Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuzeN3 ignoruje zakazany data roaming

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
imagiag

N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

Zdravim,

nesetkal jste se nekdo s tim ze N3 ignoruje zakazani datovych prenosu v roamingu? Mam cisty samsung system, polozku Data roaming zakazanou, a presto se mi v nemecku vesele stahuji data (aplikace na pozadi), coz me celkem neprijemne prekvapilo v poslednim vyuctovani.

diky predem za jakekoliv rady
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od don_alex »

Změn si apn a nic Ti to stahovat nebude. ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

jenze ja bych celkem rad ty data v CR pouzival, tak ze bych dycky 10km od hranic prepsal APN a pak smele do reichu jo?
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od aldabubo »

Nech si zablokovat data v roamingu přímo u operátora. Mám to vyzkoušené, je to 100% účinné. Jezdím do zahraničí hodně často a skutečně mi hotelové WiFiny stačí.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

to bohuzel vodafone neumoznuje :( nejlevnejsi varianta je 50kc za den
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od don_alex »

Napadá mě použít nějaké automatické profily (např. Llama, Tasker), kde si nastavíš, že pokud se dostaneš do určité oblasti, nebo se telefon přihlásí k jiné mobilní síti, dojde k automatickému vypnutí mobilních dat. Totéž naopak když se vrátíš zpět, tak aby se data zapnula.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Ukrutor
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: úte 10. dub 2012 9:56:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Mobil 2 / ROM: S8+
Tablet: Note 10.1

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od Ukrutor »

Vsechny navrhy vyse jsou pouze obchazeni problemu. Pokud jednou zakazes data v roamingu tak se pripojovat proste nesmi. A pokud ano tak jednoznacne servis. U telefonu za tolik penez proste takovou chybu netolerovat.
Kolik třešní, tolik višní !
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od don_alex »

já se obávám, že s tím servis nic neudělá, bude to imho prostě chyba v systému.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

diky za reakce a rady,

pro me to je posledni klacek co mi Note3 hodil pod nohy, takze jde z domu - na to abych se klepal jestli telefon za 20 bude nebo nebude delat to co ma nemam nervy, a travit cas stouranim a ladenim u vlajkove lode uz vubec ne.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od patlen »

Ve stavové liště je ikonka mobilní data, tu stačí vypnout pokud přejedeš hranice.Mám to vyzkoušeno na X Samsungách a i na NOTEM3, který momentálně vlastním.
Obrázek
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od don_alex »

To je v podstatě to samé, co jsem psal já výše, akorát v tomto případě ruční metoda...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
DzordanoBruno
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: pon 07. říj 2013 4:01:12
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 3

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od DzordanoBruno »

Já tedy nechápu dotazatele, jak mu může Note sosat data, když ve stavový liště vypne data. Pokud vypnu data, tak to nemůže přeci sosat.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od aldabubo »

Asi mu šlo o příhraniční provoz, kdy se náhodně přihlašuje do roamingu. Taky se mi to stalo. Byl jsem na netu a při přejezdu v Mikulově mi to spadlo, ale za chvilku přišla SMS, že mi spustili data roaming. Hned jsem volal operátora a řekl mi, že se to stává a že si mám data roaming vypnout zcela v systému, takže mi to hned vypnul.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od patlen »

Jinak Vodafone používá manželka, a tam to v samooubsluze jde normálně natvrdo vypnout
Obrázek
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

slo mi o to -

1. abych nemusel vypinat data rucne (tj pamatovat si ze se blizim k hranicim a vypinat data),
2. ale zaroven chci mit roaming na hovory zapnuty, takze ani to nastaveni vodafone s kompletnim vypnutim roamingu neni relevantni, a zakazat jen data v zahranici ze strany vodafonu nelze

telefon na to ma (jako kazdy) nastaveni "povolit datove prenosy v zahranici" (asi to neni presne, telefon ted nemam u sebe), ktere mam od jakziva zakazane, a za ty 3 mesice vlastnictvi jsem byl v nemecku asi 6x a ted posledni dve navstevy me staly kazda 80 korun, protoze telefon se i pres zakaz proste pripojil (takze je mozne, ze je to "vylepseni" z nejake posledni aktualizace samsungu).

pokud to ignoruje zakaz v nastaveni, jak mam verit tomu, ze zakaz v liste fungovat bude?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od don_alex »

Protože data vypneš úplně.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
DzordanoBruno
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: pon 07. říj 2013 4:01:12
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 3

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od DzordanoBruno »

Už tomu rozumim. Na WP 7.8 jsem měl data zapnutý, ale to roaming vypnutý. Vím, že mne to fungovalo a přítelkyni na Android 2.3 ne. Musela vždy data vypnout úplně. Už si přesně nevzpomínám, ale i WP se mi stalo někde na Šumavě, že se mobil připojil. Od té doby prostě vypínám natvrdo.
Ladislav631
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 10. říj 2012 19:03:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note III
Tablet: Asus Memo Pad Smart ME301T
Bydliště: Brno

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od Ladislav631 »

ona je otázka na jaké "úrovni" telefon datový roaming zakáže. Jestli na úrovni systému, tedy že aplikuje nějakou podmínku typu "IF Roaming Then Data OFF" pak souhlasím s tazatelem že by v tom měl být mobil za dvacet litrů spolehlivý. Jde to sice řešit aplikací třetích stran (třeba APN Droid) ale koupil jsem si špičkový telefon abych takové věci nemusel řešit. Ovšem jestli to řeší na úrovni operátora (stejně jako třeba zobrazení čísla a podobně) pak je to smolík, protože Vodafone neumí oddělit data od volání v roamingu. Tedy podle některých diskuzí jen u běžného uživatele to neumí....
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od patlen »

Bydlím v příhraničí takže se mi signál přepíná sem i tam a mám to nastaveno takto:
Obrázek
Nemám s tím jediný problém. Případně mi chodí sms, že jsem v pásmu jiného operátora a můžou mi být účtovaná data.Proto pro sychr. vypnu data ručně.Je to proces na 5 sekund. Žiju s tím..a je to v pohodě.
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od Jerry7650 »

Jsem poblíž slovenských hranic a občas se taky zaloguju do slovenské sítě (nechápu teda vůbec proč, když Vodafone má jinak 3-4 čárky, takže dobrý signál).
Note 3 (stejně jako předchozí Androidy) mi zahlásí, že jsem v roamingu a data jsou blokována tak, jak to mám nastaveno.

Jsem teda na wifi, tak bych nic netahal, ale schválně příště zkusím wifi vypnout a uvidíme, zda je to nastavení ignorováno nebo ne.
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

@patlen - takhle to mam nastavene taky od pocatku, fungovalo bez problemu do ledna. Kdyz prijde SMS tak je u me uz pozde (naskoci balicek data na den).

chapu ze problem jde resit manualne nebo nejakym pomocnikem, ja jsem spis myslel jestli nekdo nevi ze je to chyba zpusobena tim a tim, a odstrani se takhle...
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od patlen »

Rozhodně to není chyba tvoje.Nastavený to máš dobře a zkusil bych u operátora toto reklamovat, případně ať ti poradí co s tím. Já si myslím a to bohužel, že to může dělat třeba i gps, která si vynutí, byť jen zjištění polohy bétéesek kolem a hned se ti může aktivovat balíček dat na den aniž by ostatní aplikace stahovali.To je můj názor....
imagiag

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od imagiag »

dik vsem za rady,

note3 je prodany, zitra koupim nejaky normalni telefon kde vypnuto znamena vypnuto...

timto se s vami loucim, nepobyl jsem dlouho ale byla to zajimava zkusenost :)
maxx_71
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: pát 31. pro 2010 10:34:01
Typ mobilu / ROM: s21 plus

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od maxx_71 »

Jestli jsi měl Vodafone operátora tak se nedivím. Kámoš kvůli tomuhle od nich odešel k
t-mobile a má pokoj. Tet u něj vypnuto známe na opravdu vypnuto
zehny
Stálý androiďák
Příspěvky: 188
Registrován: stř 19. led 2011 22:08:28
Typ mobilu / ROM: SG S8
Rom: Custom

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od zehny »

Zajimave,ze ja mam internet v zahranici zablokovany od sefe (sluzebni sim) ale minulej tejden jsem najel do Nemecka a se zaplym datovym prenosem ve stavove liste (tak jak jsem jezdil s S4) a prisla mi sms ze internet je aktivni ci co. Vypl jsem datove prenosy v liste a prenos se zastavil. Po navratu jsme volali na O2 linku dealerovi a ten se omluvil,ze chyba u nich a nemam mit strach,nic platit nebudu.
Balwan
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. říj 2016 14:56:16
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy NOTE3

Re: N3 ignoruje zakazany data roaming

Příspěvek od Balwan »

Ahoj,

zrovna dnes jsme v práci přišli na důvod těch 80Kč za data i když nepoužíváte žádná data. Je to proto, protože jakákoliv roamingová akce - volání, sms, atd. vám spustí balíček roamingu na den i s datama. Pokud data nechcete, musíte si na internetu upravit nastavení spouštění pouze pokud používáte data.

Doufám, že jsem vám všem trochu pomohl....
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuze“