Google Nexus One - Obecná diskuzeRozloučení s nexusem...

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od roxtedy »

Tak jsem se rozloučil s nexusem, hlavní byly dva důvody a to malá interní pamět a absence češtiny. Obě tyto věci jsem řešil CM ROM, ale po několika mesíčních problémech s call wonkie jsem se ho vzdal, dále mně vadil hlasité hendsfree, v autě jsem mu skoro nerozuměl, takže se míjel účinkem...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od jtoxx »

Hele sorry nic ve zlym, ale co s tim mame delat? S tou malou interni pameti se neda nic delat je to pres rok starej telefon, navic jen jako takovej hokus pokus mit dev. phone pro krajni skupinu lidi. Nic vic se od nej cekat nedalo a ten kdo si ho kupoval moc dobre znal jeho parametry. S tim problemem pri zvednuti telefonu je to horsi. Ale musim rict ze zit se s tim da. A o cestine se nikde nepsalo, nikdy zde nebyl jako oficialni distribuce.
Follow me on - twitter
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od roxtedy »

docela se pleteš...já když jsem koupil nexus vyšlo froyo, kde bylo avízo na přesun aplikací na kartu...ale kdo mohl vědět,že i po přesunu na kartu se vejde do telefonu jen cca 100 aplikací. Dále jsem měl nexus od vodafone UK, kde byla i čeština v základu, ale vodafone kašlal na aktualizace(vydal snad jen jednu rom) a člověk musel přejít na angl. rom... trochu podraz...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od shedy »

Já měl na něm CM7 final a ta měla plnohodnotnou češtinu a žádnej call wonkie ani jinou zásadní chybu. A aplikací jsem tam měl jak nasr*no. Ono když si s tim pohraješ,tak i ušetříš.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od Mishack »

Add 1 - malinko mi to pripomina videa, kdy si lidi mazaly charaktery ve wowku :) Nic proti.

Add 2 - call wonkie jsem zatim nezaznamenal. Mam default ROM a aplikaci mam taky peknou radku. Je fakt, ze jsem uz taky narazil na nedostatek mista, ale stacilo ty aplikace projet a zjistil sem, ze tam mam asi 5 her co davno nehraju. Hned bylo mista haba kuk. Takze podle me staci udrzovat poradek. Cestina me osobne vubec nechybi. A jestli tam mam Friday nebo Pátek me opravdu netrapi. Vim, ze to lidi neradi slysi, ale alespon elementarni znalost anglictiny by dnes mela patrit k obecnym znalostem.
bencik
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 27. bře 2009 18:21:33
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Tablet: Transformer TF101, Nexus 7 (2013)

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od bencik »

jak malou paměť? mám G1 a ta má paměť ještě menší, ale tak snad vím co kupuju, ne? Krom toho jdou aplikace instalovat na kartu ( a to mi bohatě stačí 2gb)... Tak nevím, co řešíte :)... S G1 jsem všechno vyřešil rootem a neofic. romkama a přesto, že je to 2,5 roků starý telefon si nemůžu stěžovat :)
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od shedy »

A navíc na to že se na to uk vodafone vys*al,je už běžný vem si tmobil a G1. Například: skus si představit že letos vyjde android 2.4 a první ho bude mít NS pak možná N1,ale když třeba za další rok vyjde android 2.5 tak už většinou neudělaj aktualizaci na ns a n1 udělas nexus 3. Tak to chodí mobil ti vydrží na špičce tak rok možná dva. U androidu máš tu výhodu že když si stim pohraješ tak z toho můžeš výtáhnout i nemožný.
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od roxtedy »

2 mishack: call wonkie, pokud umíš číst píšu o call wonkie v souvislosti s CM7 ROM, ne s originální ROM. Aplikací jak nasráno...do telefonu za 13 litru(cena kdy jsem jupoval ja...) se jich vejde max 100! decela drahá sranda. Friday... jsem čech a chci mít tel. v cz, to že mně takhle převeze vodafone, jsem nečekal..vydá pouze jednu rom(froyo) a GB už nevydá...

2bencik: co to plácáš?? umíš číst? přečti si co píšu o tři příspěvky víš... slibovali přesun aplikací na kartu,ale fakt jsem nečekal, že to tak poserou...

2shedy: co to plácáš? jak můžeš vědět jak se googl zachová za rok k N1?? žádné indicie nenasvědčují tomu, že by se na N1 vysral.. pokud to půjde bude aktualzovat své dva tel, co má... to že se tak chovají jiní výrobci neznamená, že se tak vude chavat googl.. to už by telefony nexus(N1 a S) neměli žádnou výhodu před konkurencí a nikdo by je nekupoval...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od hudasp »

Kucí, vono stačí si na kartě udělat 100 až 200 MB partišn (co to je u 8 GB karty) pro APP2SD a šoupnout tam Dalvik Cache. Hnedle máte slušný prostor místa na aplikace (můj dalvik má po měsíci užití velikost 80 MB).
vasin
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 19. črc 2010 15:38:54

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od vasin »

To s tou partišn a APP2SD funguje i u nerootlého a neodemčeného N1? Jak to prosím, přesně fachá? Byl by nějaký odkaz? Klidně jako PrivateMessage ať to neotravuje ostatní? Díky
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B
FrankNStein
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 01. zář 2010 10:02:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 20
Bydliště: Praha

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od FrankNStein »

Chápu, že někoho už Nexus One omrzel, ale blíží se nový firmware 2.3.4 a zase budeme moci objevovat, testovat, hodnotit či kritizovat úplně nový telefon. :D
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od hudasp »

Je oficiálně potvrzen pro N1?
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od jtoxx »

2.3.4 uz davno je. Je pro Sprint verzi Nexusu S. Ovsem nikde neni napsano ze 2.3.4 nebude i pro normalni NS a N1.
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od patlen »

roxtedy píše:do telefonu za 13 litru(cena kdy jsem jupoval ja...) se jich vejde max 100!
Každý telefon při uvedení ve své době je špička a ta se platí.Byl to první telefon s 1GHZ procesorem a to VE SVÉ DOBĚ něco znamenalo.Pokrok nezastavíš a co TENKRÁT něco stálo neznamená že se na to nahlíží DNES.
decela drahá sranda. Friday... jsem čech a chci mít tel. v cz,
Nikdo nikdy oficiálně neřekl že bude čeština (proto asi taky vyšel DESIRE že a měl si možnost volby.Bud si zachovat originalitu nebo mít to samé s češtinou)

2bencik: co to plácáš?? umíš číst? přečti si co píšu o tři příspěvky víš... slibovali přesun aplikací na kartu,ale fakt jsem nečekal, že to tak poserou...

2shedy: co to plácáš? jak můžeš vědět jak se googl zachová za rok k N1?? žádné indicie nenasvědčují tomu, že by se na N1 vysral.. pokud to půjde bude aktualzovat své dva tel, co má... to že se tak chovají jiní výrobci neznamená, že se tak vude chavat googl.. to už by telefony nexus(N1 a S) neměli žádnou výhodu před konkurencí a nikdo by je nekupoval...
Možná by stálo za to se vyjadřovat slušne.A pokud tě tenhle telefon štve (alternativa za tvoje s..e) tak jsme rádi, že ses rozloučil.Kup si IPHONA tam tě nic s..t nebude ;)
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od michpo »

vasin píše:To s tou partišn a APP2SD funguje i u nerootlého a neodemčeného N1? Jak to prosím, přesně fachá? Byl by nějaký odkaz? Klidně jako PrivateMessage ať to neotravuje ostatní? Díky
Přesouvat aplikace na SD jde i u nerootlého, ale jen pokud to autor aplikace dovolí, jinak to přesunout nejde. Navíc se nemusí přesunout všechno, u některých aplikací se přesune téměř vše a u některých jen určitá část, takže úspora je jak kdy.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
vasin
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 19. črc 2010 15:38:54

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od vasin »

O tom klasickém, přesouvání vím. Myslel jsme zda tohle není něco co by umělo přesouvat jako víc něž ta klasika.
Potřeboval bych se v paměti zbavit navigace iGo, zabírá asi 34mega což je fakt mazec, díky ní jsem přestal i používat Adobe Air, abych se udržel na hranici kdy se ještě telefon konektí ke Googlu.
V podstatě nebýt iGO 34mega a TouchDown 20mega tak bych snad ani paměť nijak neřešil. Každá blbinka se dá rychle doinstalovat.
Takže pokud chápu i v CM7 nejde přesouvat úplně vše?
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Rozloučení s nexusem...

Příspěvek od shedy »

Mě zatím šlo přesunou všechno i flash 10.2 a když to přesunu má aplikace asi 500kB takže jich tam mam dostatek a to nemam partition.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - Obecná diskuze“