Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuzeVýdrž naterie

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Výdrž naterie

Příspěvek od sirThomas »

Ahoj,

nedávno jsem si koupil (měsíc zpět) baterii která má na sobě datum výroby 06/2016 a vydrží círka 2/3 toho co vydrží dva roky stará baterie co jsem dostal k telefonu při koupi. Je to normální? Popřípadě nemůže za to telefon že si ukládá statistiky baterie?

Díky za odpověď
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od paulgaugin »

A jaký je skutečný výrobce baterie?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od ramon.dexter »

Kde jsi tu baterku kupoval?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od sirThomas »

Kupoval jsem jí v Sunnysoftu. No vypadá jak naprosto originál i na eshopu se uvádí že je originál...

http://www.sunnysoft.cz/zbozi/033PSA-62 ... aleni.html" onclick="window.open(this.href);return false;
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od Or-Horo »

Dobrý den všem,

jsem majitelem Samsung Note 3. Když byl nový a měl originál ROMku Android 4.4, vydržel více než 3 dny. Při dost silném používání (mnoho hodin multimédií) vydržel asi den. Dneska mám poslední dostupnou (českou) stock ROMku a i když jsem 2x vyměnil baterii, tak telefon klidně přes noc při vypnutém displeji ztratí 60%. Při používání vydrží několik málo hodin. Máte pocit, že % jsou jako vteřiny. Zkoušel jsem kde co, od násilného blokování a ukončování aplikací, po kalibraci baterie, která pomohla vždy na pár dní, ale rozhodně se při ní nedosáhlo víc, než hodiny nebo dvou navíc po nabití.

Slyšel jsem (jedna paní povídala), že Samsung záměrně v posledních aktualizacích do telefonů posílá software, který snižuje uměle kapacitu baterie, aby donutil zákazníky častěji kupovat nové telefony. Že to není blud se přesvědčili zákazníci Apple u jejich iPhonů, kde to Apple dokonce veřejně přiznal. Je to tedy běžná praxe.

Je tedy otázkou... Jde jen o problém konkrétní ROM a po nahrátí nějaké starší verze baterie opět vydrží déle, nebo je to nastaveno někde na tvrdo a nejde to změnit? Např. u Knoxu jsou někde v EPROMce na tvrdo vypálené záznamy, že jste telefon ROOTnuli a nejde to vrátit zpět (jedině výměna desky).

Jaké s tím prosím máte zkušenosti? Můžete mi doporučit kvalitní ROMku, kde všechno funguje (GPS, NFC atd...) a baterie má dlouhou výdrž? Přemýšlel jsem o Lineage OS, kde je Android 10, ale prý je to tam s výdrží baterie podobné.

Nepoužívám na pozadí žádné widgety. Mám software, který vypisuje "nejžravější" aplikace a procesor mám vytížený na řádově jednotky %.

Mám doma stařičký telefon Lenovo (7 let starý) s originál baterií a ta vydrží neuvěřitelných 8 dní bez nabíjení a má jen 1800 mAh. Takže mi nepřijde logické, aby 4-5 let starý telefon s novou baterií vydržel jen pár hodin.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od xanthor »

60 % za noc při vypnutém displeji vypadá na sw problém, asi něco blokuje uspání. Možná Google Play Services? Můžeš zkusit factory reset a nepřipojovat se k netu, jestli to bude pořád dělat.
Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj,

- wifič vypínám a data taky, takže na pozadí by se nic stahovat snad nemělo.
- mám apku na monitorování aplikací. Jak jsem psal, tak nic tam není, co by bralo víc jak několik desetin %.
- widgety prakticky nepoužívám.
- Factory reset jsem použil několikrát. Zkoušel jsem několik různých verzí stock ROM, ale vybíjí se to rychle pořád. Kdysi dávno, když jsem telefon koupil, tak Android 4.4 vydržel 3 dny. Po upgradu na 5.0 to byly cca 2 dny, ale pořád slušné. Dneska to vydrží chvíli

Kdysi v Lenovu jsem měl apku Battery Doctor, která uměla monitorovat deep sleep. Když se rootnul telefon, umělo to telefon násilně uspat už třeba po 3 minutách používání. Prodloužilo to nabití baterie o 30 - 50%. Ale mělo to nevýhodu, že když se na pozadí třeba něco stahovalo, např. film nebo písnička, tak se to utnulo. Ale dneska to tam ani nepoužívám a baterka tam vydrží při minimálním používání (jen telefon a sms) 8 dní. Rekord bylo 10 dní. Tu apku jsem už ale nenašel. Pod jejím názvem je jakýsi paskvil, který moc nefunguje. Alespoň podle recenzí na ni dneska už lidi spíš nadávají.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ydoctor_en
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: Výdrž naterie

Příspěvek od Or-Horo »

Tak s odstupem času... Musel jsem downgradnout stock ROM Android z 5.1 na 5.0. Předtím jsem nabíjel až 3x denně. Teď nabíjím 1x za 2 - 3 dny. To má člověk za to, že udržuje co nejaktuálnější verzi systému. Ach jo :D
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuze“