Aréna telefonůNáhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
aloha01
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. zář 2012 9:27:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: nexus 7, 2014, stock rom 5.0.2

Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od aloha01 »

Zdarec,
zase po čase zdravím místní nadšence a znalce. 🤟
Aktuálně mám pomalu dosluhující s9tku a rád bych to zas trochu posunul, ideálně hlavně co jde o fotky. Nehraju, nestříhám videa.. brutální výkon prostě nevyužiju, co ale využívám dost je fotoaparát. V rámci svého koníčka poměrně často fotím i předměty z blízka, většinou ne vyloženě makro, ale cca 20 až 50 cm. Nevím, jestli je v téhle disciplíně třeba nějakej kousek lepší (dobré ostření na bližší vzdálenost, úroveň detailů).
Takže nejdůležitější parametr je fotoaparát, nepotřebuji vyloženě nejvýkonnější HW ikdyž to jde s kvalitou fotek asi trochu ruku v ruce.
Rozpočet jsem si stanovil na cca 15,000,- Kč. Když se najde něco třeba do 12k a nic do 15k to nepřekoná, jen dobře. 😀 Teoreticky může být i zánovní z druhé ruky.
Co krom fotoaparátu potěší je dobrá baterka, voděodolnost, odladěný systém, dobrá podpora v podobě aktualizací, ideálně kompaktnější rozměry, ale hlavní je prostě foťák. Ostatní parametry pomůžou v rozhodování k čemu se případně přiklonit spíš.

Díky za tipy i všem, kdo to dočetli až sem. 😀👍


Maximální rozpočet: 15,000,- Kč

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: focení! mail, internet, navigace, YouTube...

Požadavek na značku: spíše zavedené značky.

Mnou navrhované modely: pixel 6a, S21, jako tablet používám iPad, tak možná bych zas po letech dal šanci i třeba iPhonu 11 pro z druhé ruky..? Je toho na trhu mraky, nechám si poradit. 🤷‍♂️

Ostatní požadavky: dobrá baterka, voděodolnost, odladěný systém, dobrá podpora v podobě aktualizací, ideálně kompaktnější rozměry, ale hlavní je prostě foťák. Ostatní parametry pomůžou v rozhodování k čemu se případně přiklonit spíš.

Díky
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Telefony jako S21 nebo treba S22 ti nedaji dobrou baterku. Spis o neco lepsi nez mas ted. Ale zadnej drzak.
Co se iPhonu tyce, tak bych radsi koukal az po iP12.
Nejvic asi ted dava smysl S21+ ktera jde v Datartu koupit za tech 15k. U Pixelu si pockej nejdriv na zkusenosti uzivatelu. Jinak by to mohla byt na foceni hodne dobra volba a jeste usetris.
aloha01
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. zář 2012 9:27:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: nexus 7, 2014, stock rom 5.0.2

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od aloha01 »

Díky za odpověď. Baterie u mé s9 pravda není žádnej zázrak, ale celkem jsem se s tím naučil žít. Větší, lepší, ale hlavně jde furt o ten foťák. Ještě se zkusím zeptat jednodušej, podle tebe nej foťák do cca 15k?
Díky
Uživatelský avatar
novas78
Moderátor
Příspěvky: 984
Registrován: pát 12. srp 2016 12:45:32
Typ mobilu / ROM: iPhone 14 Pro
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od novas78 »

V Mironetu je Pixel 6 za necelých 15000. Asi těžko za tu cenu seženeš lepší fotomobil.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Pokud jde ciste o fotak a nic jinyho kolem, tak Pixel 6 z Mironetu muzu taky doporucit.
aloha01
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. zář 2012 9:27:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: nexus 7, 2014, stock rom 5.0.2

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od aloha01 »

OK, zatím to teda vidím na pixel6 vs pixel 6a. Jdu studovat. :D
A nakouslý jabka se teda podle vás nechytaj, jo? Třeba 13 mini?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Iphony se ti nevlezou do rozpočtu. A kvůli vydrži bych spíš sáhnul po neMini. Jinak ok samozřejmě. Ale ten Pixel 6 je pořád lepší fotomobil. Iphone za má lepší video.
aloha01
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. zář 2012 9:27:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: nexus 7, 2014, stock rom 5.0.2

Re: Náhrada za s9, zaměření na foťák cca do 15000 Kč

Příspěvek od aloha01 »

Oukej, iPhony jsem myslel jedině z druhé ruky, ale asi je vyřadím z výběru úplně. Koukal jsem, že 13 i 13 mini mají dost problémy s fotkama blízkých předmětů a pro verze už jsou moc vysoko s cenou i z druhé ruky. Jedině ten 11 pro. Vůbec jsem zvědavej, kam se to posunulo. Popravdě mám do dnes pocit, že s mou s6 jsem často udělal lepší foto než s s9. Přijde mi to tak, že s9 umí lepší fotku když si všechno tak nějak ideálně sedne, ale v průměru při běžným focení někde v terénu mi přijde, že s6 možná dopadla i líp. 🤷‍♂️
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“