Samsung Galaxy W (I8150) - Obecná diskuzeproblem + par otazek

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Tictacx
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. bře 2013 10:17:57
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy W

problem + par otazek

Příspěvek od Tictacx »

Ahoj,

uz to tu nekdo psal stejny problem tak to jen pretahnu:

mám problém s mobilem Samsung Galaxy W. Občas (nevypozoroval jsem žádný spouštěcí mechanismus) napíše sám od sebe Inicializace MTP a začne pořád dokola vyhledávat média v paměti telefonu i na SD kartě. Nelze to ničím zastavit. Jedině vypnutím telefonu a necháním jej cca hodinu vypnutým (ideálně s vyndanou baterkou). Pokud mobil hned (nebo příliš brzy) zapnu, vyhledávání médií pokračuje dále. Co je zajímavé, že někdy k tomu zapíná i tón výstrahy, který pak pípá neustále dokola, ale někdy ho nezapne. Taky je zvláštní, že jeden cyklus načtení karty je mnohem rychlejší, než bývá při běžném vyhledávání médií.
Dále problem je v tom ze mi nedavno praskl displej a kdyz ho poslu na reklamaci tak nevim jestli mi to spravi i kdyz mam ten displej praskly? jelikoz oprava displeje pres ne stoji skoro jako novy telefon coz ja naprosto nevyhovujici.
Ale predpokladam ze to bude problem s baterkou .

Dále mám pár otazek:

Jak se dá resetovat mobil?
Jak se dá zazálohovat? hlavne SMS,čisla
Dá se u tohto mobilu upgredovat system?

Diky za odpovedi
Sobmajstr
Androiďák!
Příspěvky: 294
Registrován: pát 22. čer 2012 20:02:18
Typ mobilu / ROM: ELEPHONE P9000
Rom: Stock 6.0 -last upd.

Re: problem + par otazek

Příspěvek od Sobmajstr »

No podle těch problémů co popisuješ bych já zkusil přeinstalovat cely systém, ale nevim jestli je tohle hned nutné. Preinstalovat stockrom by slo i s prasklym displejem, telefon by si měl pak ale zresetovaný a a nic by v nem nebylo.

Resetovat mobil se dá přímo v systému, kde zvolis tovární nastavení. Nebo trojhmatem v recovery menu (nebo znovu instalace stockrom viz nahore)
Zálohovat sms mužeš nějakou appkou ze storu, kontakty nejlepe přes synchronizaci s google uctem. Ale asi ti jde o to zalohovat s prasklym displejem. Tak kdyztak zkus pihnout telefon do pocitace a tam bud pres Kies nebo napr Snappea muzes nejaka data vytahnout.
Oficialne muzes system updatovat do verze 2.3.6 treba pomocí Kiesu. Muzes i ale flashovat novejsi romky (ne od samsungu)
Tictacx
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. bře 2013 10:17:57
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy W

Re: problem + par otazek

Příspěvek od Tictacx »

dik za radu
Tictacx
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. bře 2013 10:17:57
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy W

Re: problem + par otazek

Příspěvek od Tictacx »

hm tak restart systemu pomohl do te doby nez jsem to znovu dal na baterku a pak vypojil tak zas zacala skakat "vyhledavani medii,inicializace MTP" ale kdyz to zapnu zpatky na nabijecku tak to prestane delat.tudiz nevim jestli vymenit baterku nebo nebo je proste naky obvod k nabiječce přismaženy a blbne. ale zkusim baterku
Hombre42
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24. srp 2014 8:11:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy W

Re: problem + par otazek

Příspěvek od Hombre42 »

Přesně tenhle problém se mi objevil po zmoknutí při jízdě na kole, když se zjevně do mobilu dostala vlhkost a možná i drobné nečistoty. Vysušení mobilu pomohlo jen částečně, protože nepravidelně se "inicializace MTP" opakovala. Někdy se po vložení baterie mobil nepřipojil vůbec a pomohlo jen připojení přes nabíječku. Problém byl opravdu jen v znečistěném USB konektoru. Po přejetí kontaktů konektoru v mobilu tenkým párátkem došlo k odstranění závady (pokus o vyčistění sprejem nebyl úspěšný). Zdraví Hombre42
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy W (I8150) - Obecná diskuze“