HTC Desire X - Obecná diskuzenejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.1.1

Odpovědět
tejknito
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 14. pro 2014 3:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X

nejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.1.1

Příspěvek od tejknito »

Zdravim,

nasiel som tiez na mnohych diskusnych forach moj problem nepocutelnych BASSov v pripojenych sluchadlach v telefone. Problem je este z roku 2013 a vraj nastaval po updatovani na Android 4.1.1. Zvuk v sluchadlach pripomina skor alarm auta, sirenu, verejny rozhlas uplne bez pocutelnych basov a s pocutelnymi chybami (akoby bol zvuk zkresleny). Zaujimave je, ze pri odpojenych sluchadlach (handsfee sluchadla so 4-kontaktnym/pinovym jack-konektorom) z repraciku telefonu zvuk vychadza OK, aspon sa mi zda byt OK kedze nepocut pri prehravani MP3 skladby aj "zkreslene pazvuky" alebo ako to nazvat (co pocujem po pripojeni sluchadiel).

Skusil som viacere prehravace hudby ako aj viacere MP3 skladby a skusil som aj ine sluchadla do usi (znacka Samsung) nez tie originalne HTC. Problem vzdy pretrvava. Moj kolega ma ten isty smartphone (HTC Desire X) a tiez ma tento problem. Takze mam dovod sa domnievat, ze sa jedna o spominanu chybu u Android 4.1.1 neviem ktorej presne build verzie. Momentalne pouzivam originalnu ROM od HTC build 2.20.401.6 a na nejakom internetovom foru som nasiel, ze chyba bola udajne len vo verzii Android 4.1.1, build 2.20.401.3, takze neviem hmmm, pretoze ja uz mam (naj)novsiu oficialnu ROM.

Neviem posudit kedy tento problem nastal alebo co by mohlo byt pricinou problemu aj z toho titulu, ze telefon uz som kupoval pouzivany (este je v zaruke) a sluchadla som pripojil az teraz... po mesiaci... co zistujem... ze nepocut vobec ziadne basy (sluchadla su 100% funkcne a otestovane na Samsung telefone) a sem tam cca raz za 4 sekundy vyjde zo sluchadiel aj divny zkresleny pazvuk. Tazko sa to vysvetluje... jednoducho tam nepocut ziadne bassy a zvuk sa mi zda byt silne zkresleny (kolisavy) s obcasnymi prebudenymi spickami (raz za 4 sekundy v priemere priblizne).

Co s tym please ? Pripadne mohlo by pomoct nahodenie inej ROMky (nejakej s Androidom 4.1.2 napriklad) ?

Diky vsetkym za kazdu radu.
Naposledy upravil(a) tejknito dne pon 15. pro 2014 22:32:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: nejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.4.1

Příspěvek od LivArt »

Vyšel na to oficiální update pro stock ROM. Nebo to můžou dělat 4pinový sluchátka s otočenou zemí a spínaným kontaktem, pak na to pomáhá to tlačítko na nich držet.
tejknito
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 14. pro 2014 3:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X

Re: nejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.4.1

Příspěvek od tejknito »

Ten oficialny update ROMky to je ktora verzia prosim a kedy vysla ? Vysla uz niekedy v tom roku 2013 ? Lenze to by znamenalo ze nepouzivam BUGnutu ale novu verziu ROMky hm. Urcite uz je tento "update" chyby je uz zahrnuty v kazdej novej ROMke pri aktualizovani alebo nieje ? Ved ja mam praveze aktualnu (najnovsiu) oficialnu ROMku 4.1.1 - aktualne build verziu 2.20.401.6. Aspon si myslim, ze to je to ta vec, o akej sa bavime hehe, teda updatovana najnovsia oficialna 4.1.1 aktualna ROM pre HTC Desire X. Alebo o akom update sa to bavime ? Asi celkom nerozumiem. Stlacit tlacidlo na sluchatkach (handsree) skratovanim spominanej prehodenej zemi podla mna nepomoze. Pretoze bez pocutelnych basov hraju aj originalne sluchadla od HTC a nie iba tie druhe s ktorymi som tiez testoval zvuky - sluchadla taktiez handsfree od znacky Samsung - obaval som sa ze ony mozu mat prehodene kontakty ale... vyzera to ze su OK... na neoriginalne sluchadla sa ani tak nespolieham, jak na originalne... dokonca originalne sluchadla som dostal k telefonu nevybalene a nepouzivane, cize musia byt 100% v poriadku.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: nejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.4.1

Příspěvek od LivArt »

http://androidforums.com/threads/headph ... le.723889/
Evidentně ten OTA update nemáš, takže bys asi měl řešit proč.
tejknito
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 14. pro 2014 3:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X

Re: nejde bass - problem zvuku z roku 2013 po updatnuti na 4.4.1

Příspěvek od tejknito »

ano... v build verzii .401.3 nastava onen BUG... ako sa vsade na forach pise tak vyrieseny by mal byt uz vo verzii build .401.5 avsak ja mam build verziu .401.6 sorry ale este viem odpisat cisla z display-u smartphonu :) fakt mam to co mam... a v TOPICu mam chybu dokonca ako prave sledujem ;) pretoze to je 4.1.1 a nie 4.4.1 - hned to idem opravit na 4.1.1 :) neviem co robit... asi skusim HW reset a ak to nepomoze tak reklamacia... nebudem riskovat nahravanie inej nez oficialnej ROM aby som nieco omylom dototo... :(

////////// EDIT 16-Dec-2014:

HW reset pomohol ! :) a dalej som zistil, ze su kontakty konektora na sluchadlach od Samsungu inak zapojene a zrejme aj inak vyuzivane (multifunkcne tlacitko handsfree sluchatkovej sady)

takze ak budem chciet pouzivat alternativne sluchadla od Samsungu, caka ma vyroba redukcie a to najlepsie kabelovej - aby nebol namahany konektor v telefone tazkou dlhou pevnou opajkovaniu redukciou)... dalej som zistil, ze funkcne tlacitka na specialnych handsfree sluchadlach s mikrofonom pracuju na principe rozlicnych impedancii - zmenou impedancie (po stlaceni resp. uvolneni tlacitka) najcastejsie medzi pinmi 3=GND a 4=Mic :-/ ...velkosti impedancii su bohuzial odlisne u kazdeho typu telefonu... takze v redukcii mozem jedine vyskratovat pin 3+4 a do telefonu priviest len lavy a pravy kanal vcetne GND... vdaka takejto redukcii spravim z handsfree Samsung sluchadiel len klasicke stereo-sluchadla :-/ mam to tak aj teraz zapojene v ramci testovania u normalnych headphones "KOSS Porta Pro" - klasicke sluchadla s 3.5mm 3-pinovym jackom - po ich pripojeni do HTC Desire X je vlastne v telefone pin 3 a pin 4 medzi sebou vyskratovany skrz GND, takze je to OK... nechcem kupovat zase dalsie sluchadla do usi pre lepsi posluch hudby - hlavne aby mi nevypadavali z usi pri aktivnom sporte :-) pouzijem s redukciou tie od Samsung

inak pred HW resetom nefungovali ani sluchadla originalne od HTC, ale ani moje druhe sluchadla od Samsungu
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire X - Obecná diskuze“