HTC One - Obecná diskuzeZvláštnosti s nabíjením

Odpovědět
popo.j@volny.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. kvě 2016 11:06:11
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 CyanogenMod

Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od popo.j@volny.cz »

Ahoj, poslední dobou řeším pro mě zvláštní problém. Zlobím se s nabíjením svého HTC ONE M7. Začalo to před několika měsíci, podezřívala jsem původní originál kablík, že už prostě dosloužil. Sáhla jsem tedy po jiném, novém. Vše se zdálo být ok, ale teď zase zlobí. Dám ho nabíjet a i když signalizuje, že se nabíjí, tak se neděje nic, nebo ukáže že na 100% bude za 16h apod. Třeba včera se nabíjel celkem normálně, ale pak jsem ho dala do jiné zásuvky a ráno byl mrtvý. Přitom jindy v té zásuvce se nabije normálně. Vůbec nevím, kde hledat chybu. Dnes jsem byla v servisu a tam mi řekli, že po připojení k nabíječce má baterie standardní odběr, že to bude v konektoru. OK, pokud by to tak skutečně bylo, tak vyřešeno, ale trochu mě znepokojuje, že když s kabelem v konektoru pohnu, že se nic neděje, že se stále chová stejně (signalizuje nabíjení). Jde o to, že mi bylo řečeno, že v případě výměny mi lehce poškodí zadní, lepený kryt. Což se mi moc nezamlouvá. Říkám si, že servis by měl tel uvést do původního stavu? A co když to nebude konektorem, to to rozlepí znovu? Prosím, má-li někdo zkušenost, radu, tip, nápad, napište prosím. :idea:
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od amirinda »

no jestli je to konektorem to nevím, možná zkus ještě jinou nabíječku, každopádně k poškození krytu při opravě by dojít nemělo. Co to je za servis, to tam pachtí někde na koleně ne :-) Pokud servis tak to pošli do VSP: http://web.vspdata.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: možná ještě tovární nastavení a koukám, že máš cyana, tak možná i zkusit přehrát rom, nebo jinou.
popo.j@volny.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. kvě 2016 11:06:11
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 CyanogenMod

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od popo.j@volny.cz »

Ahoj díky za odpověď. Nabíječky jsem právě zkusila už dvě. Původní, kterou jsem považovala za mrtvou, jsem nahradila jinou a ze začátku vše ok. Až teď prostě zase stávka. V servisu jsem byla v Mobil pohotovost. S VSP mám velmi dobré zkušenosti, pokud to nevyřeším, poputuje určitě tam. Já jsem si jen myslela, že by to mohlo být za den hotové, takhle zase budu muset improvizovat s telefonní náhradou, zálohovat atp. Jinou rom než cyana nechci. Je nejrychlejší a nejsabilnější (při mých potřebách). V každém případě děkuji za rady a tipy. :palec:
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od amirinda »

jo cyana si klidně nech, ale udělal bych backup, pak továr nastavení a popř. zkusil jinou rom. Kdykoliv se vrátíš ze zálohy ;)
popo.j@volny.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. kvě 2016 11:06:11
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 CyanogenMod

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od popo.j@volny.cz »

Tak poslední sledování. Tři dny se tel. choval normálně a vzorně. Včera jsem ho dala nabíjet, ráno normálně 100%. Jdu se nasnídat, vrátím se pro telefon a stav baterie 96% ?! Stále byl připojen do sítě. ad 1 by se asi připojen k síti neměl vybíjet; ad 2 úbytek 4% v nečinnosti za cca 15 min je celkem dost ne?
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od amirinda »

noo já jsem se s tím ještě nesetkal, ale četl jsem že to snížení možné je - udržovací napětí. Jak jsem říkal zkus továr a ty romky a uvidíš, může to bejt klidně baterka.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Zvláštnosti s nabíjením

Příspěvek od wallin »

No a jestli je to telefon od releasu, tak je dost dobře možné, že baterie, nabíjecí konektor mají svoje nejlepší léta za sebou.
Moji M7 dostala moje žena a telefon se chová uplně stejně jako ten tvůj. (Kupoval jsem ho cca měsíc po představení)
Odpovědět

Zpět na „HTC One - Obecná diskuze“