Samsung Galaxy S (I9000) - Obecná diskuzePřevod SMS na MMS

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Archee
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Převod SMS na MMS

Příspěvek od Archee » ned 10. říj 2010 9:38:10

Ahoj,
mám nově koupený Samsung Galaxy S a při psaní SMS jsem se dost zděsil. Když napíšu snad víc než dvě sms (nevím přesně, počet znaků jsem nezkoumal), tak to SMS automaticky překonvertuje na MMS. Na psaní SMS jsem si žádnou aplikaci nestahoval, píšu v tom co tam je. Stejnou otázku už jsem tady našel, bohužel jediná odpověď byla stáhnout si aplikaci na psaní SMS, já bych ale rád zůstal u toho co tam je, jen bych něják rád většil počet znaků, aby se to automaticky nekonvertovalo. U mé bývalé Nokie se to konvertovalo až po 10 SMS, což mi vyhovovalo. Dlouhé SMS píšu celkem často a mám tarif, že posílám SMS zadarmo, takže nechci zbytečně posílat MMS. Díky za rady :)

michalek...88
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Převod SMS na MMS

Příspěvek od michalek...88 » ned 10. říj 2010 11:49:54

uz se to tady resilo nekolikrat, funkce hledat pro priste by nebyla spatna volba...

tak tedy, vyresi ti to aplikace handcent sms
S. Galaxy S, JF5, rooted, OCLF by RyanZA, Laucher Pro +

Berkamp
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od Berkamp » ned 10. říj 2010 12:09:28

jak je vyse psano v originalni aplikaci Zpravy to zmenit nejde, je treba naistalovat Handcent sms, je na marketu. V nastaveni teto aplikace uz je moznost vypnout automatickou konverzi na mms...
GALAXY S - CM7 2.3.7 stable

Autor tohoto vlákna
Archee
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Příspěvek od Archee » ned 10. říj 2010 15:11:59

Díky. Jen mi šlo o to, jestli by to šlo nějak obejít a šlo by to v té výchozí aplikaci. O Handcent SMS jsem četl, ale štve mě na tom, že je v angličtině. Žádnej velkej problém, ale tak když už jsem za ten telefon zaplatil, tolik peněz, tak bych očekával, že si ho přizpůsobím podle sebe ať už klidně něják složitě, ale prostě to něják pujde a né, že se já budu muset přizpůsobovat jemu... No nic... Díky :)

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » ned 10. říj 2010 16:05:49

Ve výchozí aplikaci to AFAIK nejde.

Gaaspi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung E1050
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaaspi » pát 22. kvě 2015 14:10:04

Zdravím. Ďalšia vec čo vytýkam smartfónom (čo na starých mobiloch nebol problém) že ak píšem dlhšiu SMS a text by bol na viac esemesiek tak mi to automaticky prehodí do MMS. Avšak človek na druhej strane nemá taký telefón čo podporuje MMS alebo to nemá nastavené a tým pádom to nedostane. Neviete ako sa to dá manuálne prepnúť alebo nastaviť. Tie bežné veci som tam skúšal že počas písania sú možnosti ale tam je len či chcem qwerty, T9, aký jazyk atď... Na starých nesmartfónoch sa to dalo manuálne prepnúť spátky. Či neni nejaký trik že potiahnem prstom niekam atď. Lebo na androide vždy objavím náhodne nejaké novinky. V návode som o tom nič nenašiel.

Takže na LG L40 ta asi tiež nepôjde že? Ďalší mínus pre smartfóny...
Tomáš

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 270
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pát 22. kvě 2015 15:32:30

V nastavení zpráv režim zadávání abeceda GSM...
Ale spíš bych použil aplikaci Handcent, ta umí potlačit převod na MMS
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Gaaspi
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaaspi » stř 27. kvě 2015 11:07:34

Vďaka už mám ten handcent a je to v celku pekná appka... Ak niekto má podobný problém odporúčam tú appku a tým sa všetky problémy vyriešia dokonca som si to dal ako predvolené pre SMS a MMS a základnú ani nepoužívam...

Ináč by bol celkom dobrý nápad keby smartfony vychádzali len s OS a appkou Google play a človek by si nainštaloval len to čo skutočne potrebuje lebo takto si ajtak ku všetkému musí sťahovať alternatívu takže vlastne robí presne to čo píšem. A potom tie predinštalované appky len zavadzajú, zaberajú miesto v pamäti atď.
Tomáš

Gaaspi
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaaspi » čtv 21. led 2016 5:30:00

Tento problem takisto vyriesila vymena galaxy ace za xperiu tipo na tej normalna vstavana aplikacia nic nemeni silou mocou na mms. Na galaxy mi vadilo ze bolo treba davat alternativu vo forme aplikacie gosms co zabralo 9MB a tu povdnu nevedel odstranit lebo bez rootu sa to neda vymazat. Ja ako to vidim ze chudobni ludia co maju len na stary mobil z bazaru tak nekupujte samsung! Xperia je omnoho lepsia pokial vam ide o praktickost.
Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S (I9000) - Obecná diskuze“