typu kniha najdes... tak by fungovat mel. A co se cteckou? Pokud to bude obal pro G8s tak by mel mit otvor.

Jinak G8s ma v tom obrim vyrezu par senzoru, ToF a infra prisviceni. Diky tomu ma perfektni odemykani oblicejem za vsech podminek vcetne uplne tmy. Plus odemknuti dlani pokud lezi treba telefon na stole a nechce se ti zvedat. Misto PINu treba i KnockOn. A muzes mit aktivovane vsechny 4 naraz takze do telefonu se vzdy v pohode dostanes :)
Baterka kapacitou prumerna ale vydrzi v realu 2x tolik co HTC Ultra. Za ty penize s G8s urcite chybu neudelas. Jediny minus je porad android 9...udajne ma dorazit pristi mesic.

Autor tohoto vlákna
lup603
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC U Ultra

Příspěvek od lup603 » úte 28. črc 2020 7:44:43

Díky za reakci, LG G8S začíná být už i ve výprodeji poskrovnu a momentálně je skladem jen u CZC. Takže bych si měl pospíšit?
Ještě mě napadlo si počkat na OnePlus Nord, co si o něm myslíte?

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 28. črc 2020 7:59:54

Nord vypada fajn. A urcite bych mu dal prednost spis nez treba tomu Xiaomi Mi Note 10 Lite.
G8s je byvala skoro vlajka takze to jde poznat na vybave (IP68, bezdratove nabijeni ci stereorepraky atd...). U Nordu budes mit urcite lepsi podporu.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“