Aréna telefonůNový mobil do 5500 Kč

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Edita09
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P10 lite

Nový mobil do 5500 Kč

Příspěvek od Edita09 » ned 11. dub 2021 6:23:24

Zdravím, potřebovala bych poradit s výběrem telefonu, protože okolo nemám znalce, tak bych ocenila nasměrování.

Maximální rozpočet: 5 500 Kč

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití: pár hovorů/sms denně, appka signal nebo whatsapp, focení občas, internet, sledování netflixu.

Požadavek na značku: Samsung, Motorola, ale nechám si poradit.

Mnou navrhované modely: motorola one fusion+, motorola moto g30, motorola g9 power, samsung a12

Ostatní požadavky: Jsem nenáročný uživatel, hry nehraji. Obecně mám nedůvěru ke značkám typu poco, redmi, xiaomi, ale nechám se vyvést z omylu :)
Líbí se mi Motorola, ale odrazuje mě, že neposkytuje automaticky aktualizace. Co jsem četla, tak max jeden update. A ráda bych něco bez nadstavby nebo s čistou nadstavbou bez reklam apod. Jinak jsem měla iPhone, Samsungy a nyní Huawei. Ráda bych na Androidu zůstala.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: Nový mobil do 5500 Kč

Příspěvek od LivArt » ned 11. dub 2021 7:05:29

Nemít rád Xiaomi a chtít si koupit Lenovo/Motorolu, já ti nvm...

Redmi Note 9 Pro.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
Edita09
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P10 lite

Příspěvek od Edita09 » ned 11. dub 2021 7:43:46

Ja vím, komu Motorola patří a kdo původně Lenovo vlastnil :)
Možná jsem se nevyjádřila přesně, ale nemám v okolí jediného člověka, který by značku xiaomi, redmi,....měl. Tudíž jsem nikdy neslyšela žádnou osobní referenci. Zatímco Motorolu nebo Samsung má většina.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 11. dub 2021 8:13:41

Každopádně N9Pro na CZC je top deal :arrow: https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-9- ... 30/produkt

Alt. levněji Poco M3, který je ale takový hodně ořezaný, nebo X3, který je zas nad rozpočet. Ono i Huawei P40 Lite by se dal, ale nepodporuje Google služby.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » ned 11. dub 2021 12:36:41

Určitě poco x3, ve variantě 64 GB se dá pořídit kolem těch 5500. Aktualizace chodí pravidelně.

Artep
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: N6303i

Příspěvek od Artep » pon 26. dub 2021 11:10:28

Za mne mám G7 POWER a neměnil bych.

Taky jsem jednoduchý uživatel. Funguje, wifi nepadá, baterka boží, fotky normální (jako všechny mobily, které nemají zabudovanou zrcadlovku :D ).

Rozdíl proti Samsung apod., Motorola je čistá, vše do ní musíš nahrát z GooglePlay ( i kalendář i poznámky i záznam hlasu...).

Google gesta (zapnutí svítilny, foťáku, přepnutí přední zadní kamery, printscreen...) - rozbil jsem přední sklo, ale používám dále, protože o gesta přijít nechci, jsou fakt super.

Aktualizace není dle mne základem existence - mohou být prospěšné, ale mám zkušenost od dcery, jí to zničilo P9Lite, se kterým byla jinak spokojena, když k tomu přidám chcíplou baterku, byl z toho po 4 letech nový mobil. A i jinde jsem slyšel, jak se zhoršila kvalita snímků apod. ale některé se jistě povedou a nic neprovedou ;)

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“