Google Nexus One - Obecná diskuzeObjednání N1 z USA [postovne/dph>cena]

Moderátoři: novas78, kecinzer

Odpovědět

s0uky
Čestný Androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Objednání N1 z USA [postovne/dph>cena]

Příspěvek od s0uky » čtv 04. úno 2010 23:14:53

Ted je otazka co je ten server zac, zda jsou to nejaci prekupnici, nebo solidni obchodnici - viz neplatce DPH, to uz se moc nevidi...

Ono zalezi u jaky banky mas ucet, jelikoz treba KB to uctuje primo, usd -> czk, ale tam jsem ucet zrusil a mam ted mBank a u tech je to presne jak rikas, z usd do eur a z eur do czk.

"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 04. úno 2010 23:28:45

Není ale nic jednoduššího než si na jeden den zavést účet ve valutech (eur) za jehož vedení je 10 Kč na měsíc a můžeš si vesele posílat eura a vyhnout se těmto "poplatkům" za transakci (píši o ČS). Z vlastní nemilé zkušenosti vím, že se ta cena za ty převody může vyšplhat i do tisícovek korun. Na to pozor.
Dle mě jsou v pohodě...hodně lidí po netu si od nich kupuje mobily. A to že to je šedivka? Co by vám pomohlo, že je to z USA (=šedej dovoz), když tu záruku jen těžko tady pořešíte, ale s mobildickem je tu nějaká šance.
Tady je nějaký info o mobildicku:
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... 8&p=541082

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » čtv 04. úno 2010 23:39:05

Reference maji celkem slusny, jdu jim zkusit napsat mail na jak dlouho to videji s dodanim founu.

Banky jsou hrozny podvodnici, to je fakt.
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pát 05. úno 2010 10:42:21

Prinasim nove informace ohledne me objednavky N1. Dnes rano dorazil na Ruzyni a je pripraven k procleni, tak sem zvedavej, kdy to procli. Pani na FedExu mi rekla ze jim to vetsinou trva 2 dny, coz by znamenalo doruceni ke me domu v utery dopoledne, nicmene mi slibila, ze rekne tomu kdo to ma starosti, jestli by to nemohl vzit prednostne, tak pokud se tak stane, tak uz v pondeli dopoledne bude doma. Uvidime, ale celej vikend snad ani nebudu spat jak se tesim :lol:

Jinak jak zde Mines daval obrazek s cestou pres FedEx Economy, tak moje cesta byla temer stejna, jen to z Parize slo primo do Prahy, cili to pres Frankfurt neslo a usetril se tak jeden den. To jen pro informaci pokud by to nekoho zajimalo.

Take jsem se ptal na rozdil mezi Economy a Priority a rekla mi, ze u Priority to vzdy napasuji hned na navazujici spoj a vynechava to zbytecne prekladky v ramci toho statu. U toho Economy to na let davaji jak maji volno a chodi to pres jine cesty, takze se vice vlece.

EDIT: Tak proclili to jeste dnes, takze mi to dovezou v pondeli dopoledne ;)
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

merlin
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Příspěvek od merlin » pát 05. úno 2010 20:58:29

Tak je tu dalsi majitel Nexuse :) Dneska jsem si ho vyzvednul na poste. Bohuzel jsem musel zaplatit 2.300 DPH, protoze muj eBay prodavajici je pitomec. Sice to uved jako darek a hodnotu $200, ale hned k tomu prilozil vypis z PayPalu... takze jsem myslel, ze me omejou.. No, co se da delat, aspon budou socani moct utratit penize z mych dani na nejakou populistickou hovadinu...

Jinak zatim nic nevim, protoze ho zatim nabijim (jak je napsany v navodu - plne nabit a teprve pak zapnout).

Co ale muzu rict, prvni dojem je, ze telefon je moc hezky a celkove mensi, nez jsem si ho predstavoval :)
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One

Mines
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus One + S
Twitter: http://twitter.com/mines954

Příspěvek od Mines » pát 05. úno 2010 21:19:52

michpo píše: EDIT: Tak proclili to jeste dnes, takze mi to dovezou v pondeli dopoledne ;)
To má tak někdo štěstí s tou celnicí... Mě s včera kurýr s telefonem zabloudil :) Podíval se prý jen na psč a ještě je špatně přečetl, tak si 70km zajel :)
Samsung Nexus S
Google Nexus One

HTC Hero černá - bývávalo
twitter @mines954 víceméně o N1

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pát 05. úno 2010 23:06:16

Hehe asi nejakej kuryr cestovatel, kam si zajel nerikal? ;)

Jinak u me je to nastesti jednodussi, protoze to povezou z Prahy ke me do Brna a jelikoz z okna vidim dalnici, tak jen sjede a uz je skoro u me. Predpokladam, ze tady se snad ani zabloudit neda, ikdyz vsechno je mozne... uvidime, nicmene se uz nemuzu dockat tj jasny :lol:

mck182
Stálý androiďák

Příspěvek od mck182 » sob 06. úno 2010 14:51:59

merlin píše:Jinak zatim nic nevim, protoze ho zatim nabijim (jak je napsany v navodu - plne nabit a teprve pak zapnout).
To mě se zapnul sám hned jak jsem strčil baterku...a byla ze 70% nabitá :shock:

Jinak na ty banky opravdu pozor, mBank to převádí přesně tak, jak psal PL113 - usd -> eur, eur -> czk, přišel jsem tímhle převodem asi o 600 Kč.

Takový návrh...bylo by super (opět) vzít všechny užitečné a důležité informace z tohohle threadu a nějak přehledně je dát všechny do prvního příspěvku, ať nový návštěvník otevře tohle vlákno a vše potřebné má hned na očích...nebo to dát do wiki s odkazem z prvního příspěvku (já třeba o wiki vůbec nevěděl, než mi to poradil google 8-) )?

Mines
Stálý androiďák

Příspěvek od Mines » ned 07. úno 2010 12:58:45

Samsung Nexus S
Google Nexus One

DEE
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Umi X1
Tablet: Hyundai T7s
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » ned 07. úno 2010 13:15:39

Tak jak koukam, je nakonec lepsi volba USPS Express. Srovnatelne rychle jak Fedex jen ve vysledku levnejsi a mene starosti s tim (neni treba nikam posilat plnou moc).
Google Nexus One -> ZTE Blade -> Xperia Mini Pro -> UMI X1

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » ned 07. úno 2010 13:47:27

No ono je to jak kdy. Ja to mam taky pres FedEx Economy, ale me to z Parize slo primo do Prahy a pak na zaklade telefonicke domluvy, me to vzali prednostne a proclili jeste ten den, takze cele doruceni je 5 pracovnich dni, coz je rozhodne rychlejsi jak USPS ;)
Jinak naklady jsem mel srovnatelne, jen jsem neplatil dalsich $8.50 za odeslani jeste tyz den, takze sem lehce usetril. Dan me vymerili uplne stejnou. V celni deklaraci jsem uvadel jen $529 (ne tedy cenu od Googlu vc US dane jak tu nekdo psal), takze dan vymerovali jen z $529 a $50.87 postovneho, cili z US dane $51.58 a toho $8.50 poplatku shipitu za preposlani se me uz dan nevymerovala. Ted jen cekam na zitrek, tj. pondeli, kdy me ho doruci ;)

Mines
Stálý androiďák

Příspěvek od Mines » ned 07. úno 2010 13:50:30

U FedExu jsem jeste zjistil, ze do dodaci doby 5ti dnu se nevztahuje procleni. Takze kdyz to po trech dnech prijde na celnici, tak to tam muze klidne tyden lezet a jakmile to uvolni, maji jeste dva dny na doruceni.
Samsung Nexus S
Google Nexus One

DEE
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » ned 07. úno 2010 14:02:21

2michpo: Vsak potom postni celkovou sumu v Kč.

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » ned 07. úno 2010 14:35:12

No tak celkovou cenu mohu rict uz ted, protoze ji vim uz od patku, kdy sem se dozvedel od FedExu informaci o tom ze to proclili, kolik to bude a kdy to doruci.

Takze celkove naklady jsou nasledujici:
  • Google Nexus One + USA Californska dan: $529 + $51.58 = $580.58 => 11.115,72 Kc
  • Poplatek za shipito sluzby: $8.50 => 161,89 Kc
  • Postovne do CR pres FedEx Economy vc pojisteni: $50.87 => 975,06 Kc
  • Ceska dan + poplatek FedExu za zastoupeni pri proclivani: 2.124 Kc + 300 Kc =>2.424,00 Kc
  • Celkove naklady: 14.676,67 Kc
Cena je samozrejme ovlivnena menicim se kurzem, ktery je navic v soucasne dobe hodne spatny a od ostatnich co si to objednavali drive se jeste zhorsil.
Vsechny ceny jsou jiz konecne ztrzene a zauctovane bankou.

DEE
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » ned 07. úno 2010 17:22:12

Takze jak sem rikal. USPS express ve vysledku stejne rychle a levnejsi.

mck182
Stálý androiďák

Příspěvek od mck182 » ned 07. úno 2010 18:37:35

Mimochodem celníci pro výpočet DPH (a cla) z cizí měny používají vlastní kurzy, které mění jednou za čas, myslím, že jednou za měsíc vemou aktuální kurz banky a ten si nastaví pro dalších dní..

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » ned 07. úno 2010 18:44:23

Co se doby doruceni tyce, tak co sem si to tu cetl, tak to u toho USPS bylo vetsinou 10 dni, me to s FedEx Economy vyslo na 7dni. Nicmene to ze ten rozdil je takto "maly" je dano tim, ze to na poste proclili rychle, protoze se prave u posty stava, ze jim procleni zabere delsi dobu a 7-14 dni nejsou vyjimkou (staci si precist nazory lidi na netu), kdezto u FedExu mi pani rekla ze na to maji 1-3 dny, ktere garantuji, coz je docela zasadni rozdil.

No s cenou je to take zajimave. Pokud bych srovnal ceny, ktere mi shipito nabizelo pri odesilani meho baliku tak to bylo nasledujici:
  • USPS Priority Mail: $27.66 + $18.40 pojisteni = $46.06 + bank. popl. 4,3% => $48.04
  • USPS Express Mail: $34.19 + $13.55 pojisteni = $47.74 + bank. popl. 4,3% => $49.79
  • FedEx Int'l Economy: $48.77 + pojisteni zdarma = $48.77 + bank. popl. 4,3% => $50.87
Pokud se tedy na vysledne ceny podivam, tak rozdily jsou opravdu zanedbatelne, ale vzhledem k tomu ze FedEx garantuje rychle celni vyrizeni a navic ma vlastni dopravu (s postou mam spatne zkusenosti), tak je FedEx proste jasna volba ;)
No a pokud nekdo opravdu specha, tak FedEx ma jeste volbu Priority, kdy se cena navysi o cca $17 a doruceni do CR pak trva 1-3 pracovni dny.

DEE
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » ned 07. úno 2010 18:52:52

Ty 300 zaplacene u nas za procleni se mi nezda jako uplne zanedbatelna castka :). Ale je to fuk...hlavne ze ho mate vsichni tady a v poradku.

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » ned 07. úno 2010 18:56:24

Tak jasny, je to jak pro koho, ono to neni za procleni, ale za zastoupeni pri procleni, ale tj detail. Nicmene na druhou stranu, pokud by to nekdo bral pres USPS a posta by si zrovna dala na cas a protahlo by se to treba na tyden, tak uz by si spousta lidi reklo, proc jen jsem nedal tech par korun navic, uz jsem to tu mohl mit... ;)

DEE
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEE » ned 07. úno 2010 19:01:45

Posta si da nacas jen kdyz nestiha a to je de-facto pouze pred vanocema :). Takze koncem roku bych urcite USPS nevyuzil a ani bych to nedoporucil. Doba samotneho procleni se pak muze markantne protahnout.

mck182
Stálý androiďák

Příspěvek od mck182 » pon 08. úno 2010 9:37:59

michpo píše:
  • USPS Priority Mail: $27.66 + $18.40 pojisteni = $46.06 + bank. popl. 4,3% => $48.04
  • USPS Express Mail: $34.19 + $13.55 pojisteni = $47.74 + bank. popl. 4,3% => $49.79
  • FedEx Int'l Economy: $48.77 + pojisteni zdarma = $48.77 + bank. popl. 4,3% => $50.87
No a pokud nekdo opravdu specha, tak FedEx ma jeste volbu Priority, kdy se cena navysi o cca $17 a doruceni do CR pak trva 1-3 pracovni dny.
Tak ten myusabox.com vychází teda nejlíp, FedEx Int'l Priority s pojištěním dávají za $45 (včetně bank. poplatků), pro premium users pak myslím za $35k, ale tam se to zase doplatí na předplatném..

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 08. úno 2010 10:05:19

Tak co se ceny tyce tak urcite, to je slusna nabidka. Jen teda nevim jak jsi tu psal (nebo nekdo jiny?) ze to doslo v obalce a rohy byly pomackane, tak jsem rad ze mam shipito, kde to posilaji v krabicich ;)
Samozrejme se mohlo jednat o nahodu s tou obalkou...

mck182
Stálý androiďák

Příspěvek od mck182 » pon 08. úno 2010 10:44:33

Jo, to jsem byl já :) Tohle jsem nepochopil no...jaký k tomu měli důvod (a taky kdo, jestli myusabox.com nebo FedEx), na rozměrech moc neušetřili, možná tak na váze...no vlastně fakt že jo, protože $45 je za 2lbs (0.9kg), ale mi došla váha 1lbs (0.5kg), takže na mě vydělali :D Ok, tak myusabox.com už nedoporučuju..parchanti 8-)

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 08. úno 2010 11:28:13

Hehe :lol:
Muj balik v krabici vazi 1.7 lbs coz je 0,77 kg, takze to zas az takovy rozdil neni. Ale tak mohlo se to u tebe jednat o nahodu, nebo nakej pablb, si proste udelal legraci a narval to do obalky :lol:

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 08. úno 2010 21:33:14

Tak prinasim spatne zpravy, N1 mi dnes nedovezli :x
V patek mi operatorka co me informovala o procleni informovala, ze me balik doruci v pondeli mezi 13 a 15 hodinou. Dnes ve 13 hodin me volal ridic s informaci ze u me bude mezi 16 a 17 hodinou. Nicmene se stale nic nedelo a az pred 18 tou hodinou me znovu volal, ze mu zbylo 6 baliku a ze proste nestiha a tak to doveze az rano (prej kolem 9, ale neverim mu...), sice sem se ho snazil ukecat, uz to vypadalo nadejde, protoze bydli kousek ode me, takze rikal ze by mi to vzal cestou domu, ale pak se dozvedel ze musi jeste do Vidne a ja tak utrel. Slibil ze se pokusi poprosit nejakeho kolegu jestli by to sem jeste vecer nehodil, ale uz se nikdo neozval, takze sem hodne zklamanej.
Uvidime co rano, jestli dodrzi slovo a doveze to brzy, jako ale stve me to hodne, clovek si udela volno a ceka na dodavku a ted si kvuli tomu musim delat volno jeste dalsi den...
Mohla to byt nahoda, to nepopiram, ale rozhodne to nepotesi :(

No ale stale to neni nic tak hrozneho jako praktiky Ceske Posty tady u nas. Ti kdyz me meli neco dovezt, tak nejen ze nevolali, ale dokonce se sem ani neracili dostavit a rovnou davali druhy den do schranky cedulku ze sem nebyl doma, ackoli sem byl doma cely den. Kdyz sem si pak stezoval, tak me rekli ze nejsem jedinej kdo si na toto stezuje, ale ze s tim nemohou nic udelat, takze mam smulu a pro balik si mam prijit na postu...

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » úte 09. úno 2010 9:49:03

Je to doma! :yes:

Ridic tu byl v 9 hodin jak slibil, rikal ze to vcera jak se vratil z Vidne a jel domu vzal s sebou, takze mi to dnes dovezl cestou do prace, proto sem to mel tak brzo, takze jsem rad. No a ted uz se jdu venovat N1, tak me tu chvili asi neuvidite :lol:

nFiX
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od nFiX » úte 09. úno 2010 10:15:55

Já myslím, že do večera jsi tady s prvnímí problémy a postřehy :DD ;)

michpo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » úte 09. úno 2010 14:35:19

Tak uvidime, zatim zadny problem nemam a jsem maximalne spokojenej, update me to hned nabidlo ke stazeni, takze zatim proste vse OK. Nicmene drzme se tematu a dalsi informace k postrehum nebo problemum budu davat do patricnych temat.

silencer
Stálý androiďák

Příspěvek od silencer » stř 10. úno 2010 16:10:54

Tak Nexus dnes přišel. Celkové náklady:
Telefon: 10 798,83
Poštovné: 304,-
Celkem: 11 102,83 Kč
Google Nexus One FW2.2 s r00tem a s kartou A-Data microSDHC 16GB Class 6 / Vodafone / Ndrive
Nejlepší synchronizace souborů je přes DropBox!
Můj Appbrain list.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 10. úno 2010 16:40:49

silencer:
odkud ho máš za takovou cenu? :o
To je bez daně? Prošlo to přes celnici jo?

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - Obecná diskuze“