Samsung Galaxy Spica (I5700) - Obecná diskuzeSamsung GT-i5700 Galaxy Lite

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jechpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: stř 25. srp 2010 14:28:51
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SIII mini
Rom: 4.1.2
Bydliště: OhioCity

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od jechpetr »

B_Jirka píše:A ještě jedna věc, asi jsem blbej, ale prostě jsem si natáhnul kontakty ze SIM karty do telefonu, když kliknu na ikonu kontakty, tak tam všechny jsou, když ale dám Zprávy a chci zvolit kontakt komu pošlu sms, tak po kliknutí na ikonu kontaktů, se mi otevře černá obrazovka s nápisem, že nejsou žádné kontakty s telefonními čísly :oops: :help:
Nechával jsi tel. synchronizovat s googl učtem?Po tom se ti tam kontakty ukážou.
B_Jirka
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24. dub 2010 8:01:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od B_Jirka »

rudolsen píše:1. muzeme, pockat.. vlastne se uz tak ~100x stalo ..treba zde =)
2. jestli to treba nebude tim, ze mas tel. cisla ulozene ve formatu "Natalia Sadness", cili bez "+420" (pro CZ) ..nebo si to tak nech a zkus: Zpravy > Nastaveni > Use all phone types (polozka na konci, pred nastavenim CB zprav)
No jo, jsou tam ! :D :oops: Díky ti moc :)

EDIT : Jinak upgrade přes program KIES jsem zprovoznil, ovšem po updatu je vše při starém :( Pořád vše customizováno polským operátorem.... doporučíte mi, jaký stáhnout firmware z webu samsung-firmwares ? :oops: Když vyberu jeden z nich, tak dostat do telefonu půjde asi jen přes Odin ? Díky všem za rady, nejlépe bych měl rád oficiální firmware, s kterým se prodává telefon v česku ;)

I570EXXJE1
I570EXXJE2
I570EXXJE4
I570EXXJF2
I570EXXJG2
I570EXXJG3 #
I570EXXJH1 #
I570EXXJH6 #
Uživatelský avatar
rudolsen
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: pát 05. bře 2010 15:23:08
Typ mobilu / ROM: lumia_950
Tablet: d70w_jb412

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od rudolsen »

B_Jirka píše:..doporučíte mi, jaký stáhnout firmware z webu samsung-firmwares ?
xxJH1
B_Jirka píše:..dostat do telefonu půjde asi jen přes Odin ?
..ano, pouzij ODIN.

Ale radsi ho nech byt.. stejne ho po obede ztratis na pisku =) V klidu dovybaluj nabijecku, manual a zacni se trochu zajimat o to, co se tu stihlo za tech ~9 mesicu napsat. Jestli mas problem s tim, ze se tu neda v nicem vyznat a nic najit (ano, vyhledavani zde je a funguje ..jak v tematu, tak v cele sekci), tak proc asi..
B_Jirka
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24. dub 2010 8:01:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od B_Jirka »

rudolsen píše:
B_Jirka píše:..doporučíte mi, jaký stáhnout firmware z webu samsung-firmwares ?
xxJH1
B_Jirka píše:..dostat do telefonu půjde asi jen přes Odin ?
..ano, pouzij ODIN.

Ale radsi ho nech byt.. stejne ho po obede ztratis na pisku =) V klidu dovybaluj nabijecku, manual a zacni se trochu zajimat o to, co se tu stihlo za tech ~9 mesicu napsat. Jestli mas problem s tim, ze se tu neda v nicem vyznat a nic najit (ano, vyhledavani zde je a funguje ..jak v tematu, tak v cele sekci), tak proc asi..


Za radu ti děkuji.

Ovšem tvojí (snad ironickou) poznámkou o písečku myslíš co?Takhle se laskavě bav s kamarády ku*va. Ne se mnou. V osobním životě bych ti za tohle dál pár facek přes hubu.

Jinak já jsem si v klidu vše vybalil, neboj, spíše se hoď do klidu ty, ať ti tu příště z toho srdcervoucího poučování o hledání nepraskne cévka. Potřeboval jsem rychlou odpověď na rychlou otázku. Když jsi nechtěl odpovědět, neodpovídej.

Nechodím na diskuze o telefonech pro to, aby mě tady nějaký rádobychytrák urážel. Napomenutí o hledání beru, ne to pískoviště.
Uživatelský avatar
Kubkolienka
Robot
Příspěvky: 780
Registrován: ned 28. úno 2010 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Mix 2S
Bydliště: BA

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od Kubkolienka »

Pre slovakov, ktori maju spicu tak tu je novsia verzia marketu aj pre 2.1 s update all funkciou ako aj funkciou automatickych updatov programov.

http://forum.samdroid.net/f28/i-have-up ... #post55713
Samsung i5700 Spica - Spicanogen + Yonip - O2 SK
HTC Evo 3D - kaput. 3 krat sa mi meniť display nechcelo
Honor 7 - stock
Xiaomi Mi Mix 2s
Uživatelský avatar
Dude
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: sob 03. črc 2010 8:35:18

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od Dude »

Zdravim, panove. Jelikoz se mi Spica v poslednich dnech znacne zpomalila, u vetsiny apps vyhazuje snahu o force close a pravdepodobne bude nevyhnutelny wipe, rozhodl jsem se, ze zkusim i nejakou jinou ROMku. Mel bych proto nejake dotazy :)

1) Ma smysl flashovat LK 2.09 misto oficialni romky? Pripadne doporucili byste nejakou jinou, maximalne stabilni, rychlou a plne funkcni rom?

2) LKmod obsahuje root - jak dosahnu unrootu telefonu? Staci pouhe nahrani oficialni ROM?

Diky za odpoved. ;)
Galaxy Spica - 2.2 FROYO - CyanogenMod-6.1.1-Spica-alpha8.3.2-NextGeneration_v1.6
Uživatelský avatar
Kubkolienka
Robot
Příspěvky: 780
Registrován: ned 28. úno 2010 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Mix 2S
Bydliště: BA

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od Kubkolienka »

1. Tak pokial viem 2.09 dostanes len skrz samdroid. Kamarat pouziva iba 2.08 a je plne spokojny. Ci to ma zmysel musis posudit sam predsa, root a vsetko okolo toho.

2. ano.
Samsung i5700 Spica - Spicanogen + Yonip - O2 SK
HTC Evo 3D - kaput. 3 krat sa mi meniť display nechcelo
Honor 7 - stock
Xiaomi Mi Mix 2s
venon
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 29. bře 2010 18:07:06

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od venon »

ahoj mam problém můj telefon se občas sám restartuje cca tak 1 za dva dny mam ofiko2.1 a jedu přes launcher pro setkal se s tím někdo Dík.
manager666
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21. bře 2010 12:57:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Spica
Tablet: Point Of View Mobii Tegra 10,1"

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od manager666 »

Zdravim, bol by niekto taky ochotny a poslal mi spravou stranku, kde najdem najnovsie FW? samsung-firmware uz nefunguje. vdaka
Uživatelský avatar
Kubkolienka
Robot
Příspěvky: 780
Registrován: ned 28. úno 2010 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Mix 2S
Bydliště: BA

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od Kubkolienka »

Samsung i5700 Spica - Spicanogen + Yonip - O2 SK
HTC Evo 3D - kaput. 3 krat sa mi meniť display nechcelo
Honor 7 - stock
Xiaomi Mi Mix 2s
Uživatelský avatar
braque
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. bře 2010 0:55:32

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od braque »

venon píše:ahoj mam problém můj telefon se občas sám restartuje cca tak 1 za dva dny mam ofiko2.1 a jedu přes launcher pro setkal se s tím někdo Dík.

Ahoj, tiez mam ten problem. Chcela by som to cele nejak preinstalovat, ale neviem ako.
Uživatelský avatar
braque
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. bře 2010 0:55:32

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od braque »

takze staci obnovit tovarenske nastaveniea, alebo tak nejak sa to vola!
Intel
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: ned 10. říj 2010 19:05:29
Typ mobilu / ROM: Cubot Max android 6.0 3G ram
Tablet: My audio
Bydliště: Košice

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od Intel »

ahoj....tak malo by t stacit....obnov tovarenske nastavenie a ked aj to bude robit tak skus naformatovat SD kartu (zalohuj)
Huawei Ascend G510 root 32GB SD card
Samsung Galaxy Spica i5700 FW 2.2.1 SGM-froyo-BETA1-NextGeneration v2.1+ 8gb SD karta
GreepM
Androiďák!
Příspěvky: 408
Registrován: úte 27. říj 2009 13:28:08

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od GreepM »

Ahoj kuciii...nevedel jsem kam to napsat...tak jsem dohledal prvni vlakno o spice:-)

Pri projizdeni prvnich postu jsem si trosku zavzpominal, jak jsem byl nateseny na android 1.5 a modlil se za aktualizaci na 1.6:-) a jak jsem pres googletranslator lustil prvni leshakovi posty v azbuce a nahraval prvni 2.1 pres odin.

Nicmene nastal cas se rozloucit a jit dal...spica je prodana a SGS doma na stole.
Tak preji vsem dobre nervy s novyma romkama a hodne zdaru.
Siemens S a M nejvic!!!...po te nejaky shit symbiany a WM....a pak....
ANDROID: Galaxy Spica->SGS->G2 a moto360
Uživatelský avatar
rudolsen
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: pát 05. bře 2010 15:23:08
Typ mobilu / ROM: lumia_950
Tablet: d70w_jb412

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od rudolsen »

Taky se rozloucim. Uz tyden si zvykam na Defy a Motorolou zpraseny Android :?

Spica pro me byla dokonalym kusem hw a Androidem i presto, ze ji marketing/management Samsungu pohrbil, sotva jsem ji koupil. Nebyt kreativni komunity kolem Leshakova samdroid fora, zustala by jen tuctovym telefonem.

Tem, kteri nenechali Spicu shnit pouhym flashem officialni 2.1 a vytunili si ji ke sve spokojenosti, preji brzkou portaci jadra 2.6.32.x resp. 2.6.35.x, dodelany 2D/3D driver a spoustu dalsich tweaku/hacku =)

Obrázek
PykaDroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 152
Registrován: pát 23. črc 2010 20:00:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Tablet: Nexus 7

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od PykaDroid »

Tak jsem teďka taky přešel na jiný telefon - LG Optimus 2X. Zatím si zvykám na neskutečné zrychlení oproti Spice.

Spicu si asi nechám, občas ji použiju na GPS na kole apod. Jinak jsem zvědavý na budoucí módy pro Spicu (hlavně na gpu driver a nové jádro). Jakmile budou hnedka to tam flashnu.
Samsung Galaxy Nexus 16GB - AOKP JB můj build + trinity kernel
ASUS Nexus 7 8GB - JB
Uživatelský avatar
BystraR
Androiďák!
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 21. led 2010 18:52:30
Typ mobilu / ROM: Huawei NOVA 3 - EMUI 9.0.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus - CyanogenMod
Bydliště: Nenkovice

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od BystraR »

Lidicky, nemate nekdo doma instalacku na stary market? ten novej je opravdu neskutecne pomali...:- /
HUAWEI NOVA 3 - EMUI 9.0.0.
Galaxy NEXUS - Android 4.4.4.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od LivArt »

Uživatelský avatar
2kan
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: stř 11. srp 2010 15:07:26
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Mini Pro [SK17i]
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od 2kan »

Pánové, pánové, tady to umírá.. :(
respektive mám pocit, že Spici umírají jedna za druhou, ta moje se právě odporoučela na reklamaci do Mall.cz z důvodu krásného vajíčka na displeji při nabíjení :)

Vývoj stojí, všichni zbožně vyhlížejí k Tom3q a k jeho Cyanogen modu, který již také ve vývoji zpomaluje z důvodu nedostatku času a jeho revoluční kernel 3.0 je pěkný, ale jestli ho tak do 1-2 měsíců nedodělá tak si myslím že je s tím amen, protože komunita (respektive její zbytky se rozpadnou) (o Vokym nemluvě Mod+X je sice rychlý, ale stabilita je kdesi ) Komunita přesedlává jinam :( kde sou ty časy kdy Leshak chrlil jeden kernel za druhým, nebo Banjo? Kdesi v časoprostoru. Myslím, že ze Spici se pomalu stavá muzejní kousek, který znají jen nadšenci :( bohužel :( býval to nadějný telefon ale Samsung ho pohřbil, dřív než ho vydal.
Když se podívate na "naše" forum, tak jsou to jen takové výkřiky do tmy, a většinou, že někomu něco nefunguje, už dávno to není, že sme se tu chlubili co máme a co naše Spica dokáže, teď už si jen stěžujem :(
Tohle není loučení, ale jen konstatování tohodle prázdného stavu okolo naší Spici :) A pokud vyjde reklamace... tak sbohem Samsungu :) Vítej SE, pokukuju po Xperia Mini Pro :)
Samsung Galaxy Spica je pod drnem....
Sony Ericsson Xperia Mini Pro (SK17i) Mango
**** 2.3.4 ****
Uživatelský avatar
BystraR
Androiďák!
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 21. led 2010 18:52:30
Typ mobilu / ROM: Huawei NOVA 3 - EMUI 9.0.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus - CyanogenMod
Bydliště: Nenkovice

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od BystraR »

Tak soňála mini Pro taky kupuju ale pro moju. Já zůstávám u Spici, stačí mě zatím. Já totiš nejsem moc náročný. Co potřebuju to udělá a až stačit nebude, zacnu šetřit na jinej foun, Zatim je všechno OK.
Já nepotřebuju mět každý týden nahozený novej kernel a nejnovějčí ICS atd... Já potřebuju aby telefon dělal co chci Já a pokud to dělá na 2.1 nebo na 2.2 tak mě to prostě zatím stačí.
HUAWEI NOVA 3 - EMUI 9.0.0.
Galaxy NEXUS - Android 4.4.4.
Uživatelský avatar
olio
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 12. dub 2011 7:32:17
Typ mobilu / ROM: Samsung SII
Mobil 2 / ROM: Motorola V3
Twitter: reor87
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od olio »

Neutíkej te sraby :DD :DD :DD všichni jdete do ´´odstřihnutých tlačítek´´ :D :D :D
Originál Desire X 4.1.1 a stojí to za starou žlutou cihlu od philipse
Uživatelský avatar
BystraR
Androiďák!
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 21. led 2010 18:52:30
Typ mobilu / ROM: Huawei NOVA 3 - EMUI 9.0.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus - CyanogenMod
Bydliště: Nenkovice

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od BystraR »

Takže kucííí.
Ještě než vyjde novej NEXUS, pořídil jsem si ještě ten starý, který je podle mě velikostně tak na hraně. 5palcové obludy opravdu nechci takže čekat na novej NEXUS se mě opravdu nechtělo. Možná nebude mít 5palců, možná jo, možná tech NEXUSů bude několik, možná nebude....možná, možná, možná... proto sem nečekal:). To znamená že se taky loučím se SPICOU. Takže ať se daří a hodně zdaru tady všem.
Naposledy upravil(a) BystraR dne pát 26. říj 2012 18:54:28, celkem upraveno 1 x.
HUAWEI NOVA 3 - EMUI 9.0.0.
Galaxy NEXUS - Android 4.4.4.
Uživatelský avatar
STELKER
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: sob 14. srp 2010 10:38:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64gb
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10 LTE

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od STELKER »

Tak jsem si pořídil galaxy nexus. Jelikož vývoj rom pro Spicu umírá ale byl jsem s ní moc spokojený a vždy na ni budu vzpomínat v dobrém. Tímto se chci se Spicou rozloučit a popřát uživatelům se Spicou mnoho štestí s tímto telefonem :D .
BeStHeRo
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 26. čer 2010 22:17:46

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od BeStHeRo »

Taky se přidávám, bohužel komunita spici umírá, těm co ji ještě mají tak držím palce ať dobře slouží ;)
Já svou spicu utopil v bazénu :x , škoda ještě nějaký ten čas sloužit mohla...
Teď vybírám nový telefon :)
manager666
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21. bře 2010 12:57:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Spica
Tablet: Point Of View Mobii Tegra 10,1"

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od manager666 »

Borci, nazdar.
Skusal niekto najnovsi android 4 pre Spicu? Zisiel by sa mi navod pre instalaciu z originalnej, tj nerootnutej ROM s androidom 2.1.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od LivArt »

Postup stejný jako pro instalaci gingerbreadu. A ten je na samdroidu dobře popsán.
Ta ROM je v hodně základním stavu, dost věcí tam nefunguje.
manager666
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21. bře 2010 12:57:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Spica
Tablet: Point Of View Mobii Tegra 10,1"

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od manager666 »

Vdaka za odpoved.
Vyskusam ju, no pravdepodobne potom nahodim nejaku 2.2/2.3 ROM. Avsak, nevyznam sa v tych verziach, jadrach, modoch a pod. Mohol by mi niekto poslat uvarenu ROMku, ktoru dennodenne pouziva a je s nou spokojny? Nikoho nebudem obvinovat, ak nebudem spokojny ja.
Velmi pekne dakujem.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od LivArt »

Já jsem používal CM7.

Půjdeš podle tohohle návodu (podle Installation instructions from rooted 2.1 or 2.2 with 2.6.29 kernel), musíš mít aspoň rootnutý telefon. Když projedeš celý ten návod, na konci budeš mít CM7 build 7.4. V recovery wipneš data/cache, cache, dalvik cache a uděláš format/system a nainstaluješ ten balíček s buildem 7.8 (2012.10.20).

Včera jsem si trochu se Spicou hrál a nahrál jsem tam stock -> root -> Frozen Spicaclair a příjemně mě překvapila rychlost. Instaloval jsem tu nejnovější verzi a následně nonOCed 24bpp #122 kernel.
manager666
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21. bře 2010 12:57:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Spica
Tablet: Point Of View Mobii Tegra 10,1"

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od manager666 »

Takže Android 4.0.4 alias NextGeneration-CM9 odskúšaný. Rýchlosť nič-moc. Je to o niečo pomalšie ako oficiálna ROM s androidom 2.1 (JE1) používaná rok. Trochu ma zarazilo, že mi padá galéria pri zobrazení obrázku. Stiahol som si 3D Cool Galery a ta zobrazuje drobné artefakty. Každopádne je vidno množstvo vykonanej práce a ja dúfam, že ju dotiahnu do konca.

Je CM7 rýchlejší než oficiálna 2.1 ROMka ? Vyžadujem najmä rýchlosť. Mobil využívam hlavne na telefonovanie a smskovanie a dokáže ma vytočiť, keď mi začne vyzváňať a ja 3 sekundy nevidím kto mi volá, iba čiernu obrazovku.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung GT-i5700 Galaxy Lite

Příspěvek od LivArt »

Ano, je rychlejší.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Spica (I5700) - Obecná diskuze“