Samsung Galaxy Mini (S5570) - ROM/ROOT/FWSamsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
FirstMn
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 06. dub 2014 0:12:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 3 LTE [GT-S7275R]
Rom: Samsung Stock - 4.2.

Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od FirstMn »

EDIT2: Přidány screeny
EDIT3: Opraveno MB místa.
Zdravím zde přikládám odkazy + návod jak nainstalovat na Samsung GT-S5570i (Pozor ne na model S5570 s 600 MHz, ale na S5570i s 832MHz procesorem !)
Pokud nechcete ROM, tak se chcete podívat na menší vylepšení mobilu, které vám z něj udělá lepší telefon než je ! (Hned pod návodem)

!!! Ještě před instalací si přečtěte problémy po instalaci, aby jste se vyhli překvapeními !!! (Hned pod návodem)
!!! Zálohujte si svůj /system /data /cache oddíl pro případ že byste se chtěli vrátit na původní android, pokud tak neuděláte, můžete si ho ještě stáhnout z internetu, co víte jestli tam v něm není něco navíc !

Jak asi bude vypadat váš android : (Nebojte , bude v češtině !)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

1. Stáhnout následující soubory: (Celkem potřebujete 100 MB místa na vaší SD kartě !)
Download ----- Samotná ROM - CM7,KitKat SE 1.1, Android 2.3.7
Download 2 ----- Kernel Cyanus1.1, nezkusil jsem to bez něj nainstalovat.
Download 3 ----- ClockWorkMod (CWM),bez něj nevím zda to nainstalujete

2. Nejlepší bude když k názvům souborů dáte první písmeno v abecedě, aby byly vidět v recovery nahoře. (Př.: Název je clockworkmod.zip, přejmenujeme na Aclockworkmod.zip)
Nyní máte dvě možnosti, záleží dva jste soubory stahovali na PC nebo v mobilu.Pokud v PC potom - (!!! Nerozbalovat soubory !!!)
Připojit telefon k PC a zkopírovat/přesunout všechny .zip soubory na SD kartu.
Pokud v mobilu tak krok 3.

Soubory máme na pam. kartě tak vzhůru do instalace ! Dobře si čtěte co se tu píše, jestli to nějak pokazíte, můžete si poškodit telefon, nebo jen ztratit data !

3. Vypnout mobil. Až bude vyplý, držte tlačítko volume up (hlasitost +, nahoru), tlačítko home (to velké dole uprostřed) a power (to čím normálně zapínáte) zároveň. Až uvidíte že se telefon zapíná můžete pustit. Dostali jste se do recovery modu (Pokud ne vypnout - držte jen to prostřední a power => máte S5570)
Nyní dejte wipe data facotry reset (Pohybujete se tlačítky hlasitosti nahoru a dolu (+ a -), potvrdíte prostředním tlačítkem HOME) (Smaže všechny vaše aplikace a data v telefonu, SD kartu ne), a potom wipe cache partition. Nyní máme mobil čistý, nainstalujeme CWM. Zvolíme apply update from sdcard , a zvolíte Aclockworkmod.zip . Jestli se objevilo menu kde bylo všude No, a jedno Yes, tak vyberte Yes.(Objevilo se ale nevím už kdy, mám jaksi CWM)CWM nainstalován, recovery vypadá jinak že ? Zvolte install zip from sdcard, potom choose zip from sdcard. Vyberete ACyanus.1.1.zip(prostě kernel .zip), dáte Yes a máte kernel. Teď uděláte to samé, install zip from sdcard, akorát že nevyberete kernel ale ROM - Anew_experience_kitkat_1.1_by_devilyuri.zip .Nyní dáte reboot system now

4. Telefon se vám restartuje, možná to bude déle trvat.Potom uvidíte nové boot logo, novou tapetu, vzhled, atd. Hotovo !

Základní informace: \/výsledek/\
Označení modelu:
GT-S5570i

Verze systému Android:

2.3.7

Verze jádra (kernel):
2.6.35.14-GearKernel_CM7_TassVE_V0.3

Verze ROM:
CyanogenMod-7-20131125-UNOFFICIAL-tassve

KitKat SE Version:

1.1

Číslo sestavení:

GINGERBREAD


Problémy po instalaci:

- Po první instalaci jsem nevydržel to čekání bootování (Jak máte nápis název mobilu číslo atd.), tak jsem to nainstalovat zas (Od části install zip from sdcard)
- Po druhé instalaci mi blba interní paměť , neuváděla se žádná , 0.00B celkem, 0.00B volno .(Cokoliv jste udělali se neulozilo) Opět reinstall
- Po třetí instalaci, už problém nebyl. Já měl využitou pamět 11 MB a asi 168 MB volno v interní paměti telefonu, asi přibližně.

- Nefunguje mi Google Play ! Vždy spadne a pak dělá android hlášky po 1 - 5sekundách že Google Play přestal pracovat -> Odinstalujte pomocí Link2SD nebo jakékoli aplikace. (Nejlepší před instalací si hodit na pam kartu APK soubor Link2SD, potom nainstalovat a odinstalovat Google Play)
* Místo Google Play používám Mobogenie market, mě to stačí.

Výhody po instalaci:
- Telefon je rychlejší , svižnější, a hezčí. Více tapet, lepší nastavení, více aplikací, méně těch co nikdo nevyužije.
- Vzhled Android KitKat 4.4
- Holo Launcher
- Po instalaci přes 160 MB volného místa v interní paměti telefonu, používám Link2SD, a po pravidelném používání a 2 - 3 aplikace - 80 MB volného místa.
Myslím že pokud vám nevadí že budete používat Mobogeine market místo Google Play, tak je to velmi výhodná instalace.

+++++++++++++++Užitečné aplikace !+++++++++++
Aplikace Link2SD - najdete na internetu, Google play, i mobogenie.Přesouvá aplikace na 2 oddíl SD karty a tím výrazně ušetří místo v interní paměti telefonu. Co myslíte dali byste do telefonu přes 25 aplikací bez této appky ?
a) Nainstalujte aplikace Aparted - opět GooglePlay, Mobogenie, i Internet. Přes tuto aplikaci vytvoříte 2 oddíl SD karty
! Pozor !
1) Rozmyslete si dopředu zda chcete přijít o všechna data na SD kartě, jinak to totiž nepůjde ! (Zálohujte)
2) Pam. kartu rozdělíte na dva oddíly - Přístupný vám (FAT32), a nepřístupné pro vás(bez rootu), pro aplikace (EXT2,EXT3,EXT4)
Před akcí přesuňte aplikaci aparted a link2sd do telefonu a odpojte pam. kartu
Aplikace do telefonu:
Nastavení -> Aplikace -> Správa aplikací - Aparted,Link2SD -> Přesunout do telefonu (Pokud tam máte Přesunout na kartu SD máte aplikaci v telefonu)
Odpojení pam. karty:
Nastavení -> Úložiště -> Odpojit kartu SD (Neodstranujte / Neoddělávejte pam. kartu z telefonu !!!)

b) Spustíme aplikaci Aparted. Bez obrázku to nedáme.
Obrázek
1.Toto musíte mít napsané v kolonce. Pokud máte něco jiného, nebude nic fungovat ! (dev/block/mmcblk0)
2.Samozřejmě je potřeba tlačítko Save -> OK (nebo Yes)
3.Jdeme na kartu Create
Obrázek
4.Klikněte to, pokud je tam více než 1 kolonka / oddíl jako je (7., 10.)
5.Přidejte nový oddíl - musí být dva !
6.Zde vidíte tabulku oddílů pam. karty - dole je ta co aktuálně máte, původně by měla být FAT32 (fat16) a 1990 u 2GB pam karty (prostě 1 oddíl)
- nahoře je tabulka oddílů pam. karty kterou si vytvoříte - tedy váš výtvor.
7.Velikost oddílu, stačí posunout pro změnu. Velikost se udává v MB (1024 MB = 1 GB, 512 MB = 0,5 GB , 768 MB = 0,75 GB)
8.Kliknout na tlačítko u prvního oddílu nemusíte - tedy pokud tam je napsané něco jiného než FAT32. (Zvolíte fat32)
9.Ukazuje kolik MB má daný oddíl. Můžete na to kliknout a změnit to tak že napíšete číslo.
10.To samé co 7, akorát že pro druhý oddíl.
11.Fat32 nám bude na nic. Klikněte na tlačítko a máte hodně možností - Fat32,Fat16,Ext2,Ext3,Ext4,swap. Pro druhý oddíl můžete použít vše kromě Fat16 a swap.
Swap u tohoto telefonu nefunguje. Fat32 nedoporučuji(ale můžete použít), nejlepší je EXT2, ale můžete zvolit i EXT3 a EXT4.
12.Velikost druhého oddílu v MB. Tady nastává otázka kolik aplikací si budu instalovat, jak mám velkou pam kartu a kolik videí písniček apod. stahuji.
Já to mám napůl. 2GB pam. kartu - 0,95 GB je fat32, oddíl pro vše, kam můžu.1 GB je Ext2 oddíl, pro aplikace. Dříve jsem měl 1,45 GB fat32 a 0,4 GB Ext2, ale nestačilo mi to, a tak jsem musel zálohovat pam kartu, jelikož při změně oddílů se maže celá pam karta !
Nyní mám přes 25 aplikací, a využito asi 600 MB ve druhém oddílu.(Zjistíte pomocí Link2SD - (ty tři tečky do sloupce) Menu - Info o úložišti)

Jednoduše, složitě , přemýšlejte nad tím a to dobře !
13.Už nejsme v obrázku. Klikněte tlačítko Settings/Menu. Je to tlačítko vlevo od Home.Klikněte na Apply changes nebo co to tam je, je tam jen jedno tlačítko. Potom OK. Můžete si gratulovat, oddíl byl vytvořen !
c) Ukončíme Aparted, spustíme Link2SD. Ukáže se vám okno kde máte na výběr formáty druhého oddílu (Ext2, Ext3, Ext4, Fat32), vyberete ten který jste si nastavili.dáte OK nebo, hlavně né storno.Potom dáte Restartovat ihned, neboť potřebujeme pro to aby to fungovalo restartovat telefon.
d) Nyní máte hotovo.Nyní použijte přesunutí aplikace odkazem - klikněte na aplikace, sjeďte dolů a klikněte na vytvořit odkaz.Potom zaškrtněte vše co jde, okrem toho kde je zámek.nyní když půjdete na seznam aplikací v link2sd, tak tam bude oranžově napsáno Odkázáno -> SD Karta
Umíme přesouvat aplikace. Pokud nainstalujete aplikaci, je dobré se do link2sd podívat jestli je tam napsaný výše uvedený text.



Aplikace Chainfire3D (CF3D) - optimalizuje hry, udělá některé hry hratelné pro váš telefon.
Jistě víte že s verzí i si moc nezahrajete, protože má grafickou kartu IV VideoCore, moc není na hry.
Najdete opět snad všude.Zprvu aplikaci spustíte, máte přístupné jediné tlačítko, CF3D driver. Potom zvolíte (BETA) EGL driver, OK. Potom Install driver, ale to první. Restartuje se vám telefon. Mezi tím stáhnete zde Download 4 pluginy, můžete všechny, avšak Qualcomm bych řekl jako minimum.(Velikost jednoho je asi 4 kB [0,004 MB])
Dáte kdekoli na pam kartu, spustíte CF3D(chainfire), a rolujte až najdete Install plugins / shaders. CF3D vyhledá pluginy, potom stačí kliknout na tlačítko a je nainstalováno.Pokud máte Pro verzi jděte zpět a dejte Fix market settings.Nyní jděte na Default OpenGL settings - zde se nastavuje nastavení pro aplikaci která využívá graf kartu nebo prostě hru/3d/appku s efekty apod..Zaškrtněte Reduce texture quality,Reduce texture size, Disable Map buffer menu, (Pro verze - Hide CF3D ID). Use plugin - zvolte Qualcomm. S Pro verzí můžete nastavovat nastavení pro každou aplikaci zvlášť , tedy pokud je appka pro PowerVR (Need For Speed HP, Shift) tak dám PowerVR plugin, apod.

Samozřejmě Chainfirem to nekončí ! Nyní potřebujeme jít na internet a najít QVGA verzi hry/aplikace pro náš procesor ArmV6. (Subway Surfers -> Subway Surfers QVGA armv6). Pokud ovšem nevyhledá nebo hledá špatně tak bez toho armv6, ovšem když aplikace nepojede tak je pro armv7, a když bude roztažená "za obrazovku" tak je HVGA, WVGA nebo větší rozlišení. Je dobré hledat verze aplikací/her bez zvuků, což vám zajistí větší plynulost hry/appky.



To je vše, doufám že jsem nějak pomohl.
Slaiter
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. črc 2014 21:45:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy mini plus Kitkat CM rom
Tablet: Hp slate book x2 4.3

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od Slaiter »

Akorát bych doplnil než spustíme Link2SD abychom nascriptovali ten druhý oddíl je potřeba znova připojit SD kartu. Hrál jsem si s tím asi 2 hodiny než mně to napadlo. Jinak díky romku jsem přítelkyni přehrál a moc mi ten návod pomohl:)
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od Gu$houn* »

Nechci nějak prudit, ale pokud mě mé zkušenosti neklamou, tak když nainstaluješ nejdříve kernel a až potom ROMku, tak nebudeš mít ten custom kernel ale ten defaultní, co je dodáván s ROMkou ...

Instaloval jsem na tenhle telefon synovci nějakou 4.0.4 ICS ROMku, asi CM, nevím, už je to dávno, tak by mě vcelku zajímalo, proč někdo skinuje ROMku se starým androidem, aby vypadala jako KitKat, když by mohl oskinovat novější ... no, jen taková úvaha.

Nedávno jsem koukal, jestli je něco nového, že bych mu to aktualizoval, ale nic moc extra jsem tam nenašel, tenhle telefon už asi žádný vývojář při životě nedrží, no ... naštěstí se to asi vyřeší samo tím, že si chce koupit Oneplus One ...

P.
[sntfrmnxs4]
kronos18
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. čer 2014 14:58:38
Typ mobilu / ROM: LG G3 32Gb Gold

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od kronos18 »

Nejde nic nainstalovat, stále ukazuje že je plná paměť.Šel jsem podle návodu a 6x předělal a furt stejný...
sikom
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. říj 2011 8:45:39

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od sikom »

Tak jsem to nainstaloval na čistý mobil, ale blbne mi to. Když ho vypnu a zapnu, nepamatuje si nastavení, najede zase do základu po instalaci. Jinak je opravdu hezký, ale pro mě nepoužitelný.
olin69
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 15. lis 2014 13:51:14
Typ mobilu / ROM: S5570i

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od olin69 »

Instaloval jsem dle výše uvedeného a nejdou mě sluchátka, stále mobil hraje přes repro. Zatím NEJSEM spokojený. Svou neopatrností nemohu najít zálohovanou oficiál. ROM op. O2, darovaného ČSSP . Můžete mě ji někdo zaslat, nebo link na ni ? Děkuji :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od don_alex »

Sice pozdě, ale pro ostatní:
Sammobile.com
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
moravecz
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05. zář 2015 23:43:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini S5570i

Samsung Galaxy Mini (S5570i)-zamrzne při registraci SIM do sítě

Příspěvek od moravecz »

Zdravím
Dostal jsem za úkol přeinstalovat S5570i od pojišťovny pro dceru, tak jsem vše udělal podle návodu.
Nakonec se telefon nastartoval, nastavil jsem češtinu a koukl na menu O telefonu - vše přesně podle screenshotu.
Pak jsem telefon vypnul, vložil SIM kartu (O2 předplacená), zapnul a objevilo se:
Nápis Samung Galaxy Mini GT-S5570i
červená obrazovka New Eperience Kitkat Special Edition
Pak už úvodní obrazovka Androidu, nahoře "příprava karty SD"
Zadej PIN
hláška Odblokování karty SIM
hlavní obrazovka ... a jak to asi začlo chytat síť tak to zamrzlo - černá obrazovka - jen na boku vidím podsvícení
po minutě se to restartovalo a tak dokola

jsem v zahraničí, takže se karta přihlašuje rovnou do Roamingu, ale zkoušel jsem i německou kartu a stejný problém.
Nemáte nějaký tip, než to zkusím v Česku?
Díky
Zdeněk Moravec
moravecz
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05. zář 2015 23:43:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini S5570i

Re: Samsung Galaxy Mini (S5570i) - KitKat CM - ROM + vylepšení

Příspěvek od moravecz »

Tak ani doma nic nepomohlo, SIM karta se nepřihlásila do sítě (ani ty sluchátka nešly), tak jsem použil návod z
http://www.blogspotyard.com/2015/07/how ... -plus.html
a teď mi telefon od pojišťovny funguje s Androidem 2.3.6, jádro 2.6.35.7 offcial.tassve@androide#1
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Mini (S5570) - ROM/ROOT/FW“