Google Nexus S - Obecná diskuzeGPS - fix satelitů, zkušenosti

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Uživatelský avatar
overgrounder
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pon 17. kvě 2010 13:32:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note
Rom: CM10
Bydliště: Tady kousek

GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od overgrounder »

Zdravím
Chtěl bych se zeptat uživatelů na zkušenosti s fixem satelitů. Zkoušel jsem na třech aplikacích, c-geo, Sygic Aura a klasická navigace, ale musím říct, že můj NS fixuje tak 2 minuty, někdy i déle :-( Volné prostranství, hezké počasí, prostě ideální podmínky.
Jak jste na tom vy? Není na to nějaká fičurka? HTC Desire mi fixovalo ještě dřív, než jsem zadal adresu kam chci jet.
Samsung Galaxy Note, CM 9
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od ramon.dexter »

Zkus aplikaci GPS Status, pomůže tomu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od Daerek »

Jop, GPS status je hodně dobrej, na druhou stranu musím říct, že s fixem mám taky občasný potíže.
Teď týden ve Francii, na sjezdovkách jsme s kamarádem čekali na fix třeba 5 min. (většinou google maps,
GPS Status na tom nebyl o moc líp).
Proti tomu, navigon na cestě chytal takřka okamžitě.
Samsung Galaxy Nexus
scinkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 02. bře 2010 10:55:50

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od scinkk »

Nejsem si uplne jist zda programy jako GPS status maji na rychlost fixu nejaky vliv, proste zobrazuji dostupne informace o poctu satelitu a sile signalu atd. jinak to same umi treba i Locus :) Podle me pokud se to dlouho nechce fixnout tak spis pomuze gps vypnout a zkusit to znova klidne i kousek kousek popojit, obcas to porste trva i kdyz clovek stoji pod otevrenou modrou oblohou :) Nejhorsi byl uplne prvni fix kdy uz jsem se bal ze se ten telefon neprijpoji ale jinak NEXUS mi zatim prijde ze je na tom lip nez moje predchozi Samsung Spica - fix vetsinou do par vterinek maximalne do minuty a to i v jedoucim aute. Podle me trochu i zalezi jaka vzdalenost byla urazena od posledniho fixu pokud je to rekneme v desitkach kilometru.
Samsung NEXUS S 2.3.4 a Samsung i5700 Galaxy Spica fw 2.1
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od Vegetus »

Tak stejný problém mám s NS taky, ale u HTC Magic to bylo totéž. Prostě satelity ne a ne fixnout, jediné co 100% zabere vždycky, vypnout a zapnout telefon.
GPS status na to nemá vliv, ukáže mi třeba 11 satelitů, ale prostě se nechytnou. Jinak GPS signál někdy chytnu do několika vteřin i doma v obýváku a naopak venku nic.
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
starypuerh
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: stř 27. led 2010 14:28:50
Typ mobilu / ROM: Nexus 5. stock rom 5.1.1.

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od starypuerh »

GPS Status vliv mit muze, pokud restartujete v Tools A-GPS, smaze to stare data a stahne nove. S bugem, ktery ma 2.3.3. je to jediny zpusob jak nektere telefony (problem shodne vykazuji nektere Nexus One i S) satelity vubec zafixuji.
Nexus 5 <- SGS3 <- Google Nexus One - First and Legendary!
Uživatelský avatar
overgrounder
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pon 17. kvě 2010 13:32:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note
Rom: CM10
Bydliště: Tady kousek

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od overgrounder »

No, jediné, co jsem zjistil já, je to, že před spuštěním aplikace využívající GPS zapnu ručně modul. Dosud jsem byl z Desire zvyklý, že si to app obsluhovala sama. A když se nechce fixnout, tak znovu ručně vypnu a zapnu. Pak už se chytne.
Nemáte někdo info, zda to příští update bude nějak řešit?

EDIT: tak jsem to dneska psychicky nevydržel a nenechal se odradit špatným počasím. Zapnul jsem si ručně GPS, spustil Auru a než jsem zadal cílovou adresu, satelity se fixly. A jaké je tedy resumé? Buď to prošťouchnout neustálým zkoušením, nebo si telefon žije svým vlastním životem a nezbývá než čekat na update :-)
Naposledy upravil(a) overgrounder dne pon 04. dub 2011 18:15:39, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy Note, CM 9
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od michpo »

S fixem na NS problém nemám, telefon se fixne rychle. Už z dob svého prvního androida jsem zvyklej mít nepotřebné věci vyplé, tzn. že gps mám vypnuté (přes widget) a zapínám jej jen pokud to potřebuju, takže před navigováním zapnu gps, a po skončení jej zase vypnu. Pokud potřebuju fix okamžitě, tak spustím gps status a nechám z netu stáhnout pozice satelitů. Jinak i bez gps statusu je fix rychlý. Na navigaci používám Copilota. Momentálně mám android 2.3.2, protože 2.3.3 mi zatím nepřišel a ručně se mi to aktualizovat nechce.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od Vegetus »

Tak podle zahraničních fór jde skutečně o problém verze 2.3.3 a údajně se pracuje na odstranění chyby v dalších verzích Androida. Dneska jsem se pohyboval dlouho venku, několikrát jsem zkoušel GPS a ani jedno se nechytla, nepomohl ani GPS status. Až doma v ložnici se mi podařilo fixnout ;)
Kvůli této chybě je navigace nebo geocaching nepoužitelný. Doufám že další update s opravou přijde brzy!
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od michpo »

Asi je to fakt jen u 2.3.3, protože já mám stále ještě 2.3.2 a problémy jak píšu nemám. Je také možné, že Google update na 2.3.3 pozastavil a pracuje na jeho opravě a brzy vydá opravenou verzi. Možná proto mi ta 2.3.3 ještě nepřišla, uvidíme.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
slahy
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 21. bře 2011 11:31:35
Typ mobilu / ROM: LG G2 White
Twitter: slahys

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od slahy »

Zdarec,
taky se musím přidat k tomuhle tématu. Můj Nexus S s Androidem 2.3.3 má s fixem satelitů ohromné potíže. Schválně jsem vedle sebe položil LG Optimus One s Froyo 2.2 a Nexus S. Optimus se fixnul téměř okamžitě, Nexus vedle něj hodně dlouho makal, než se mu to povedlo. Z příspěvků přede mnou teda soudím, že se jedná chybu u verze 2.3.3.
Vlastně v to doufám :)
HTC Hero -> LG Optimus One -> Google Nexus S -> Samsung i9100 Galaxy S II , stock ROM -> Nokia Lumia 800 -> Galaxy Nexus -> Samsung i9300 Galaxy S III -> HTC Desire X -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> Nexus 5x -> iPhone 5s -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Honor 8 -> Samsung Galaxy S7 -> iPhone 7
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

já mám sice N1,ale zkušenosti mám takové, že určitou dobu je fix v poho, ale občas se mně stane, že čekám 5 min a nic... resetuji tel. a zas je to ok. Možná pomůže
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
overgrounder
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pon 17. kvě 2010 13:32:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note
Rom: CM10
Bydliště: Tady kousek

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od overgrounder »

Dlouho jsem nad tímto krokem přemýšlel, ale nakonec jsem si řekl, proč ne. Udělal jsem si root a nahrál nejnovější CM7. Fix satelitů okamžitě! Několikrát zkoušeno. O třetinu lepší výdrž baterky, v liště zafixovaný hlavní ovladač (BT, WIFI, DATA, SÍŤ, VYZVÁNĚNÍ)
K dispozici je již stable verze CM7, a i když to sem nepatří, tady je link:
Samsung Galaxy Note, CM 9
slahy
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 21. bře 2011 11:31:35
Typ mobilu / ROM: LG G2 White
Twitter: slahys

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od slahy »

Hmm, tak kolega overgrounder mě nejspíš nakopnul k tomu, abych si udělal root a nahrál CM7. S tím co mám teď, je dělat geocaching děsně pracná a nervy drásající záležitost.
HTC Hero -> LG Optimus One -> Google Nexus S -> Samsung i9100 Galaxy S II , stock ROM -> Nokia Lumia 800 -> Galaxy Nexus -> Samsung i9300 Galaxy S III -> HTC Desire X -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> Nexus 5x -> iPhone 5s -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Honor 8 -> Samsung Galaxy S7 -> iPhone 7
slahy
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 21. bře 2011 11:31:35
Typ mobilu / ROM: LG G2 White
Twitter: slahys

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od slahy »

Takže jsem vyzkoušel CM7, ale jsem trochu zmatený.. žádný Android Market, žádná možnost účtu s Gmailem? Jsem jen tak natvrdlý, nebo to tam opravdu není?
HTC Hero -> LG Optimus One -> Google Nexus S -> Samsung i9100 Galaxy S II , stock ROM -> Nokia Lumia 800 -> Galaxy Nexus -> Samsung i9300 Galaxy S III -> HTC Desire X -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> Nexus 5x -> iPhone 5s -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Honor 8 -> Samsung Galaxy S7 -> iPhone 7
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

jste mimo topic... musíš flashnout rom a pak ještě market s google aplkacemi. Napiš to do topicu kam to patří...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
slahy
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 21. bře 2011 11:31:35
Typ mobilu / ROM: LG G2 White
Twitter: slahys

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od slahy »

Díky, špatně se orientuju... too much whiskey :) Prosím nasměruj mě odkazem do patřičných míst :)
Naposledy upravil(a) michpo dne pát 22. dub 2011 21:23:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna zbytečná citace, poslední příspěvky se necitují! Přečti si pravidla fóra.
HTC Hero -> LG Optimus One -> Google Nexus S -> Samsung i9100 Galaxy S II , stock ROM -> Nokia Lumia 800 -> Galaxy Nexus -> Samsung i9300 Galaxy S III -> HTC Desire X -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> Nexus 5x -> iPhone 5s -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Honor 8 -> Samsung Galaxy S7 -> iPhone 7
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

tadyhttp://androidforum.cz/nexus-s-rom-firmware-f207.htmlse řeší jednotlivé ROM, je tam i CM7. Já osobně po letech flashování nedoporučuji alternativní rom, proto jsem si taky koupil nexuse s,abycch měl vždy novej android. Budeš mít s alter. rom více problémů jak užitku a budeš flashovat pořád dokola..
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
slahy
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 21. bře 2011 11:31:35
Typ mobilu / ROM: LG G2 White
Twitter: slahys

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od slahy »

Moje úmysly s Nexusem S byly úplně ty samé. Pořídit si přístroj s tou nejlepší ROM přímo od výrobce hned a nemuset flashovat alternativy, jak jsem byl zvyklý u Hera. Bohužel vypadá to, že stejně budu muset. Chci dobrý GPS fix a ten mi originální ROM neposkytne, což mě pěkně sere. Proto jsem se rozhodnul pro root, nevím jak dlouho mám čekat na fix. :/
HTC Hero -> LG Optimus One -> Google Nexus S -> Samsung i9100 Galaxy S II , stock ROM -> Nokia Lumia 800 -> Galaxy Nexus -> Samsung i9300 Galaxy S III -> HTC Desire X -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> Nexus 5x -> iPhone 5s -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Honor 8 -> Samsung Galaxy S7 -> iPhone 7
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

ted jsem byl venku a fix do dvou min. mně příjde docela v poho...jsem čerstvý majitel nexus s a jak jsem psal víše,měl jsem problémy i s N1...N1 se prostě někdy nechytla gps signálu a pomohl jen reset tel. . Zítra zkusím a uvidím. Nikdo nikdy neposkytne lepší rom než výrobce...problém je v tom když výrobce na zákazníky sere, viz HTC Hero. Googl na nás nesere a nikdy nebude CM lepší než original rom od googlu. Pro ty co si myslí jak se zbaví s CM7 problémů,at se radši podívá sem kolik má taková "stabilní" rom od CM bugů....http://code.google.com/p/cyanogenmod/is ... 20Priority je to cca 140!!! BUGŮ Co je oproti tomu občas nechytnutý fix gps satelitů...já měl před týdnem na svém N1 CM7 "stable" a tato "stabilní ¨ROM obsahovala bug call wonkie...prostě kdo se potřebuje dovolat(hlavní funkce telefonu) nemůže používat CM7!!! ale nevím jestli to byl problém pouze N1 nebo všech telefonů....

edit: byl jsem vyzkoušet gps znovu, víc jsem sledoval čas a do 5 min jsem měl gps fix, není to optimal,ale jestli to tak bude pořád a stabilně tak to bude ok...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od jtoxx »

Stojim pod dalnicnim mostem z masivni zelezobetonove konstrkukce a fix do par vterin.
Follow me on - twitter
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

Tak dneska jsem mel chvilku po 6 min jsem nemel fix ..zkouseno s sygic aura
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od jtoxx »

Hele jestli to nema co docineni s aplikaci. S Gmaps mam fix okamzitej, behem par vterin.
Follow me on - twitter
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

Problem je v tom ze gmapy cerpaji data z wifi a pak teprve z gps ...zkus nejakou ap ktera taha data pouze z gps ...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od jtoxx »

Jakej ma vliv na to ze se mi fixne gpska kdyz nejsem pripojenej na wifi ani v dosahu jednoho kilometru zadna neni?
Follow me on - twitter
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

Ty pouzivas gmaps offline?Je mozny, ze gmaps pouziva vice agps. Zkus vymazat agps data pres app gps status a pak fix v gmaps. Co si budem namlouvat je to galaxy s a tam byly vzdy problemy s gps fixem ....
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od jtoxx »

Samozrejme ze nepouzivam nacitani z cache, ale stejne vidim ze se mi fixne gpska i ikona ve stavove liste prestane blikat. Ano je to mozna SGS ale nema froyo a dojebanou nastavbu a ostatni blbosti. Tudiz to neni HW vada pouzite gps.
Follow me on - twitter
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

tak jsem dneska testoval gps fix a první fix trval déle cca 5 min. ostatní fixy zkoušené na jiných místech byly už ok. Trochu jste mě vyděsili,ale myslím si že je gps fix celkem v POHO.
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od roxtedy »

tak denska proběhl další test a mám další zkušenost :) měl jsem zaplé gps delší dobu(pokud je nepotřebuje nějaká app sama se vypne) pustil jsem AURU a po několika minutách se mně neukazoval ani jeden satelit. Podobnou zkušenost jsem měl i s nexus one a vím, že mně na nexus one a ted i na nexus s pomohlo vypnout auru, gps pak prvně pustit auru, ta si vyžádá spustení gps, teprve spustím gps a fix během několika sekund. Tohle je opravdu bug androidu.
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Markotan
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 17. srp 2009 6:48:55

Re: GPS - fix satelitů, zkušenosti

Příspěvek od Markotan »

Chcete povedat ze NS je nepouzitelne pre geocaching ? V lese stratim fix a dohladal som ? Ake mate skusenosti pri hladani pokladov ? :) Dakujem za odpoved
Nexus S i9023 4.0.4
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus S - Obecná diskuze“