Samsung Galaxy S Advance (I9070) - Obecná diskuzeIMEI oprava

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
thedino
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. dub 2019 16:15:17
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance GT-i9070

IMEI oprava

Příspěvek od thedino »

Tento starší mobil jsem chtěl osvěžit a nahrál 4.4.2 a opravdu je to rychlejší... Je to určené dětem na volání.
Akorát IMEI zmizelo a nejde volat.

Jde to nějak opravit? Už jsem zkoušel lecos ale spousta návodů nefungovala.


Díky
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: IMEI oprava

Příspěvek od verny94 »

Potřebuješ někoho kdo má servisní box a IMEI ti zpátky nahraje. Zkus kolegu don_alex.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
fenomenf
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. čer 2019 17:50:32

Re: IMEI oprava

Příspěvek od fenomenf »

Co to plácáš za nesmysli pokud nerozumíš danému tématu tak neodpovídej, je několik možností jak nahodit imei pokud máš originál imei stačí vytočit
*#*#3646633#*#* nebo *#7465625# záleží co bude fungovat pokud nefunguje a hodi tito hlašku pak nemáš spuštěné vývojářské menu na youtube určitě najdeš návod po vypnuti a znovu zapnutí ti bude fungovat Engineer Mode což jsou ty kódy (né restart) tam se musíš proklikat kde se imei zapisuje a až ho zapíšeš tak znovu vypnutí a zapnutí a do 1 min ti naskočí operátor. Ale fungujete jen do znovu formátování tel. pro trvalé zapsání bych doporučil ADB příkazový řádek ale to pro tebe nebude takže nějaká app nebo program na pc.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: IMEI oprava

Příspěvek od Jumbo78 »

Kéž by to bylo tak jednoduché.
(Jo, a píše se nesmysly).
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
fenomenf
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. čer 2019 17:50:32

Re: IMEI oprava

Příspěvek od fenomenf »

Mě nefungoval (ovladače do pc) ani jiná app návod teď neudělám nemám už tel. na kterém bych to natočil. Ale jednoduše pokud nejdou kody do E.modu tak se musí zapnout vývojářské menu, což uděláš 7 poklepáním (číslo sestavení) v menu / info o tel. /číslo sestavení / a 7 poklepat. vyp/zap telefon (né restart) pak zadat kod do E.modu pokud stale nejde pak vyresetovat tel. a ponechat Angličtinu a opakovat výše kroky. Pak už to 100% funguje po vyhledání imei v E.modu (každý tel. to má jinak) a zadaní opět tel. vyp/zap a do 1min naskočí operátor. Je to jen do opětovného resetu tel.

Přes ADB (což je nástroj pro ovládaní tel) tam je to složité protože jen nainstalovat trvá kolem 1h a více a to už se mi do pc nechce znovu tlačit. Na ADB se koukni co všechno umí vlastně ovládneš celí Android v tel.

Já opravuji tel.pc atd kolem dokola jen jako koníček a tím se mi dostanou do ruky všechny značky. Jinak bych se neozval v podstatě se dá říct co nefunguje s češtinou bude fungovat s Angličtinou.

A jeto jednoduché jen člověk musí přemýšlet.

čus Feno
ps: Jo ještě jsem zapomněl samozřejmě kod do E. modu je pro každí tel jiný takže si musí každý sehnat ten co potřebuje ideal je zdroj hledaní Yootube a anglické fora pro android. A dělal bych to bez sim karty naposled my to zaplo data zbytečně. To že se vám podařilo nacpat imei si můžete ověřit vytočením
*#06# a komu se nechce hledat E.modu kde se zapisuje imei tak pak stačí nainstalovat nějakou app duležité je že ten E.mod funguje a dostanete se do něj pak bude i ta nejblbejsi app fungovat.
Naposledy upravil(a) fenomenf dne stř 26. čer 2019 10:40:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: IMEI oprava

Příspěvek od Jumbo78 »

Kdyby to bylo tak jednoduché, není třeba servisní box...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: IMEI oprava

Příspěvek od LivArt »

Samsung nemá nic jako engineering mode.
Engineering mode funguje jen na MTK chipsetech.
Nainstalovat adb je věc tak na 5 minut. Jestli to děláš hodinu, děláš něco špatně. Nejspíš to, že se do toho vůbec cpeš.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: IMEI oprava

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak nějak. Ty jeho nabubřelé kecy mě víc než pobavily [emoji6]
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
fenomenf
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. čer 2019 17:50:32

Re: IMEI oprava

Příspěvek od fenomenf »

Jediný kdo z nás je blbec si ty o ADB nevíš nic základní ADB máš nainstalovávané možná i za méně než 5 min ale s plnou podporou od googlu stahuješ přes 20g jenom má instalační složka má 128 gb a to mám podporu na Android 7 / 8 / 9 nastavení PC pro adb / java a ještě jeden program a to si nepamatuji.Takže jediné co je k smíchu jseš ty. A čistě teoreticky ty ani nevíš jak přes dos ovládat HDD natož tak heck telefonu.
Další e .mod je všude na androidu jen jinak vypadá a jen jiné věci se nastavují.Jeto jako bios deskami pc. U ostatních tel jsou aplikace pokud nefungují kody/ které tento mod umožní jen hledat.
Češi jsou idioti proto se radši obrátím na Angláni rádi pomůžou ,sice neumím anglicky ale od čeho je Google překladač.
Obecně platí u všech telefonu co nejde s češtinou (reset telefonu / a dát Engliš jazyk)
2. krok když nejde něco tak otevřít vývojářské menu
po těchhle 2 krocích jsem vždy nastavil co bylo třeba v telefonu pak stačí jen v menu dát češtinu angličtinu dát na druhé místo nebo vymazat a nastavit telefon jen uživatelsky (wifi/účet atd)
teď jsem řešil Nokia 5 sms telefonní centrum nešli odesílat sms jinak šlo všechno samozřejmě co jsem vyčetl na internetu a vyzkoušel tak to samé mě radil operátor bez úspěchu tak ať zajdu do servisu že mi to tam nastaví (a přitom stačilo reset tel. dát Engl. jazyk) stejný postup na zadáni tel sms centrum a restart a vše v poho.
Idiotství Čechů je velké nojo chybí vám vojna trocha pokory a úcty.
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 436
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: IMEI oprava

Příspěvek od šulda »

Tebe je tu škoda.
Asanoth
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23. lis 2016 11:06:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 2GB

Re: IMEI oprava

Příspěvek od Asanoth »

Zdravím
přestala mi fungovat jedna ze SIM v telefonu - Redmi 2, Pure Nexus (android 7, twrp - záloha bez ESF), (v obou pozicích), zkoušel jsem reinstalaci systému, to pomohlo, ale pak jsem bohužel veden snahou o zkratku a návodem na internetu zadal do fastboot:

fastboot erase modemst1

fastboot erase modemst2

A byl konec. IMEI je pryč a ať dělám co dělám, nemůžu ho dostat zpátky...
V návodu psali, že při načítání se ty soubory obnoví. Ale neobnoví.

Zatím nejsofistikovnější, co jsem zkoušel, bylo tohle:
http://www.99mediasector.com/how-to-cha ... dual-imei/
napsalo to Pass, ale tím to skončilo.

Dá se s tím něco dělat?
IMEI mám natisknuté v telefonu.
Záloha v TWRP má i složku modem.
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S Advance (I9070) - Obecná diskuze“