Samsung Galaxy (I7500) - Obecná diskuzeSamsung Galaxy skúsenosti

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některým servisem? Pokračujte do této sekce.

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Samsung Galaxy skúsenosti

Příspěvek od cryingfreeman » sob 01. srp 2009 6:04:09

Obrázek

takže spravím zatiaľ kratke porovnanie +/- oproti G1:

+ AMOLED, lepší displej je poznať, krajšie farby a dobre pozorovacie uhly, vonku ale človek vidí praktiký rovnaké prd ako na ostatných mobiloch
+ 8GB internej pamate, 1GB vyhradené pre aplikácie
+3,5mm jack, sluchatka sedia dobré
+blesk, fotky sem hodím neskor
+putko na šnurku

-logický chybajúca klavesnica
-chýba trackball, ten štvorsmerný button není tak pohodlný, ešte k tomu má tvar, ktorý v landscape mode vadí
-mini usb connector je na hornej strane ešte k tomu moc dobre nedrží
-chýba stavova LED dioda

telefon je pekný, má seriozný dizajn, bohužial je lesklý, odozvy systemu mi nejak rychlejšie oproti G1 neprišli, po nahodení a spustených viacerých aplikácií a widgetov občas system "lagoval" a pomalšie vykresľoval hlavne pri navrate na plochu, neviem či je procak tiež podtaktovaný(jak to zistím?)

čo sa týka chyb, ktoré boli známe už od nemcou, tak možem potvrdiť že telefon je pri reproduktore mierne horuci(vraj nejaka chyba suvisiaca s fotoaparatom, možno je to už vyriešenie)

toľko kritizovanú výdrž zhodnotím až po niekoľkých nabití, v návode písali že sa pred spustením má nabiť, na nejaku hodinu som ho hodil na nabijačku, po spustený mal niečo cez 80% , najviac šla dolu baterka pri prvých nastaveniach zhruba na 70%, po zapnutí wifi a snad hodinovom nepretržitom inštalovaný a skušaní baterka držala, zapnutie GPS a jeho nasledne využivanie ju pripravilo behom pár minut o nejakých 10 percent, nasledne som teda využival len wifi a pred spaním ostala baterie niečo cez 50%...cez noc ostala wifi zapnutá, ráno po prebudený na moje prekvapenie ukazovala bateria nejakých 48%, keď som však zobral mobil do ruky a začal s ním robiť percenta išli behom pár minut až na nulu...mobil som nechal nabijať skoro 3 hodiny doobeda, na 100% sa mi nenabil aj keď som myslel že hej, po zapnuty a surfovaní mi odpočitavalo percenta tempom 1% za 1 minutu...na 70% sa to už ustalilo

dalšie info neskor(videoreview, ukažkove fotky camery v mobile,screeny)
Naposledy upravil(a) cryingfreeman dne sob 01. srp 2009 13:07:01, celkem upraveno 5 x.

Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

d750
Kyborg
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Samsung Galaxy prvé dojmy

Příspěvek od d750 » sob 01. srp 2009 6:34:56

Mě by zajímalo co je na tom cd PC studio.

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » sob 01. srp 2009 12:16:54

program od samsungu na kopirovanie suborov, synchronizovanie a pravdepodobne "manualnu" aktualizaciu systemu(vraj tento týžden vyšiel nový firmware od o2/samsung tak skusím neskor nahodiť'

[spoiler]Obrázek[/spoiler]
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Pavelos
Nové Androidě
Twitter: http://twitter.com/PavelMachacek

Příspěvek od Pavelos » sob 01. srp 2009 13:35:01

"Manualní aktualizaci"... On jde Galaxy aktualizovat i jinak než manuálně? Já myslel, že ne.
Samsung Galaxy S (Darky's ROM v9.1)

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » sob 01. srp 2009 15:58:34

Asi nie...pisem z galaxy

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » sob 01. srp 2009 18:08:12

tak som si urobil poobede vylet a vyskušal fotak...popri tom som sa pripajal na wifi keď sa dalo a poslednu hodinu som počuval mp3..mobil skončil, keď som sa po 5 hodinach vratil tesne pred dverami bytu...večer hodim fotky čo som nafotil

btw. som šiel okolo slovenského o2 a čakal ma šok keď som zistil že majú od dnes u nás HTC Hero :shock:
tak som si ho na mieste porovnal s galaxy(bohužial iba vzhladovo), galaxy je od pohladu krajší, htc hero sa mi ale lepšie držal hlavne kvoli zahnutym stranam, trackball ma podla mna ešte lepšie umiestnený ako G1, ostatne tlačidla ale nič moc, aspon tie su na Galaxy v poho, také home tlačitko u Galaxy vyzera jak by ho navrhol psychopat ale ked si človek uvedomý, že trčí nad ostatnými tak pochopí

inak cena htc hero u o2 sk je 507,30 € / 15282,92 Sk čo je dosť, ale tam sú všetky ceny vysoké

http://www.sk.o2.com/ludia/eshop/telefo ... -hero.html

lilColN
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lilColN » pon 03. srp 2009 18:29:40

Jsem zvědavý na tvojí recenzi, jinak se totiž Galaxy do Česka asi nedostane.. :D
Majitel HTC HERO WHITE | Webdesigner - PDesign.cz | Přispěvatel na googleandroid.cz

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 05. srp 2009 17:56:45

tak po piatich dnoch použivania(s původným firmware I7500XXIFF) musím telefón skritizovať v troch hlavných bodoch:

1. telefon sa často prehrieva
2. pri normalnom používaní výdrží telefon okolo 6 hodín
3. rýchlosť a multitasking - telefon je pri spustený pár aplikácií(2-4) extremne pomaly, návrat na plochu trvá pomaly aj minutu niekedy(5-10 s tmava obrazovka, 10 - 20 s sa vykresluju ikonky na ploche, dalších 20 s telefon nereaguje), podobne je na tom aj prechod medzi aplikáciami, browser je skoro nepoužitelný(pomaly, trhavý scrolling na strankách,trhavé vysunutie klavesnice, pri písaní klavesnica reaguje s oneskorením, otvorenie viacerých okien radšej neriskujem) na priehladanie webu radšej používam operu mini, ktorá ide plynule, bohužial dotykové ovladanie je u nej slabšie a hlavne sa pri prepnutí do inej aplikácie reštartuje(a ani sa neuloží posledná stranka resp. historia) čím sa dostávam k multitaskingu o ktorom sa v tomto prípade nedá hovoriť, praktický phone dokaže stabilne udržať len aplikácie s ktorou pracujem resp. ešte počuvanie hudby občas dlhšie drží inak také meebo sa odhlasí prihlasí každých 10 s, najhošie su ale tie odozvy telefonu, človek kým sa dostane do kontaktov a zatelefunuje tak sa s skor na hajzli vyprazdní, vyhladanie starého mailu a pozretie prilohy mi raz trvalo skoro 10 minut!!! praktický posledne dva dni som využival iba browser/operu mini, gmail, meebo a občas som si pripadal ako keby som si pustil na 486ke XP :x človek si spomenie ako pred rokmi na obyč mobile s javou rýchlo prepínal medzi operou mini, jimmom, e-mail klientom a je mu do plaču :roll:

chcel som si dnes updatnuť ten nový firmware(I7500VIAIG6) čo vyšiel minulý týžden cez Samsung PC Studio, bohužial PC Studio po pripojený telefonu k notebooku automatický padne(mám windows XP) :lol:

momentalne vzhľadom k slabej výdrži a pomalosti systemu je telefon skoro nepoužitelný ak samsung nevydá nejakú funkčnú rom, tak može čakať riadný prepadák s Galaxy

skusím ešte poriešit tu aktuálizáciu resp. počkam nejaký týžden dva s čím príde samsung a ak sa nič nezmení tak pravdepodobne root a hľadám nejakú neoficiálnu funkčnú romku

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » stř 05. srp 2009 22:06:55

Tak vidím, že samsung se zase ukázal... ono pamět a amoled není vše... spíš jak pro samsung je to blbá reklama pro android.. CO ti doporučuji? :) Rychle ho někde prodat ještě za dobrou cenu a jít do HERA :DD (popř. G1 jestli chceš HW klávesnici)

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » stř 05. srp 2009 22:21:47

Pekny pekny a to se na nej tolik tesilo.
Spis nez prodat bych to sel proste vratit (ale asi si nekupoval v kamene prodejne) pac proste tohle dle toho co pises je mobil uplne na hovno (sorry) ale je to tak.Pokud se ti zarizeni uz v zakladu seka je to dle me duvod na reklamaci z duvodu klamne reklamy a nepouzitelnosti zarizeni tak jak bylo prezentovano .Kdyz si predstavim ze by se mi G1 tatkle kousala uz po koupi bez 100 aplikaci a uprav vseho mozneho je mi docela do breku.Uz jen to ze pises ze browser je nepouzitelnej je dost na ....

Jsem opravdu rad ze mam G1 (na to ze to je prvni android telefon myslim ze je stale nejlepsi ci rovnatelny s HERO -at me neuklamenujete) Ale myslim ze G1 s cenou cca 5-7 tisic i s HERO rom je na tom mnohem lepe nez tento novej Samsung (i kdyz porovnavam cukr a sul...) Zatim jsem litoval kupe G1 jen jednou (pri zjisteni ze ten zmetek je podtaktovan na 384 ...samozrejme az po koupi) ale to vyresil ROOT.A nyni uz jsem jen a jen rad ze ji mam (a posledni dobou den ode dne vice...)
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » stř 05. srp 2009 22:25:33

ono sa sice sice pise ze ma galaxy 192mb ram ako G1, ale mne obcas pripada ani ako keby nemal ani tych 128 mb o ktorych sa najprv hovorilo:D predavat ho hned nebudem mozno to novy firmware/ root spravi

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » stř 05. srp 2009 22:39:45

no pokud telefonu chybi ram asi tomu moc nova (optimilizovana rom) nepomuze (dle me teda) mozna by stacilo (zda li to jde-nesleduju tento typ tel.) udelat root a podporit beh telefonu aplikaci swapper (nejlepe nastaven na linux swap oddil.

Ale jak rikam tento typ mobilu nesleduju...
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » čtv 06. srp 2009 7:15:59

Root už je možný. Dokonce tady už byl i návod!! Opravdu to chce zkusit a uvidíš. KDyžtak telefon zpátky unrootneš....

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 39
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 06. srp 2009 13:58:58

Výdrž 6 hodin?? S amoled displejem?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

lilColN
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lilColN » čtv 06. srp 2009 14:20:10

Spíš mi přijde jako by to byl vadný kus, protože jestli takhle Samsung vypustil telefon do světa, tak se rovnou může jít zahrabat. Například bratr si koupil Samsunga Omnii minulý rok, fungovala mu 3 hodiny, pak se vypla a už nešla zapnout, takže jsi na tom ještě dobře.. :D :)
Majitel HTC HERO WHITE | Webdesigner - PDesign.cz | Přispěvatel na googleandroid.cz

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » čtv 06. srp 2009 18:25:01

ramon.dexter píše:Výdrž 6 hodin?? S amoled displejem?
ano

inak ja som zatiaľ neupdatnul na novšiu verziu firmwaru, s ktorou je už vraj podľa nemeckých fór vydrž lepšia(niektorým výdrží mobil aj do druheho dňa vraj), pretože to PC Studio v kuse padá :x

čo sa týka mnou spominanej pomalosti a tuhnutia systemu, tak som na to nejaku hromadnu kritiku ako na baterku z nemecka nečítal, začínam rozmyšlať či phone nieje vadný, včera som pustil na skušku armadillo roll, ktoré mi pred pár dňami išlo v pohode a teraz(žiadnu inu aplikáciu som nemal pustenú) mi sekal až sa mi normalne rozpadla grafika tej hry.

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » čtv 06. srp 2009 19:44:46

je nejaka možnosť ako zistiť frekvenciu procesora, skutočnú ram(vetšina programov neukazuje celkovú ram ani u G1) a spotrebu dispeja(vo voltoch alebo iných jednotkach, žiadne percenta)?

lado1
Nové Androidě

Příspěvek od lado1 » pát 07. srp 2009 7:20:09

Mam Samsung Galaxy 3neděle a nemam žadný problem jak tady vypisujete , nějaké přehřívání a.p ,
zřejmě se jedná o vadný kus , nebo co tady píšete o výdrži baterie není problém , samozřejmě WIFI žere , ale to ví každý ,a je jedno ten a nebo onen na značce nezáleží , samo nejlepší by bylo nabijet jednou za týden a jinak z mé strany spokojenost :DD

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 07. srp 2009 7:55:48

ja si rikal ze pravda bude nekde uprostred a ze to se samsungem nebude tak zly ...
cryingfreeman píše:je nejaka možnosť ako zistiť frekvenciu procesora
programek SetCPU... umi procesor i pretaktovat

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pát 07. srp 2009 8:30:47

Na nerootlom telefone som sa pytal

Autor tohoto vlákna
cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pát 07. srp 2009 8:33:53

lado1 píše:Mam Samsung Galaxy 3neděle a nemam žadný problem jak tady vypisujete , nějaké přehřívání a.p ,
zřejmě se jedná o vadný kus , nebo co tady píšete o výdrži baterie není problém , samozřejmě WIFI žere , ale to ví každý ,a je jedno ten a nebo onen na značce nezáleží , samo nejlepší by bylo nabijet jednou za týden a jinak z mé strany spokojenost :DD
takze u vas je galaxy chladne a plynule pri viacerych spustenych aplikaciach a prepinanim medzi nimi?

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pát 07. srp 2009 8:46:51

lado1: jaka je u tebe vydrz toho Galaxy a pri jakem pouzivani? Dik.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

mach4
Moderátor
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mach4 » pát 07. srp 2009 9:00:38

cryingfreeman: poslal sem ti PM vidím, že je nečteš, můžeš na ní juknout.

Jinak Z těch uživatelů kdo již vlastní Samsung Galaxy a má chuť napsat recenzi, třeba i menší, kontaktujte mě tady na fóru, nebo na info@android-google.cz. Recenze pak bude otištěna na serveru www.android-google.cz
Frčíme na novinkách Samsung Galaxy S10 :palec: Výhodně nákupy z Číny. Všechny GearBest slevy a kupony :palec: přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » pát 07. srp 2009 17:05:05

To je teda pěkné zklamání ze strany Samsungu, když to byl můj favorit. I ta Omnia i900 byla šmejd, osobně zkoušeno v rukou. Na netu jednu chvíli kolovalo video o nepovedeném dotykovém displeji v různých modelech Samsung na MWC.

cryingfreeman
Já bych ten tvůj mobil reklamoval, asi nějaká nepovedená 1. série z výrobní linky. Hádám, že ti asi časem chcípne, má to nějakou sestupnou tendenci.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 07. srp 2009 18:27:49

kapacitni versus odporove dotykove displeje to uz tu bylo a je to v tomto pripade myslim irelevantni ... kapacitni lze ovladat lehkym dotykem odporove musi mit stylus nebo se prstem musi hodne pritlacit .... to neni nic co by se tykalo obecne kvality samsung telefonu si myslim

mam chut toho samsunga objednat :-) protoze tohle vidim jako maly hon na carodejnici ktera nemuze byt tak spatna :-)

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » pát 07. srp 2009 19:28:49

ge0rge
Ta Omnia i900 měla odporový, to jsem věděl. Ale stejně jsem musel stylusem hodně promačkávat. Ale na tom videu je s OS Symbian + nějaký closed OS od Samsungu s kapacitním dotykovým displejem ;)
Když to výrobce ze začátku prosere, reputace modelu se už těžko vrátí k lepšímu.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » sob 08. srp 2009 8:57:04

Yamanouchi píše: Když to výrobce ze začátku prosere, reputace modelu se už těžko vrátí k lepšímu
to samozrejme plati, obecne na trhu kde si lide vystaci s poverami :-) lecit se to da jen dalsi poverou - tzv pozitivni marketingovou masazi ... domnivam se ze stojime trochu mimo tyto vlivy ... hledame fakta. Zkusme do toho netahat veci ktere s fakty nesouvisi, nebo ktere nesouvisi vubec s tim zkoumanym telefonem ..

skoda ze tu jeste neni -- na zbozi.cz stale nic.

Wexter
Droid
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wexter » sob 08. srp 2009 9:06:22

A co slibované fotky ?

pavone
Nové Androidě

Příspěvek od pavone » sob 08. srp 2009 12:51:18

To snad ani není možný že by byl tak špatnej. :? Čekám na něj už dost dlouho a když se pro něj dá konečně vyrazit do Německa tak přijdou tyhle zprávy. Přitom na všech videích na netu chodí úplně normálně. Neříkám že Hero by mě vadil , ale předpokládal jsem po zkušenostech z HTC a zveřejněných fotkách z Magicu a Hera že by Galaxy mohl mít lepší fotky. A AMOLED display taky vypadal slušně. Mimochodem nevíte někdo jaký má Galaxy rozlišení videa?

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » sob 08. srp 2009 13:02:27

rozliseni videa muze byt samozrejme libovolny, umi male video roztahnout az ke krajum a vetsi video zmensit a do jiste miry plynule jej prehravat ... do jiste miry = do jisteho datoveho toku ... ani proporce displeje nemusi video ctit zbytek se proste vyplni cernou jako u letterboxu (v pripade amoled dokonce opravdovou cernou) ... jinak nativni/prirozene rozliseni videa pro zatim vsechny androidy muze byt 320×480

nez to pujdes do nemec koupit, snaz se z cryingfreeman dostat co nejvic postrehu ... ale cim vice uzivatelskych recenzi tu budeme mit tim lepe :-)

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy (I7500) - Obecná diskuze“