Samsung Galaxy Note 3 - ROM/ROOT/FW[ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

redboss30
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13. zář 2014 15:19:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od redboss30 »

Rád by som vedel, či mi po ROOT-e telefónu zostane aplikácia KNOX v nezmenenej forme. Knox totiž dosť využívam a mám v ňom pár dôležitých vecí o ktoré by som prišiel fakt nerád. Premýšľam ho robiť cez CF auto root (neva že sa mi zmení Knox na 0x1 a prídem o záruku), len chcem vedieť, či budem môcť aj po roote aplikáciu knox využívať aj naďalej a či mi veci ktoré tam mám teraz po roote nezmiznú.. :palec:
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od verny94 »

Root a Knox nejde dohromady.
Po rootnuti následuje zakázání knox.

Odesláno pomocí Ťama Ťunga ;)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od don_alex »

Sice asi už pozdě, ale jen upřesním, že rootnutím telefonu dochází okamžitě k zablokování KNOXu, což je nezvratný stav a samozřejmě tím dojde i ke ztrátě dat.

Pro ty, kdo by chtěli po rootnutí telefonu někdy v budoucnu opět používat KNOX - nebude fungovat ani po odstranění rootu. To všechno způsobuje KNOX warranty void 0x1, není to jen o ztrátě záruky. ;-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Tunacik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. úno 2015 0:05:34
Typ mobilu / ROM: Note 3 - ORX N9005XXUEND3

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od Tunacik »

uplne nechapem tvoje slova ohladom KNOX warranty void 0x1. cele vlakno je o tom, ze pouzitim Towelrootu sa KNOX nezmeni na 0x1. a ze na odstránenie tohto rootu staci flashnut stock kernel. tak ako si to myslel?

Edit Game : necituj zbytečně předchozí příspěvky, přečti si pravidla fóra a dodrzuj je!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od don_alex »

Byla to reakce na uživatele redboss30, který zvažoval rootnutí pomocí CF-Auto-Root. Tato metoda totiž KNOX mění.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Tunacik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. úno 2015 0:05:34
Typ mobilu / ROM: Note 3 - ORX N9005XXUEND3

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od Tunacik »

ok, dakujem za upresnenie.

este jedna vec, pokial mam FW build N9005XXUEND3 predpokladam ze mi staci spustit apk towelroot a nemusim flashovat kernel, lebo kernel XXUEND3 uz v mobile mam.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od Jumbo78 »

Přesně tak
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
koumes
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18. led 2011 16:59:20
Typ mobilu / ROM: Moto Z
Mobil 2 / ROM: Passport
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od koumes »

Asi sem tele,ale skusil sem na ETL verzi a pres Odin 3.09. Bez HR a downgradu.
Z 1 postu flash AP GNG1 a N3 nic,ani po dokonceni se nerozsvitil.Pri zapnuti pouze napis,vibrace a cerno. :o
Knox je stale 0x0 a 2.3 verze
Tak sem po laborovani nahral posledni ofiko 5.0 pro ETL a dal nevim,jak provest ROOT.
Rady a linky vitany.
Dell X51v;HP hx4700;Universal;Qtek 8310;MPx 200;MPx 220;TP2 Valkyrie Rom;DESIRE
Uživatelský avatar
koumes
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18. led 2011 16:59:20
Typ mobilu / ROM: Moto Z
Mobil 2 / ROM: Passport
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od koumes »

Tak jinak,sel by s downgradem na 4.4.2 i down knoxu?
Dell X51v;HP hx4700;Universal;Qtek 8310;MPx 200;MPx 220;TP2 Valkyrie Rom;DESIRE
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od don_alex »

Ne.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
dalas
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 07. dub 2013 6:29:43
Typ mobilu / ROM: P9 lite
Rom: N7

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od dalas »

Zdravim, v telefonu mam AP: N9005XXUGNI4 , CP: N9005XXUGNK2, CSC: N9005OXXGNK2. Vubec nevim jaka je to romka a jestli na ni pujde pouzit tento root. Byl tam lollipop, ale neudrzel spojeni bluetooth ve voze. Zkusil jsem tam flashnout pres odin kitkat, ale podarilo se mi ho bricknout. Mam podezreni, ze to bylo zpusobeno flashovanim ve vmware ( virtualni windows ). V servisu mi to zprovoznili touto romkou, cert vi co je zac. Potreboval bych root kvuli zprovozneni nahravani hovoru pres bluetooth. Bez nej to proste nefunguje. Diky za rady jake soubory stahnout k provedeni rootu. Knox mam 0x0.
smates
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: pon 08. srp 2011 19:22:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A70
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od smates »

Kazde stazeni odkudkoli mi zastavi antivirus,mam ho vypnout nebo je v tom nejakej bordel?
Uživatelský avatar
koumes
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18. led 2011 16:59:20
Typ mobilu / ROM: Moto Z
Mobil 2 / ROM: Passport
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od koumes »

Jak odkudkoliv?Jestli ze sammobile,tak tomu nic nebrani.
Kdyztak ho vypni no.
Dell X51v;HP hx4700;Universal;Qtek 8310;MPx 200;MPx 220;TP2 Valkyrie Rom;DESIRE
Uživatelský avatar
yahootomi
Androiďák!
Příspěvky: 354
Registrován: stř 13. úno 2013 12:13:48
Typ mobilu / ROM: S8+ Midnight Black
Mobil 2 / ROM: Oneplus 5T Midnight Black 128GB/8GB
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od yahootomi »

Vyhod ten "antivirus" z telefonu
smates
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: pon 08. srp 2011 19:22:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A70
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od smates »

Antivir v PC mi to blokuje at to taham odkudkoli tak se ptam jestli v tom neni nejakej bordel ze to blokuje.
Uživatelský avatar
yahootomi
Androiďák!
Příspěvky: 354
Registrován: stř 13. úno 2013 12:13:48
Typ mobilu / ROM: S8+ Midnight Black
Mobil 2 / ROM: Oneplus 5T Midnight Black 128GB/8GB
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od yahootomi »

bordel bude akurat ten AV
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od SkippyMosty »

Ahojte, jak nebo kde zjistím verze kernelu? Někteří tady píšou všelijaké verze ( AP: N9005XXUGNI4 , CP: N9005XXUGNK2, CSC: N9005OXXGNK2 ) a vůbec nevím kde to zjistit. Potřeboval bych root telefonů k vůli nahraní jiné ROM. Samozřejmě bych chtěl KNOX zachovat na hodnotě OxO, je to vůbec možné?
Neznamená nahraní jiné ROM automatické přepsaní na hodnotu Ox1?
jediné číslo, které se mi v nastavení telefonu podobá možné formě kernelu je N9005XXUGBOJ1. Android je 5.0
Pokud bych se rozhodl udělat ROOT podle návodu z první stránky, jaký KERNEL by byl pro mě nejvhodnější verze a kde jí teda najít, pokud nebude uvedený tady? https://androidfilehost.com/?w=files&flid=18033

díky za pomoc.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od sirThomas »

Na Androidu 5.0 nefunguje žádný One Click Root, (Teda žádný jsem tam nenašel) a nahrát Custom Rom bez změny Knox? To je pořádné SCIFI, to nejde udělat.
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od SkippyMosty »

Je fakt, že se nepovažuji ani za začátečníka ve fleshovaní. I když se mi nějaký mobil už pod ruce dostal.
když tam nahraji nějakou stock ROMku, zůstala by hodnota KNOXu? Jednalo by se mi třeba i o zkoušku nějakých vyšších stock droidu, 6, 7, 8.
A nebo bych se zeptat takhle. Kdybych si testoval romky a pak se rozhodl pro nějakou ale stock ROM, jde pak podle nějakého postupu přepsat KNOX opět na hodnotu 0x0 ???
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od sirThomas »

Vyšich stock droidu? (myslíš porty STOCK ROM, nebo tím označuješ Custom ROM?) Tohdle úplně nechápu. Ne KNOX je HW pojistka, a nikdy to už pak nelze vrátit. Je sice SW který s nějakou úspěšností emuluje KNOX, ale nemusí a nefunguje to na všechno. Pokud to jednou uděláš tak příjdeš o možnost reklamace.
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od SkippyMosty »

No že bych si na zkoušku portoval dle libosti nějaké romky. Jakékoli stock i custom. A pak kdyby mi některá sedla tak bych si ji nechal. A v případě kdyby mi sedla nějaká ze stock romek tak bych si i hodnotu KNOX přenastavil na 0x0. V tom případě to už asi nepůjde. O záruku mi nejde, tu mám už propadlou ale aby mi pak nehaprovaly nějaké aplikace. Jak jsem se dočetl tak pak prej nejde třeba s-health. A kdo ví co by ještě nefungovalo.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od sirThomas »

Na Galaxy Note 3 Ti bude fungovat i s health,jediné co ti tam nepůjde je KNOX, (s health nefunguje na novějších systémech potom například Galaxy S8). Já jsem s ROMkama hodně experimentoval (na NOTE 3) a vždycky jsem se vrátil na STOCK, protože ty custom/porty měli vždy nějakou nepěknou vlastnost. Pokud používáš s health a chtěl bych ho používat i na nějaké custom ROMce tak monstrózně vždy mi darinovala baterii (pokud to například nebyl port ze Samsung ROM)

EDIT: Stock Rom jsou pouze 3 Android 4.3/4.4/5.0 a downgrade na 4.3 není úplně možný mohlo by dojít na Hard Brick, ale cca před rokem jsem dělal dowgrade 5.0=> 4.4 a fungoval
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od SkippyMosty »

Takže, když to shrnu, co se týče SGN3 tak mi bude všechno fungovat a hodnota KNOX je důležitá jen k vůli záruky. Čili můžu směle flashovat, portovat a brickovat svůj přístroj... :-)
jen malinkatá otázečka, co bych musel udělat špatně abych teda přišel o imei? u HD 2 se mi totiž nikdy nestalo že se imei vymazalo. Proč to tak je u NOTA?
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od sirThomas »

No to je těžké říct, stalo se mi to pouze jednou, a to když jsem dělal downgrade na nějakou blbou verzi.Jinak se mi to nepodařilo.
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od SkippyMosty »

A ještě jedna věc. Když bych ROOTnul telefon podle tady toho návodu, jaky si mam pak nahrát kernel, když vlastně v nabídce ten můj není k dispozici?
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od sirThomas »

Jediný 100% způsob jak rootnout telefon je nahrát Custom Recovery a přes něj flashnout SuperSU/magisk. Žádný One Click Root na Note 3 (Android 5) jsem neviděl. Jsou toho plné vlákna na XDA
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Kozousch
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. úno 2016 18:11:31
Typ mobilu / ROM: -

Re: [ROOT] Towelroot - bez zmeny KNOX

Příspěvek od Kozousch »

SkippyMosty píše: pát 16. úno 2018 16:36:49 Takže, když to shrnu, co se týče SGN3 tak mi bude všechno fungovat a hodnota KNOX je důležitá jen kvůli záruky. Čili můžu směle flashovat, portovat a brickovat svůj přístroj... :-)
Změnou hodnoty KNOXu přicházíš kromě záruky o možnost používat některé ty úžasné "bezpečnostní" funkce Samsungu. Telefon máš předpokládám po záruce a používat 3 roky starý Samsungem zkriplený systém asi taky nechceš, takže je čas udělat KNOXu pápá. :-)

SkippyMosty píše: pát 16. úno 2018 16:36:49 jen malinkatá otázečka, co bych musel udělat špatně abych teda přišel o imei? u HD 2 se mi totiž nikdy nestalo že se imei vymazalo. Proč to tak je u NOTA?
Jak ztratit IMEI na povel nevím a proč tomu tak je zrovna u NOTE 3 taky nevím. Ale povedlo se mi to vloni po nahrání už nevím jaké Custom ROM. Po pouhém návratu ke Stock ROM se IMEI zase "zjevil" a od té doby už nezmizel, takže bych se tím netrápil. Ale pro jistotu si zazálohuj EFS oddíl:
navod-zaloha-obnova-efs-particie-pre-n9005-48634

Aktuálně v telefonu už druhý měsíc jede jako z praku Resurrection Remix N 5.8.5 (Android 7.1.2):
https://forum.xda-developers.com/galaxy ... a-t3615227

(poslední verze na "sedmičkovém" Androidu je RR-N-v5.8.5-20180101-hlte-Official-vidwhal.zip)
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=185591
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 3 - ROM/ROOT/FW“