Samsung Galaxy Ace - Obecná diskuzeZáložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Jurajs_89
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: pát 07. led 2011 20:58:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2 + Samsung Galaxy S III mini
Rom: 4.1.2 STOCK
Bydliště: ČR

Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ahoj, jelikož jsem se navrátil ke Geocachingu, začínám řešit nedostatek energie v terénu.

Rozhodl jsem se proto že si pořídím záložní baterku. Mohla by se proto, prosím, rada starších (a zkušenějších) vyjádřit k této baterce? Sice je napsáno, že výrobce Samsung, ale cena se mi zdá nějaká podezřelá, nerad bych si telefon odepsal nějakým šmejdem (netuším, jaké jsou ceny baterek) ;) . Případně, mohli by jste mi navrhnout variantu?

Dále bych se chtěl zeptat na možnosti externích nabíječek. Opět bych vás rád požádal o doporučení.

Momentálně to řeším nabíjením telefonu v autě z kuřáka, proto by bylo ideální, kdyby existovala externí nabíječka se vstupem USB, který bych mohl připojit jak doma ke klasické nabíječce, tak v autě ke kuřáku.

Velice děkuji za pomoc.

EDIT: Může být toto řešením druhého problému, i s nabíjením v autě?
http://chytremobily.cz/Nabijecky/Nabije ... 02cb344aec
hlava
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:43:13

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od hlava »

Ohledně baterky - cena je hodně nízká, ale někteří prodejci jsou schopni i orig. baterie sehnat za tyto ceny, kdy mají téměř nulový zisk a baterka je jen v sáčku. Není to zalité v plastu. Já nedávno koukal a nejnižší cenu jsem našel 230,- tak asi se předbíhají a potřebují vyčistit sklady :D

Ohledně nabíječky jsem objednal a už mám na poště tuto. Cena i s poštovným necelých 60,- Kč :lol:
Zítra si ji jdu vyzvednout, tak podám doplňující info.
Jurajs_89
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: pát 07. led 2011 20:58:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2 + Samsung Galaxy S III mini
Rom: 4.1.2 STOCK
Bydliště: ČR

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Přesně takovou nabíječku hledám. Ale podle obrázku mi přijde, že USB je velké, což na nabíječky nepasuje. Každopádně se budu těšit na Tvé info.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Scalex »

Já se vám divím. Dáte pár tisíc za mobil a pak škudlíte na baterkách a nabíječkách. Hlavo, zkus někdy používat tu část svého těla, co se jmenuje stejně jako tvoje přezdívka. Myslíš si, že když relativně sofistikované zařízení, jako je nabíječka mobilních baterií, stojí i s poštovným z Hong Kongu šedesát korun, že je to něco použitelného? Copak nevidíš, co to musí být za nehoráznou sračku, když se jim vyplatí to za šest pětek poslat z Číny do Česka?

Opravdová nabíječka má v sobě čip, který se stará o to, aby nedocházelo k přebíjení baterie. Který vyrovnává přepětí v síti a chrání baterii před poškozením. Tahle plastová hračka z Číny samozřejmě nic takového nemá, ta prostě suše přepouští proud do baterky a o nic víc se nestará. Případná světelná signalizace plného nabití funguje spíš na principu náhody. Jediný efekt, který to bude mít, je, že si touhle "nabíječkou" odkrágluješ svoji baterii o několik měsíců dříve, než by baterce došla životnost. A když budeš mít velké štěstí, tak nedojde k požáru.

Sakra lidi, nebuďte hloupí! Máte chytrej telefon, tak zkuste být chytří alespoň jako on a neskočit hned na každou čínskou blbost. Pak se člověk diví, kde se berou ti lidé, co si kupují salámy s obsahem 10 procent masa, kde 90 % tvoří sója, strojový separát, zahušťovadla, konzervanty, barviva, kůže a podobný sajrajt. Víte, kde se ti lidé berou? Rekrutují se z lidí, co si kupujou na eBayi nabíječky za šest pětek i s poštovným. 8^)
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Jurajs_89
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: pát 07. led 2011 20:58:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2 + Samsung Galaxy S III mini
Rom: 4.1.2 STOCK
Bydliště: ČR

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Proto jsem jsem chtěl, aby jste mi dávali návrhy....
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Scalex »

Mým návrhem je koupit originální baterii od osvědčeného obchodu. Možná bude stát o padesát korun víc, ale věřil bych víc obchodu, který má v porovnávači cen 5000 spokojených zákazníků, než tomu, který jich má deset... Dtto nabíječka, bral bych pouze originální. Klidně z ciziny, ale u Hong Kongu bych byl opatrný. Asi všichni víme, jaká "kvalita" se vyskytuje na vietnamských tržnicích. A tohle zboží jsou ještě větší šunty než ty vietnamské, protože ten vietnamec riskuje, že mu to přijdete druhý den omlátit o hlavu. To obchodníkům z DealExtreme a podobných projektů nehrozí.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
hlava
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:43:13

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od hlava »

1) baterii pouzivam original a nabijim v tel
2) koupil jsem na zkousku neoriginalni baterii pres ebay za 60 korun - vydrz je asi 3/4 originalni baterie - zkusil jsem a zustala mi jako zalozni, pokud pojedu nekde na vikend a nebudu moct nabijet
3) pro baterku za 60 korun jsem koupil nabijecku za 55. A fakt je me jedno jestli tahle nabijecka odjebe baterku za 60 korun. Mam to jako rezervu, chci to zkusit a treba si taky udelat obrazek o tom, co vlastne za tech 60 korun z ciny dorazi a jestli ma smysl z daneho shopu kupovat obcas i neco jineho (treba led zarovky, apod.).
4) nevim jestli to nutne musi byt sracka... proc original baterka samsung v sacku stoji 250,- (opravdu original, ne pofiderny eshop) a v blistru (plastovy obal) 500,- a vice? Stejna baterka, stejny vyrobce... Ne vzdy je to o cene. Vyrobni naklady takovych veci jsou par korun.

P.S. kupuji zasadne sunku s 90% obsahem masa a vice a pokud nelze sehnat, tak min. 82% :-) Obaly na potravinach mam nastudovane a kupuji peclive vybrane potraviny s minimalnim obsahem "ecek", modif. skrobu a podobnych sracek...

Hlavu musim v praci pouzivat denne, jinak bych byl bez prace :-)

Kdo nic nezkusi, nic se nedozvi a za cenu jedne pizzy... proc bych nezkusil.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Scalex »

Samozřejmě nabíjet baterku za 60 v nabíječce za 55 jde a když to tu baterku odjebe, tak škoda velká nebude. Dal bych si hlavně pozor na to, abych po čase neztratil ostražitost a nešoupnul do té nabíječky i tu origoš baterku. Další věc ale je to používání levné baterie v telefonu. Každému jeho Poděbrady, vo tom žádná, já osobně bych se bál do mobilu takovou baterii strčit... viděl jsem, co to umí. Když nabíječka za 55 odjebe baterku za 60, tak houby zle, ale když baterka za 60 odjebe mobil za pár tisíc, to už je horší, ne?

A nejhorší je, pokud se prvních pár dní nebo týdnů nic nestane. 8^) To totiž člověka ukolébá, ztratí na ostražitosti a pak se to většinou vymstí. Pak najednou zjistíš, že jsi do mobilu strčil levnou baterii a protože tě čeká cesta, šoupnul jsi origoš baterku do nabíječky. Nic se nestane, tak to začneš provozovat častěji. Ale murphyho zákony jsou prevíti a platí dokonale, takže až se to bude nejmíň hodit, něco se semele. (samozřejmě ti nic takového nepřeju, jen upozorňuju)

Samozřejmě, výrobní cena není až tak vysoká, nicméně když už je zase moc nízká, měl by být člověk hodně na pozoru. Nabíječka za 60 korun (i s poštovným z Číny do Česka, podotýkám!) prostě z principu nemůže obsahovat to, co by obsahovat měla. Za tu cenu se vyrobí primitivní zařízení, které zkonvertuje elektřinu ze zásuvky na přibližné hodnoty, které jsou požadovány. Scházejí ochranné prvky, na to si v Číně nehrají. Takže nabíječka zdánlivě funguje, na první pohled dělá to, co má, ale ona opravdu jen "sprostě nabíjí" a když se budeme modlit k čínskému bohovi štěstí, tak v sobě bude mít alespoň primitivní zjišťování úrovně nabití, aby nabíjet přestala. Řada takových ale nic podobného nemá nebo to nefunguje spolehlivě. Viděl jsem na vlastní oči.

Trochu jiná věc jsou ty rozdílné ceny různých bulk balení oproti "luxusním" blistrovým - ale tam se bavíme zase o předražování. Těch 250 je normální cena (při výprodejích se pak můžeme dostat níž), 500 je zbytečně moc, ale 60 (s poštovným) je zase podezřele málo.

Jinak pár věcí z Deal Extreme a podobných shopů jsem objednal, přeměřil a následně ekologicky zlikvidoval. Dokonce ani blbé plastové 3D brýle se nedaly použít, protože měly tak blbou červenou složku, která neskutečně "tahala oči" a brýle se nedaly nosit déle než 5 minut.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
hlava
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:43:13

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od hlava »

Tak jsem to dnes vyzvedl a rozkuchal. Vnitřek vypadá takto - na obrázek lze kliknout pro fotku v plné velikosti 5mpix
Nějaký jakože čip tam je, otázka co dělá. Do sítě to zapojit nejde, protože to má nějaký čínský konektor, takže použitelné je pouze nabíjení z USB. Uvádí tam, že při zapojení přes USB je výstup 5.2V a 800mA. Orig. síťová nabíječka Samsung má 5V a 700mA.

No origo baterku bych do toho nedal. Nemám teď k tomu ani USB samec-samec, takže to nemůžu ani testnou z neorigo. baterkou. Jako nouzovku pro tu baterku za 6 pětek to nechám v šuplíku, ale kdoví jestli někdy vůbec použiju.

Jinak neorigo bateri v telefonu, pokud se jen vybíjí by snad neplechu nadělat neměla, ale měl jsem ji tam jen jednou a mám to opravdu pro nouzi největší, pokud bych někde jel a zapnul navigaci, tak baterie jde do kytek dost rychle.

Alespoň info pro ostatní, ať ví co za 55,- dostanou :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Scalex »

U těch neorigo baterek je problémem velké zahřívání, může to citlivější součástky poškodit. Ale samozřejmě při provozu to není až tak nebezpečné, jako dobíjet takovou baterku v telefonu.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Jurajs_89
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: pát 07. led 2011 20:58:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2 + Samsung Galaxy S III mini
Rom: 4.1.2 STOCK
Bydliště: ČR

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak se ke mě po týdnu konečně dostala origo baterka :).
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od dejdis »

Jelikož často využívám na výšlapech turistickou navigaci a geocaching je také moje záliba vyřešil jsem nedostatek energie externí baterií s 5200 mAh kapacitou. SG2 dobije do sta procent 2,5x. Naprostá spokojenost. 8-)

http://www.avacom.cz/externi-baterie-li ... -usb-black

@telefon    
rm8989
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: stř 20. čer 2012 18:05:14
Typ mobilu / ROM: Motorola One Fusion+

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od rm8989 »

Trochu to tu exhumuji;) Borci jak dlouho se vám nabíjí mobil? Mám na mysli origo nabíječku i baterii. Mně tak 3,5 hodiny, což mi přijde docela hodně. Byl jsem zvyklý, že Nokie se rychlonabíječkou nabíjela něco málo přes hodinu. Navíc ukazatel už po hodině hlásí nabito, ale zdaleka není. Zezačátku jsem mu věřil, odpojil a mobil za chvíli chcípl. Zajímavé že při vypnutí ukazuje správně, (ta pulzující ikona)
Zajímalo by mně, jestli není taky k mání nějaká rychlonabíječka. Připadá mi, že tahle origo dává malý proud.
Jurajs_89
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: pát 07. led 2011 20:58:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2 + Samsung Galaxy S III mini
Rom: 4.1.2 STOCK
Bydliště: ČR

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Přesně neměřeno, ale asi tak kolem 2 hodinek :).
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od dejdis »

Z notebooku nabíjím asi 2,5-3 h. Přes originál nabíječku kolem 2h ;)
Uživatelský avatar
Neo-Mike
Androiďák!
Příspěvky: 355
Registrován: pon 19. pro 2011 15:09:07
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP
Tablet: Google Nexus 7
Bydliště: Břeclav

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od Neo-Mike »

rm8989 píše:Trochu to tu exhumuji;) Borci jak dlouho se vám nabíjí mobil? Mám na mysli origo nabíječku i baterii. Mně tak 3,5 hodiny, což mi přijde docela hodně. Byl jsem zvyklý, že Nokie se rychlonabíječkou nabíjela něco málo přes hodinu. Navíc ukazatel už po hodině hlásí nabito, ale zdaleka není. Zezačátku jsem mu věřil, odpojil a mobil za chvíli chcípl. Zajímavé že při vypnutí ukazuje správně, (ta pulzující ikona)
Zajímalo by mně, jestli není taky k mání nějaká rychlonabíječka. Připadá mi, že tahle origo dává malý proud.
Ace se nabijí cca 4 hodinky. Je to uvedeno i na netu (třeba O2 to má na svých stránkách). Stejný dotaz jsem sem dával asi před půl rokem. Veř tomu, je to normální nabijecí doba Ace . Samozřejně plného nabíjení u STOCK ROM dosáhneš až tě telefon upozorní, že máš nabito a ne až je ukazatel baterie plný. U COSTOM ROMky, je to u každé jinak.
FerdinandKolecko
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30. říj 2014 11:27:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s5

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od FerdinandKolecko »

Mě se s origo nabíječkou nabíjí tak 2 hodiny.
Hry o autech proženou volant.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Záložní baterie a externí nabíječka (v autě)

Příspěvek od ludekbrno »

Kolečko, co tě vede k odpovídání na dva roky staré diskuze?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Ace - Obecná diskuze“