Google Nexus One - Obecná diskuzeFacebook - nejde nastavit synchronizaci

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
vitek26
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 24. kvě 2010 16:40:00
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vitek26
Rom: MIUI.cz

Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od vitek26 »

Už nějakou dobou mi nejde na Nexusu (2.2.1) nastavit synhranizaci s facebookem. V menu/setting/Accounts & sync/Add account/facebook kliknu na Facebook a hodí mě to o kro zpět v zmíněném menu. Nejde mi synchronizovat miniatury obrázků kontaktů s kontakty v telefonu. Neví někdo čím to může být?
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od jtoxx »

Pomohlo odinstalace aplikace a nova instalace, hned pri uvodni obrazovce dat synchronizaci a melo by to fungovat. Popripade vymazat data v nastaveni.
Follow me on - twitter
vitek26
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 24. kvě 2010 16:40:00
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vitek26
Rom: MIUI.cz

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od vitek26 »

už jsem přišel na to čím to bylo. v aplikaci facebook jsem neměl povolenou synchronizaci a proto mě to nechělo pustit dále když jsem se snažil přes nastavení telefonu.

ještě mám jednu otázku. jak upravím kontakt v telefonu aby se synchronizoval s kontaktem facebook když se nerovnají v jméně. Někteří moji známí nepoužívají přesné svoje jméno (např. místo Zuzana se nechává nazývat zuSka a takovej je mraky) nemám rád hledat mé známé podle jmen co si sami vymyslí a nechtějí používat svoje občanské jméno.

a taky by mě zajímalo jestli je možnost synchronizovat všechny kontakty z facebooku do gmail kontaktů. jako že převedu všechna jména a emaily do gmail kontaktů
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od michpo »

Pokud někdo používá jiné jméno, tak si musíš v telefonu tyto kontakty spojit. Mělo by to jít tak, že si otevřeš ten facebook kontakt a pak přes tlačítko menu vybereš možnost spojení kontaktu, pak už jen vybereš se kterým kontaktem to chceš spojit. Taky jsem to musel u některých kontaktů dělat ručně.

Jestli jdou synchronizovat facebook kontakty s googlem nevím.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Martes
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 11. srp 2010 10:02:47
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od Martes »

A kde si v aplikaci Facebook našel povolení synchronizace? v nastavení to nevidím. Díky.
vitek26
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 24. kvě 2010 16:40:00
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vitek26
Rom: MIUI.cz

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od vitek26 »

Musíš si najet na začátek facebooku kde je 9 ikonek (profil, přátelé, fotky, žádosti atd.) a tady se už dostaneš do nastavení a skoro dole je synchronizace s kontakty.
petry776
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12. pro 2010 13:14:41
Typ mobilu / ROM: Samsung 9000 Android 2.2 I9000XXJPP

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od petry776 »

všechny kontakty mám v googlu a chci to synchronizovat s facebookem, v nastaavení facebooku v telefonu nemám možnost zapnutí nebo vypnutí synchronizace, jak dostat ke googlu fotky z facebooku, ale abych nemusel jet celej seznam ručně, mám hodně kontaktů a samo se to nesynchronizovalo, prosím o radu, určitě je to nějaká blbost :help:
petry776
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12. pro 2010 13:14:41
Typ mobilu / ROM: Samsung 9000 Android 2.2 I9000XXJPP

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od petry776 »

u synchronizace s facebookem je nutný nezaškrnout jen "synchronizaci kontaktů", ale je nutný i zaškrtnout taky "přidat přátele", pak se to teprve spáruje ... do telefonu se nalijou kontakty celýho facebooku, i lidi, na který nemám čísla, ale pak se jednoduše navolí v kontaktech ve zobrazení, facebook kontatky "nechci zobrazovat" a u kontaktů, který mám uložený na googlu zůstanou fotky, který si můžu libovolně zaktualizovat, samotná aktualizace brzdí telefon a žere baterku, takže jde buď navolit nejdelší prodleva synchronizace na 1 den, nebo je lepší to vypnout a udělat synchronizaci jedním tlačítkem, když uznáte za vhodný

něco jsem holt mačkal špatně a nemoh jsem na to přijít, jsem začátečník, třeba to někomu pomůže .....
vitek26
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 24. kvě 2010 16:40:00
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vitek26
Rom: MIUI.cz

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od vitek26 »

Můžeš to lépe vysvětlit tvůj postup jak dostat fotky facebook kontaktů do gmail kontaktů? Třeba já v telefonu nemám kolonku "synchronizaci kontaktů" a už vůbec "přidat přátele". Nastavuješ to v nastavení telefonu nebo v nastavení facebooku?
Naposledy upravil(a) michpo dne pát 04. úno 2011 1:12:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna zbytečná citace. Poslední příspěvky se necitují! Přečti si pravidla fóra.
petry776
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12. pro 2010 13:14:41
Typ mobilu / ROM: Samsung 9000 Android 2.2 I9000XXJPP

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od petry776 »

pracoval jsem jenom s telefonem, v nastavení to není, musíš ten účet odebrat a když ho přidáš, tak se tě to zeptá na "synchronizaci" a "přidat všechny přátele"
.... někde jsem to našel i bez odebírání účtu, ale kontakty už ti to potom nespáruje, jen ti to nalije do seznamu hromadu lidí
Uživatelský avatar
dolnajs
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 23. kvě 2011 8:09:48
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S
Twitter: dolnajs
Tablet: Asus EEE Pad Transformer Prime
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od dolnajs »

Tak se o tu synchronizaci s Facebookem taky snažím a marně. Už jsem i Facebook odinstaloval a znovu nainstaloval a "přidal účet", což vedlo akorát k tomu, že sem se přihlásil do aplikace a v účtech se Facebook stejně nezobrazí. A na žádnou sychnronizaci se mě to neptalo.

Může někdo prosím poradit jak teda na to?
Uživatelský avatar
dolnajs
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 23. kvě 2011 8:09:48
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S
Twitter: dolnajs
Tablet: Asus EEE Pad Transformer Prime
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook - nejde nastavit synchronizaci

Příspěvek od dolnajs »

Aha, tak už to vím. Facebook využíval nějakou nestandartní API pro propojení kontaktů a proto mu to Google stopnul. No, snad to časem napraví a bude to zase fungovat. :)
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - Obecná diskuze“