Google Nexus S - Obecná diskuzeTlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
donnybsc
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 31. bře 2010 19:07:36

Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od donnybsc »

Ahoj pred dvema dny mi znicehonic prestalo fungovat tlacitko na zapnuti/vypnuti telefonu. Mam ho trochu pres 2 roky, ale je jak novy v perfektnim stavu. Stalo se to uz nekomu a resil to nejak, popripade vyresil? Dekuji za kazdou odpoved.
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fung

Příspěvek od mrnus »

Ahoj,
Pokud nefunguje tak jedině výměna.
donnybsc
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 31. bře 2010 19:07:36

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fung

Příspěvek od donnybsc »

jak vymena ? Myslis dojit do servisu to nechat opravit ? Kolik si tak reknou ? Jestli to ma vubec smysl. Nebo myslite ze to mam rozebrat a podivat se ? Dekuji.
Opravdu me to stve jelikoz mobil jak novy bez skrabance a tlacitko na boku mi ten telefon absolutne znehodnotilo a neda se ten mobil pouzivat i kdyz je jako ze skatulky.
Uživatelský avatar
pg.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 02. srp 2011 14:42:44
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fung

Příspěvek od pg.cz »

Opravdu to bude chtit aby se v servisu na to podivali a rekli kolik to muze stat. Samozrejme, pokud si zrucny a umis pajet male kontakty, muzes to zkusit sam, jen nevim jake tlacitko tam patri. Ja jsem pred casem cetl po servrech ze ty hardwarove tlacitka po dvou a vice letech opravdu odchazi a proto jsem jeho pouziti omezil - na zhasnuti displeje pouzivam softwarove tlacitko (Screen off) v roletce (mam root a ROM JellyShot) a na rozsviceni pouzivam jak toto tlacitko, tak i tlacitko hlasitosti (da se to v teto romce zvolit).
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fung

Příspěvek od ludekbrno »

donnybsc:

Ty tlačítka nejsou moc kvalitní a jsou miniaturní. Stačí na něj trochu víc tlačit a může se utrhnout z desky nebo se zlomí plastový výstupek, který ho mačká nebo se do něj dostane smítko prachu a zabrání kontaktu nebo se poškodí spínací plíšek uvnitř... Rozdělávat to nemá smysl, pokud nemáš výbavu na pájení horkým vzduchem, tak ho sám nevyměníš. Zkus neautorizovaný servis mobilů, myslím, že by to za pár stovek zvládli.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
donnybsc
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 31. bře 2010 19:07:36

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fung

Příspěvek od donnybsc »

Zdar chlapi tak sem to vyresil :-). Rozebral sem to a zkusil sem zapnout mobil pres to tlacitko bile co je uvnitr tel a slo krasne tak jsem ho jen trosku nasmeroval aby dobre sedlo na to cerne a funguje jak ma :-).
spiny01
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. črc 2010 13:04:57
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od spiny01 »

Dobrý den, mne před rokem v servisu oznámili, že je to na výměnu desky. Tak jsem si koupil nový mobil. Teď starý Nexus S potřebuji jen na poslech hudby. Všiml jsem si, že při obnovení telefonu lze systém probudit tlačítky hlasitosti. Nevíte jak toho docílit i normálně? Že bych jednoduše zapínal obrazovku hlasitostí?

Díky za radu.
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od Krokodyl »

Autorizovaný servis ti nic jiného než výměnu základní desy ani nenabídne. Oprava je jednoduchá a rychlá, cenově do maximálně 300,- Kč. Stejně i kdyby existovala nějaká rom s těmito funkcemi, tak se při flashování bez toho tlačítka neobejdeš abys to tam vůbec dostal. Koukni v okolí po nějakém soukromém servisu, kdyby jsi byl na dosah Litoměřic pomohu na počkání.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Jarko
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 07. led 2013 9:20:55
Typ mobilu / ROM: LG G6+

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od Jarko »

Zo skusenosti, ktore som mal pri oprave dvoj-polohoveho tlacidla fotoaparatu pri modeli Samsung GT-S8500 Wave, mozem odporucit pri nefunkcnom tlacidle skusit to iste:

Zaobstarat si pripravok KONTOX a poriadne nim vystriekat to tlacidlo. Ak mate stastie, tak je nefunckne len koli zaneseniu spinou, ktora sa tam casom nazbiera (prach + pot je dokonaly izolant).

Takto som opravil niekolko telefonov.

Skuste, mozno pomoze.

J.
LG G6+ | H870DSU, 128GB, Optical Astro Black, STOCK Android 8.0
ex: LG Nexus 5 D821, 16GB, black, Mahdi-Rom 2.9 Final 4.4.4 + Camcorder Audio Quality Fix
ex: Samsung GT-i9250 Galaxy Nexus, AOKP 4.3.1 milestone 1
babolap5
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19. říj 2020 16:15:52
Typ mobilu / ROM: huawei
Mobil 2 / ROM: apple
Twitter: nemám
Tablet: samsung
Tablet 2 / ROM: apple

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od babolap5 »

Stačí se dostat k základní desce a potom všechny drátky zkontrolovat zda jsou : dobře zapojeny, neotrhané, nespálené, neroztrhané a zda tlačítko má zdruhé strany nějaký malý či větší výstupek. :?: :?:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Tlacitko vypnuti/zapnuti telefonu najednou prestalo fungovat

Příspěvek od ludekbrno »

babolap5:
Fakt myslíš, že to za těch 6 roků ještě nevyřešili? :-D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus S - Obecná diskuze“