Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuzeSamsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od rhinos »

s proximity mam taky problem. Asi pred rokem a pul jsem presel na v5 android a prestal zhasinat lcd pri telefonovani takze jsem mel vzdy usmazene ucho :D
pak mi praskl lcd a ted se chystam na opravu.
Tak uvidim a pripadne zkusim doporucovany fix.
Uvidime jestli ho pak poslu dal a koupim Xiaomi Redmi Note 3 nebo si necham SGN3
Uživatelský avatar
KaCzaba
Androiďák!
Příspěvky: 481
Registrován: ned 30. led 2011 17:42:06
Typ mobilu / ROM: DHD

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od KaCzaba »

Co usmazeny ucho. Ale ten rozestelovanej tel od toho ucha co vlezl do nastaveni a prenastavil tam nejaky veci a ty ani nevis jaky. A pak se divis jak ti do blbe funguje :-D
SG-N3,root, cwm, omegarom 23
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od rhinos »

to jo na to jsem uz i zapomnel...taky jsem toho hodne nastavil uchem...a to jsem cekal az po dovolene u more a dobre jsem udelal :D
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od rhinos »

co tam mate za romku? Myslel jsem nejakou oficialni ale ted kdyz jsem ho konecne nechal opravit tak zjistuju ze posledni ofiko rom je z konce 2015 a od te doby nic...
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od Game »

Oficiální už žádná není jen ta stoho roku 2015, musíš kouknout po custom.
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
carda19
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: úte 16. črc 2013 10:28:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od carda19 »

Ahoj lidi, Nezaznamenal z vás někdo problém u Note 3 na androidu 4.4.2. že se tam spustí nějaká služba mdnsd a vůbec netuším co to je jen co jsem zaznamenal je zahřívání telefonu a rychlí vybíjení baterie. A služba zmizí když píchnu telefon na nabíječku a restartuji ale ale u nějakých 30 % baterie se to zase spustí a pak se to vybíjí zase rychle a mobil je horký. Ale divný je že když ji rozkliknu tak to odesílá a přijímá nějaký data ale v řádu bajtů jak když jsem na WiFi tak na mobilních datech.



PS: Neptejte se proč jsem pořád na 4.4.2 mám k tomu důvody jelikož mi 5.0 v podání Samsungu nesedí.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od mahon »

Nemáš náhodou nainstalovanou app Facebook ?
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od sirThomas »

No taky se mi tam z ničeho nic objevila. FB i messenger mám ale telefon se nezahřívá ale stejně to sežere nejvíc energie....
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
carda19
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: úte 16. črc 2013 10:28:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od carda19 »

Facebook a messenger mám nainstalovaný tak že to dělají oni? A Já se divil proč z ničeho nic se tohle děje a že se to objevuje i po továrním nastavení.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od mahon »

Ano a spíše facebook. Asi nějaká špatná aktualizace app. Na zkoušku si tuto app vypni ve správci aplikací, restartuj mobil a sleduj jestli se ti ta služba spustí.
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od petr1535 »

Tak hlásím,že proximity senzor už funguje a telefon při volání opět zhasíná.Dostal jsem se ještě k jednomu Note3.Nejdříve jsem přehodil jen desky,telefon stále nezhasínal.Tak jsem se rozhodl zkusit přehodit ten modul na kterém je přední foťák a ty senzory.Až jsem modul vytáhl,objevil jsem kolem něj a částečně před ním docela dost prachu.Jakože už chuchvalec.Takže jsem to profoukl,vyčistil,a co byste řekli? :facepalm: :palec:
Mazec
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: stř 15. srp 2012 21:54:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Samsung Tab A 2016, 10.1

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od Mazec »

Manželka má Note 3. Koupený starší, s půlroční zárukou -> po roku a půl šlape jako hodinky... A dnes velké překvapení - Samsung poslal aktualizaci zabezpečení, velkou 50Mb. Note 3 je pořád aktuální telefon...
vsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: sob 18. pro 2010 23:23:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z ----> Samsung Note 8 / NOKIA 8.1

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od vsa »

Ona ta aktualizace je datována ke konci roku 2016, ale byla uvolněna až nyní. Asi se jednalo o nějakou nepříjemnou díru v Androidu, jelikož přišla po roce a půl nečekaně drobná aktualizace i na S4mini i S3Neo (pro všechny regiony).

Škoda, že ta podpora aktualizací je tak krátká. Taky mě funguje N3 spolehlivě a určitě by výkonnostně utáhl i Android 7.
SkippyMosty
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 30. zář 2016 17:02:12
Typ mobilu / ROM: Doogee DG 550

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od SkippyMosty »

Ahojte, jsem tady úplně nový, tak mě prosím vás někde neveďte, pokud se vám budou moje otázky zdát hloupé.
S flashovaním mám zkušenosti jen z pár tabletů, telefonu a hlavně s mojí nesmrtelné HD2-jky. Teď mám už hezkých pár let SG Note3 a chtěl bych si na něj flashnout nějakou spolehlivou romku. Po přečtení,pár vláken tady na fóru, už nějaké favority mám. Teď bych ale potřeboval poradit.
Co je třeba všechno udělat abych třeba nepřišel o IMEI, jako se mi to stalo při flashovaní DOOGEE, nakonec jej tam šlo nahodit ale byla to pakárna. Nebo třeba o nějaké důležité informace z telefonu, které je potřeba mít pro pozdější funkčnost. Dřív jsem se nota netroufl flashovat k vůli informace o KNOX ( 0x0 - 0x1 ) o tom jsem se ale dočetl, že je důležité jen k vůli záruky. Ta už padla takže když KNOX bude na hodnotě 0x1 bude to něčemu vadit? Třeba má to vliv na některou aplikaci? Pokud ano, máte nějaký ověřené ROOT aby se mi toto nezměnilo? Četl jsem pár vláken a bohužel jsem vždycky ztroskotal na nainstalovaní původního KERNELU, který jsem v nabídkách na XDA nikde nenašel. Bohužel mám telefon z distribuce od T-Mobilu. a ti mají asi nějaké svoje androidy, co jsem tak pochopil. Protože konečný droid na SGN3 je 5.1.1 a já mám jen 5.0.

Dokázal by mi tedy někdo poradit co všechno udělat pro správné flashnutí a abych nic neopomněl? Nejde mi o to mít každý týden jinou ROM ale aby dobře šlapala. Mám totiž pocit, že výrobce do té moji implementoval nějaké brzdicí fičury, začal se pořádně sekat a docela špatně fotit.

Díky za odpovědi
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od don_alex »

SkippyMosty píše: úte 13. úno 2018 21:58:58 Co je třeba všechno udělat abych třeba nepřišel o IMEI
V první řadě dodržet 100% postup, jaký je u dané romky uvedený. Pak taky vybrat takovou, se kterou jiní uživatelé neměli problémy.
Ne, že by sis tím zajistil, že se problémům určitě vyhneš, ale přinejmenším to riziko minimalizuješ.
SkippyMosty píše: úte 13. úno 2018 21:58:58 Nebo třeba o nějaké důležité informace z telefonu, které je potřeba mít pro pozdější funkčnost.
Opět, když dodržíš postup, vše, co v telefonu zůstat má, tam zůstane. V nejhorším flashneš stock ROM a mělo by to být zase cajk.
SkippyMosty píše: úte 13. úno 2018 21:58:58 když KNOX bude na hodnotě 0x1 bude to něčemu vadit? Třeba má to vliv na některou aplikaci?
Nevím, jak u Note 3, ale u novějších Samsungů KNOX na hodnotě 0x1 způsobuje, že přestanou fungovat některé aplikace, např. S Healt. Samozřejmě nebude fungovat ani zabezpečené úložiště KNOXu, pokud ho používáš. Mám dojem, že jsou nějaké způsoby, jak to obejít, ale nezkoušel jsem.
SkippyMosty píše: úte 13. úno 2018 21:58:58Bohužel mám telefon z distribuce od T-Mobilu. a ti mají asi nějaké svoje androidy, co jsem tak pochopil. Protože konečný droid na SGN3 je 5.1.1 a já mám jen 5.0.
Že by měli "nějaké svoje androidy", to zrovna né, ale mají oficiální nebrandovaný FW upravený podle svých ptořeb. Má to tak každý operátor na celém světě. Stejně jako pro každou zemi je jiné sestavení FW. Nicméně nic Ti nebrání ze sammobile stáhnout nejnovější FW pro Tvůj typ telefonu a flashnout ho přes ODIN. Pokud bude sedět číselné označení telefonu a FW (ve Tvém případě předpokládám GT-N9005), tak ten FW je kompatibilní.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy Note III - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od sirThomas »

SkippyMosty píše: úte 13. úno 2018 21:58:58 Bohužel mám telefon z distribuce od T-Mobilu. a ti mají asi nějaké svoje androidy, co jsem tak pochopil. Protože konečný droid na SGN3 je 5.1.1 a já mám jen 5.0.
Galaxy Note 3 (SM-N9005) má pouze Android 5.0. Android 5.1.1 je na Galaxy Note 3 Neo a to je jiný telefon. Takže jsi na poslední verzi oficiálně vydanou Samsungem
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuze“