Samsung Galaxy Y / Y Pro (S5360) - Obecná diskuzeFlash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.
Odpovědět
Paullik74
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 26. srp 2011 8:43:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A with Vibe UI 2.0

Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Paullik74 »

Zdravím,
měl bych dotázek. Neplánovaně jsem přes Link2SD smazal ze svého telefonu Samsung Galaxy Y Duos Pro (GT-B5512) aplikaci od Androidu, Hodiny (ty klasické, s budíkem a stopkama nebo co tam všechno bylo, už nevím), no a chtěl bych to dostat zpět. V Link2SD u toho byla poznámka -Odex-. Co jsem po takovým různým pátráním a hrabání se v telefonu zjistil, je asi nějaká systémová paměť, jsou na ní různé systémové aplikace, je to tak? Tudíž, když flashnu telefon přes ODIN (verze 1.85 – podle XDA Develop) na původní firmware, kterej tam mám i teď (B5512XXLL1 – verze pro Polsko), tak bude telefón ve stejném stavu, jako když sem jej měl při koupi? Prostě veškeré původní aplikace atd.? Neodstranil jsem pouze aplikaci Hodiny, bylo toho povíc, ale ty jediný Hodiny sem neměl v plánu odstranit :D. (Těch uživatelských 160 MB je opravdu pramálo a já nerad přemišťuju aplikace na SD kartu, dělá mi to jen neplechu – jinak mám 8 GB paměťovku a zkusil sem už různá zvětšení paměti, nikdy to ale nebylo ono [i to, jak paměťovku rozdělíte na více oddílů a jeden použijete jako systémový a přes Link2SD se tam házej všechny aplikace]).

Jinak teda. Měl jsem dřív Galaxy Mini. Ten, když jsem chtěl flashovat, tak ve většíně případů tam byla potřeba ještě nahodit Google Apps zvlášť. Ale k tomuto telefonu jsem nic takového nenašel, znamená to teda, že to není potřeba? Stačí teda přes ODIN přehrát firmware? A ještě dotaz, nyní ho mám ROOTnutý. Příjdu o ROOT, když tímto způsobem přehraju firmware?

Předem děkuji za jakoukoli radu :).
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od LivArt »

1) Mazáním dat na /system si k větší paměti nepomůžeš, je oddělená od /data.
2) GAPPS se flashují zvlášť do custom ROMek, ve stock ROMkách jsou.
3) Flash stock ROM se dělá ODINem a příjdeš o všechna data, tedy i o root. BTW je lepší po tom flashi udělat ještě hard reset z recovery.
Paullik74
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 26. srp 2011 8:43:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A with Vibe UI 2.0

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Paullik74 »

Mockrát děkuji :).

Hmm, mě se zdá, že jak jsem ty aplikace mazal přes Link2SD, tak se mi tam právě to místo uvolňovalo (jinak bych to nedělal O.o).

Ten HARD RESET se provádí vytočením nějakého kódu, že? *2767*3855#? Hm, na jednom webu jsem se teď dočetl, že to doporučují i PŘED flashem, aby se vyčistily cache paměti atd. Co myslíte?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Jumbo78 »

Hard reset můžeš před i po a to buď tím kodem, nebo přes recovery - vybereš tam wipe data/factory reset, wipe cache, advanced/wipe dalvik cache a nakonec format internal sd card...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Paullik74
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 26. srp 2011 8:43:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A with Vibe UI 2.0

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Paullik74 »

Ok, díky.

Tak a je tu problém O.o Přes Recovery jsem udělal hard reset, přešel jsem do download módu, pustím ODIN, připojím telefon, do PIT hodím soubor, který je přiložen u Odin 1.85 (zaškrtne se re-partition), vložím do PDA soubor .tar s originální ROMkou, kliknu START, ukáže se File analysis... a spadne program. Totéž i když nevložím soubor .pit. Prostě okamžitě po zmáčknutí tlačítka START, to napíše File analysis... a hned naskočí ukončit program (Windows 7 Pro 64bit). Takhle se mi ODIN nikdy nechoval O.o Díval jsem se na procesy Kies, všechny jsem vypl. Nepomohlo.

Co to?

Edit: Jinak... když přejdu do Recovery módu, mám tam jen 4 možnosti. Reboot system, Apply update from SD card, wipe data/factory reset, wipe cache partition. Pokud se nepletu, ty možnosti Advanced, wipe dalvik cache atd, to mi zpřístupní ClockWork Mode, né? (Kterej tam nemám)

Edit2: Hmm, tak teď to skončí v průběhu.

Kód: Vybrat vše

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> B5512XXLL1_B5512OXALL1_B5512XXLL1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> sbl.bin
<ID:0/004> NAND Write Start!! 
<ID:0/004> BcmCP.img
<ID:0/004> 
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od LivArt »

Až budeš mít CWM, tak těch voleb tam bude o dost víc.
Jestli se snažíš nahrát celou ROM, tak si najdi nějakou z tří souborů, ne z jednoho, pak to dělá takovýhle problémy.
Paullik74
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 26. srp 2011 8:43:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A with Vibe UI 2.0

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Paullik74 »

No, to je celkem problém... žádnou takovou STOCK ROM najít nemohu. Tu, co mám, jsem stáhl ze SamMobile.com. :(

Edit:
Tak... už to vypadá dobře. Použil jsem Odin v3.07 a už se to rozjelo. Tak snad všechno proběhne dobře :). Děkuji za veškerou pomoc.
Paullik74
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 26. srp 2011 8:43:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A with Vibe UI 2.0

Re: Flash systému – Y Duos Pro (GT-B5512)

Příspěvek od Paullik74 »

Zdravím,
po nějaké době mám zase problém. Potřeboval jsem zase nahodit stock rom. Začal jsem tedy.
Odin 3 3.07
STOCK ROM ze SamMobile (jeden soubor)

Spustil jsem ODIN, připojil telefon. Bohužel sem ale místo PDA klikl na PHONE a tam hodil příslušnou STOCK ROM. Po restartu telefonu telefon nenaběhl a stále se restartovával po úvodní obrazovce. Do Download modu naštěstí jít šlo takže sem proces opakoval, tentokrát správně, do PDA hodil soubor se stock rom, update proběhl úspěšně. Bohužel žádná změna, telefon se stále restartovával. Zkoušel sem to několikrát, stahoval i jiné romky. Podařilo se mi to až poté, co sem stáhl ROMku se třemi soubory, konkrétně B5512XXLG3 (na SamMobile je uvedena jako slovenská verze) a přes Odin 3 1.85 jsem provedl update. Dobrá, telefon sem rozběhl, teď sem tam chtěl zpět svojí původní ROMku (B5512XXLL1). Tak jsem opět zajel do Download Modu, připojil, ODIN (3.07), do PDA soubor STOCK ROMky, proveden update. Všechno v pořádku, ale telefonu se neaktualizoval MODEM (PHONE). Zůstala tam verze B5512XXLG3 (moje ROMka má ale B5512XXLL1). Říkal jsem si, že by mohl být problém v tom, že sem před updatem neobnovil telefon do továrního nastavení, je to možný? Zkusil jsem to ještě párkrát, ale prostě MODEM (PHONE) se né a né updatovat na XXLL1. Když se podívám kódem *#*#1234#*#*, tak dva údaje souhlasí, modem ale má stále XXLG3 místo XXLL1. Co mám dělat? Znefunkčnilo mi to Kies, přes XXLL1 jel. Byl bych rád, kdyby to fungovalo.

EDIT: Tak se mi to podařilo. Za pomocí SplitFUS2 jsem z jednoho souboru udělal 3. Poté to šlo udělat přes Odin 3 1.85. Vypadá to, že přes Odin 3 3.07 lze updatovat pomocí jednoho souboru, ale neaplikuje to změnu na modem (zkoušel jsem i jiné země s jiným modemem, ale zůstal tam XXLG3).
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Y / Y Pro (S5360) - Obecná diskuze“