Obecná diskuze o vývojiDeaktivované aplikace, nelze instalovat žádné aplikace

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dejv343
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: stř 27. čer 2012 22:01:23
Typ mobilu / ROM: G7
Rom: zkouším

Deaktivované aplikace, nelze instalovat žádné aplikace

Příspěvek od Dejv343 »

Zdravím, prosím o pomoc někoho, kdo je dostatešně kovaný v OS Android v mém případě 7.1
Jedná se o terminál- minipokladna pro EET, která běží na Androjdu a dodavatelem jsou jen přeinstalované určité aplikace . Chtěl bych zprovoznit i klasické Gplay obchod bych si z něj mohl stáhnout apku, kterou chci. Když najedu do nastavení >Aplikace a tam dám zobrazit Deaktivované Aplikace, tak je tam klasické apky Gmail, Kontakty, Mapy, Obchod Google Play, Služby Google, Play, Zasílání správ…, ale u všeho je Deaktivováno, pokud do nich vstoupím, tak tlačítko aktivovat je slepé . Možnost připojení má vše Wifi, USB-C, Bluetooh.
Pujde stím něco udělat? Aktivoat ty deaktivované aplikace?

Díky
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Deaktivované aplikace, nelze instalovat žádné aplikace

Příspěvek od aldabubo »

Tyhle pokladny mají blokaci Google play z nějakého důvodu. Jeden z důvodů bývá malé vnitřní úložiště. Pak možné kolize aplikací předinstalovaných s nově nainstalovanými atd. Když má dodavatel pokladny držet nějakou záruku, nechce aby do ní kdokoli cokoli instaloval. Technicky ale pokud to není nějak zablokované v ROMce, měl by tam jít Google play nahrát jako appka.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Dejv343
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: stř 27. čer 2012 22:01:23
Typ mobilu / ROM: G7
Rom: zkouším

Re: Deaktivované aplikace, nelze instalovat žádné aplikace

Příspěvek od Dejv343 »

to: aldabubo Tak nějak to bude sice ,tato zařízení není certifikováno od Google. Místo ve vnitřním uložišti je 3,8 GB, takže to je OK. Zkusil jsem připojit sunmi přes USB a normálně se mi ukáže v tomto počítači V2 a ve stažené roletě na sunmi se přepnu jak u mobilu na uložiště a ukáže se mi vnitřní paměť, kde jsou složky android DCIM picture ..atd a tam jsem si udělal složku install a do ní dal Obchod Google Play.apk. Zkusil jsem jí nainstalovat, instalace se spustí a nainstaluje se, ukáže se spustit ajk spustím ukáže se Google Play a PŘIHLÁSIT SE, ale pokud tapu na PŘIHLÁSIT SE, tak se nic neděje :( Po restertu zařízení se ukáže Aplikace Google Play přestala fungovat a zmizne i ikona z plochy. Zkusil jsem Aptoide.apk a po spuštění instalace se ukáže Aplikaci nelze naistalovat. Takže to je nějak blokované, ale ten kdo tomu rozumí a zvládí Linux prostředíby tak by s tím neměl mít problém :D . Je to přecejen klasické prostředí Android 7.1
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Deaktivované aplikace, nelze instalovat žádné aplikace

Příspěvek od aldabubo »

Google Play nepojede, pokud nejsou nainstalované služby Google, tedy služby, které obsluhují účet Google a přihlášení na něj, plus milion dalších věcí....
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“