Samsung Galaxy Pocket (S5300) - Obecná diskuzeCustom ROM pro pocket

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Lachty
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10. led 2013 18:03:28
Typ mobilu / ROM: SGS 2

Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Lachty »

Nasel jsem custom rom pro Samsung Galaxy pocket. Zajimalo by me, jestli tam pujde cestina. Odkaz zde:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31218673#post31218673
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od LivArt »

Tady nejsme na warforu, aby se musely dávat linky do tagů code.

Zkus a uvidíš. Kdyžtak přes ODIN flashneš stock a budeš tam, kde teď.
ms.nomi
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 20. srp 2011 11:14:01
Typ mobilu / ROM: LG P-970 Optimus Black
Rom: Zeus v7 ... V20s

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od ms.nomi »

Lachty píše:Nasel jsem custom rom pro Samsung Galaxy pocket. Zajimalo by me, jestli tam pujde cestina. Odkaz zde:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31218673#post31218673

Ano. MAK DROID obsahuje češtinu.
Mam to ve Founu a jsem s tím docela spokojený.
----------
Michal
Uživatelský avatar
Ralfik
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: sob 12. led 2013 17:50:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10e

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Ralfik »

Ahoj, sosl jsem si tuto rom. Mam root vse a pokazde vyskoci instalation aborted, zkousel jsem to i pres volitelny kelner jak pisou na xda a to same. Nevite v cem je chyba? Dikz za info
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od LivArt »

Co my víme... Třeba v tom, že nemáš cwm recovery.
Uživatelský avatar
Ralfik
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: sob 12. led 2013 17:50:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10e

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Ralfik »

No nemam, kde to stahnu? Ja daval kvuli toho i kelner vM00Kernelv0.31.zip a nepusti me to, potrebuju to v .tar a flashnout pres odin, jinak se nedostanu dale.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od LivArt »

Mno tak proč to děláš, když nesplňuješ základní požadavek?
Dyť to tam ODINem flashni, co je za problém?
Návod najdeš tady, stačilo na to 1 kliknutí.
Uživatelský avatar
Ralfik
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: sob 12. led 2013 17:50:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10e

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Ralfik »

Tam je take zip soubor a ne tar, tak jak to mam flashnout odinem
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od LivArt »

Je to tam napsaný (jak se to má použít), je těžký to přečíst?
Uživatelský avatar
Ralfik
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: sob 12. led 2013 17:50:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10e

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Ralfik »

Neumim anglicky, misto aby si nejak pomohl, tak ze me delas jen debila.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od LivArt »

To je ale základní neznalost, kterou jsi měl zmínit. Nicméně ten soubor máš nakopírovat na kartu a nahrát ve standardním recovery ;)
Uživatelský avatar
Ralfik
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: sob 12. led 2013 17:50:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10e

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Ralfik »

To vim, je tam spousta tech kelnru a kazdy hazel aborted az v2 se chytla. Stacilo rict ze je to vM00CWMv2, protoze je jich tam 8 a nesel mi zadny, uz mi to jede.
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Tomina »

Takže jsem se jal flashovat a moje zkušenosti jsou následující - třeba to někomu pomůže:

Root: stahujte ve vlákně na XDA soubor update.zip -> Přesuňte na SDkartu. (já přesuny řešil DropBoxem, abych nemusel mobil neustále rozdělávat). Vypněte mobil a zapněte trojhmatem VOL_UP + HOME + POWER, poté vybrat ZIP z SD karty a nainstalovat. Po proběhnuté instalaci zvolte reboot do systému Android.

>>> V instalačním menu i CWM se pohybujete šipkami od hlasitosti a potvrzujete tlačítkem HOME <<<

CWM: Stáhněte z tohoto témata na XDA soubor s názvem vM00CWMv3f.zip (2.17 MB, 5398 views) -> postup: po rootu a najetí do systému, abyste ověřili, že root proběhl, přesuňte daný soubor na SD kartu, společně s tím přesuňte Vámi vybranou ROMku (Já si vybral Aspire), poté mobil zrestartujte - opět trojhmat abyste se dostali do instalačního menu. Vyberte z SD soubor CWM a naistalujte ho. Dostanete se tím do krásného a vymazleného prostředí CWM. Nyní dodržte tento postup:
1. Proveďte kompletní WIPE - data+cache
2. Vyberte z SD soubor s ROMkou a naistalujte jej
3. Znovu proveďte kompletní WIPE - data+cache
4. Běžte přes dotykové tlačítko zpět a stiskněte REBOOT.

První náběh bude trvat déle, ROM bude v AJ, takže ihned při úvodu si tam hoďte češtinu. Jinak GAPPS (Play Store) je již v základu většiny ROM.

ROMky: na výběr jich je několik, na některých se ovšem už dlouho nedělá, dle zkušeností je dobrá Mak-Droid. Já si vybral Aspire, která vypadá jako ICS a má dokonce i některé prvky z Galaxy S3. Na XDA se o ní tvrdí, že je to ještě odladěnější Mak-Droid. Výběr je na vás - vše jsou to GingerBready.

EDIT: 5.4.13
Tak vyzkoušel další 2 ROM z XDA a nakonec znovu skončil u Aspire.

1. Mak-Droid -> designově hezká, rychlá, ale bug při najetí do správce paměti - restart. Také nefungovala klávesnice 3x4, která mi od Samsungu vyhovuje..šla pouze prťavá qwerty
2. Explode - designově nejhezší, vychází z XPERIÍ, pěkný font, launcher byl velmi rychlý a tato ROM mi přišla snad nejlepší, ale opět nefungovala 3x4 klávesnice a také správce paměti. Čas od času se ROM samovolně zrestartovala.

Ostatní jsem nezkoušel, protože se mi většinou dle screenů ani nelíbily..jsem u Aspire a vše funguje..



!!! INFO !!!

Pro Galaxy Pocket zřejmě nikdy nebude ROM založená na ICS a vyšší - nejsou kódy a prý není uzpůsoben HW - neznámé GPU VideoCore, které ICS prý nezvládne.

Kernel umožňující taktování CPU (více jak 830 MHz) také nikdy nebude, použitý typ CPU od BroadComu to prý neumožňuje - u Galaxy Y to však jde.

Dosavadní ROMky jsou perfektně odladěné se super výdrží na baterce - rozhodně se není čeho bát.

Závěrem - jednáte na své riziko - nenesu žádnou zodpovědnost. Rootem a přehrátím ROM pochopitelně přicházíte o možnost telefon kdykoliv reklamovat - Britex po tomhle docela jde. Ovšem hodnota Pocketu je tak nízká, že se vyplatí tohle risknout :-)
sneer
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. čer 2013 12:58:10
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V CM11 KKblade V 4.4.4

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od sneer »

Zdravim, z akej verzie origo FW si prechadzal na Aspire? Ide mi o to, ci mozem pouzit tvoj navod aj ked mam FW aktualizovany na MD1 (XEZ). Dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
Manny
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: stř 10. říj 2012 18:50:05
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade CM11.0 ZeeLog
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy ACE CyanLIGHTSPEED
Bydliště: České Budějovice

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Manny »

Tak jsem do jednoho starýho taky nacpal Aspire a zatím dobrý (i když žádná hitparáda - jasně, ale asi lepší, než factory ROM).

A je někde něco novějšího???

EDIT: tak jsem našel třeba CM9 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2229151

Zkoušel jste to někdo? Jak to maká :?:

EDIT2: tak jsem CM9 testnul, instaloval několikrát s různými obměnami a podle mne je to nepoužitelné, nefunkční. Instalací této ROM dosáhnete defacto mrtvého telefonu s prostředím Android 4.0.4 :no:
Manny
ZTE Blade CM 11.0 Zeelog And 4.4.4 - 710 MHz/170 MB
SG ACE CyanLIGHTSPEED, SG Prime Core
Doogee Nova Y100X rooted
Leo1789
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pon 23. lis 2015 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Leo1789 »

Diky moc za návod pomohol mi, snád som všetko spravil správne. Najprv som spravil root bolo že ok potom som dal rom a to tiez myslím že mi to prešlo potom som dal cvm a to sa mi tiež podarilo no zatiaľ mi dalo na výber aj slovenský jazyk tak neviem či sa mi to podarilo alebo nie ako to môžem zistit ? lebo keď dám info o telefone tak mi tam ukaže že GT-S5300 verzia Android 2.3.6 verzia pre základné jadro :S5300XXMD

čislo zostavy GINGERBREAD.XXMD1 za odpoved ďakujem





>>> V instalačním menu i CWM se pohybujete šipkami od hlasitosti a potvrzujete tlačítkem HOME <<<

CWM: Stáhněte z tohoto témata na XDA soubor s názvem vM00CWMv3f.zip (2.17 MB, 5398 views) -> postup: po rootu a najetí do systému, abyste ověřili, že root proběhl, přesuňte daný soubor na SD kartu, společně s tím přesuňte Vámi vybranou ROMku (Já si vybral Aspire), poté mobil zrestartujte - opět trojhmat abyste se dostali do instalačního menu. Vyberte z SD soubor CWM a naistalujte ho. Dostanete se tím do krásného a vymazleného prostředí CWM. Nyní dodržte tento postup:
1. Proveďte kompletní WIPE - data+cache
2. Vyberte z SD soubor s ROMkou a naistalujte jej
3. Znovu proveďte kompletní WIPE - data+cache
4. Běžte přes dotykové tlačítko zpět a stiskněte REBOOT.

První náběh bude trvat déle, ROM bude v AJ, takže ihned při úvodu si tam hoďte češtinu. Jinak GAPPS (Play Store) je již v základu většiny ROM.

ROMky: na výběr jich je několik, na některých se ovšem už dlouho nedělá, dle zkušeností je dobrá Mak-Droid. Já si vybral Aspire, která vypadá jako ICS a má dokonce i některé prvky z Galaxy S3. Na XDA se o ní tvrdí, že je to ještě odladěnější Mak-Droid. Výběr je na vás - vše jsou to GingerBready.

EDIT: 5.4.13
Tak vyzkoušel další 2 ROM z XDA a nakonec znovu skončil u Aspire.

1. Mak-Droid -> designově hezká, rychlá, ale bug při najetí do správce paměti - restart. Také nefungovala klávesnice 3x4, která mi od Samsungu vyhovuje..šla pouze prťavá qwerty
2. Explode - designově nejhezší, vychází z XPERIÍ, pěkný font, launcher byl velmi rychlý a tato ROM mi přišla snad nejlepší, ale opět nefungovala 3x4 klávesnice a také správce paměti. Čas od času se ROM samovolně zrestartovala.

Ostatní jsem nezkoušel, protože se mi většinou dle screenů ani nelíbily..jsem u Aspire a vše funguje..



!!! INFO !!!

Pro Galaxy Pocket zřejmě nikdy nebude ROM založená na ICS a vyšší - nejsou kódy a prý není uzpůsoben HW - neznámé GPU VideoCore, které ICS prý nezvládne.

Kernel umožňující taktování CPU (více jak 830 MHz) také nikdy nebude, použitý typ CPU od BroadComu to prý neumožňuje - u Galaxy Y to však jde.

Dosavadní ROMky jsou perfektně odladěné se super výdrží na baterce - rozhodně se není čeho bát.

Závěrem - jednáte na své riziko - nenesu žádnou zodpovědnost. Rootem a přehrátím ROM pochopitelně přicházíte o možnost telefon kdykoliv reklamovat - Britex po tomhle docela jde. Ovšem hodnota Pocketu je tak nízká, že se vyplatí tohle risknout :-)[/quote]
Leo1789
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pon 23. lis 2015 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: Custom ROM pro pocket

Příspěvek od Leo1789 »

Zdravim skusil som rom Aspen .Mobil sa mi reštartuje ako divý ako viem ako ho dať do pôvodného stavu hladal som aj na fore xda ale neviem skrátka potreboval by som v pohode rom ktorá by aspoň podporovala český jazyk a bola by stabilná nereštartovala by sa sama od seba atd tak ak by , ste niekto vedel poradiť kde takúto rom stiahnem budem vám vdačný .
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Pocket (S5300) - Obecná diskuze“