Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuzenamočený telefon

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
amihere
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 22. led 2013 0:00:41
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z

namočený telefon

Příspěvek od amihere »

Ahoj, odhodlal jsem se vyzkoušet "odolnost" tohoto telefonu tak, že jsem s ním fotil v bazénu cca 10 min v hloubce cca 10cm pod hladinou. Po rozebrání jsem doma k nelibosti zjistil, že se nemálo vody dostalo až k baterce a kartám, tedy k živé elektronice. Telefon jsem před tím pečlivě uzavřel a zajistil západkou.

Máte někdo další zkušenosti s netěsnícím těsněním pod krytem? Výrobce garantuje odolnost v jednom metru po dobu půl hodiny, tyto hodnoty jsem v žádném případě nepřekročil.

Myslíte, že to je na reklamaci?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: namočený telefon

Příspěvek od LivArt »

Můžeš to zkusit. Nicméně oni se budou vymlouvat.
ousek7
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. pro 2013 15:16:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od ousek7 »

Dobrý den,
mám úplně stejnou zkušenost ale reklamaci jsem zatím nezkoušel neboť mám telefon rootnutý :(
Takže teď spíš řeším problém jak ho vrátit do reklamovatelného stavu - neporadí někdo?? Mám telefon kupovaný u Vodafonu a nemůžu nikde najít originální ROM od tohoto operátora
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

A je to určitě brand Vodafone CZ?
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ousek7
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. pro 2013 15:16:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od ousek7 »

No je to telefon kupovaný přímo od Vodafonu - tak předpokládám, že ano - záručák je přímo s logem Vodafonu
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

koukni do Nastavení - O zařízení a opiš číslo sestavení.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ousek7
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. pro 2013 15:16:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od ousek7 »

To číslo sestavení zůstává stejné i potom, co tam dám jinou ROM?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

Pokud flashneš tu samou, tak samozřejmě ano. :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ousek7
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. pro 2013 15:16:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od ousek7 »

takže to moje je JZO54K.S7710XXAMB6 - ale podle mě jsem tam dal jinou ROM přes Odina
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

Vymaž pomocí Triangle Away počítadlo flashů (předpokládám, že díky rootu máš napočítáno) a flashni tuto rom
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ousek7
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 11. pro 2013 15:16:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od ousek7 »

Tuhle ROM už mám staženou - ale je to opravdu ta která mi umožní telefon reklamovat?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

K čemu ty SZ jsou, když to nikdo nečte? :facepalm:

EDIT:
Vzhledem k tomu, že root ani jiný FW nemá s vnikáním vody nic společného, ve VSP data by s reklamaci neměl být problém...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
kaspi12
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. říj 2013 20:20:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy xcover2 + ROOT a Nokia C7

Re: namočený telefon

Příspěvek od kaspi12 »

Ahoj lidi.Tak já sice s namočeným telefonem zatím zkušenosti nemám,ale s reklamací ano.
A jak tu již někdo psal.Budou se vymlouvat a stejně to neuznají.Mně se odlepila USB krytka od gumičky co jí drží u mobilu a hle reklamace neuznána,je to mechanická vada.Navíc mě napsali,že telefon je ve stavu,kdy jsem s ním snad třískal o zem a podrápal ho medvěd.Jenže telefon je jako kdyby vyjel z továrny-ani škrábaneček.Na moje odmítavé stanovisko k jejich zjištění-žádná reakce a navíc ustní dodatek,že to nechtějí opravovat ani mimo záruku,jelikož krytka je pevná součást středního krytu mobilu.(oprava zdlouhavá,náročná a z nejistým výsledkem)Tak to mě naštvali!!
Psal jsem tudíž přímo na SAMSUNG podporu a hle jejich odpověd v tom stylu,že podpořili servis a nepřímo mě dali najevo,ať si z mobilu udělám těžítko,že dle výrobce-SAMSUNG jak to vyznělo v jejich odpovědi se tento telefon ani nesmí opravovat,protože by prý ztratil svoje specifické odolné vlastnosti,tak to servisech nechtějí dělat.
Tak jsem si kryt objednal a jdu to udělat sám.. :( Nemáte někdo skušenosti s rozebíráním tohoto typu Samsung galaxy xcover 2 S-7710?
Budu rád za jakékoliv rady.
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: namočený telefon

Příspěvek od Krokodyl »

Videonávod na demontáž máš tady, není to nic náročného http://www.youtube.com/watch?v=vOTFPjNv6MA
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
z.uzka
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. pro 2014 13:01:00
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od z.uzka »

zkusím oživit tuto diskuzi:
Odhodlala jsem se telefon ponořit do vody, ať se to kdyžtak řeší, dokud je nový.
Vše jsem pečlivě utěsnila, zkontrolovala, ale po ponoření začaly unikat bublinky z otvorů na sluchátka a nabíjení (ne moc, ale přece). Při následné kontrole jsem zjistila, že voda se nedostala k baterii a kartám, ale okolo ano, je to tak v pořádku? Resp. tak to výrobce zamýšlel nebo alespoň dělá vám to taky?
V návodu, ehm, píšou:
Vaše zařízení bylo testováno v kontrolovaném prostředí a ukázalo se, že
je odolné vůči prachu a vodě za určitých okolností (splňuje požadavky
klasifikace IP67 uvedené podle mezinárodní normy IEC 60529 –
Stupně ochrany poskytované kryty [kód IP], testovací podmínky:
15–35 °C, 86–106 kPa, hloubka 1 metr po dobu 30 minut). Navzdory
této klasifikaci není vaše zařízení zcela odolné proti poškození vodou
v jakékoliv situaci.
• Nesprávně utěsněné kryty, delší ponoření do vody a/nebo nadměrný tlak
mohou způsobit netěsnosti a umožnit vniknutí vody do zařízení. Zařízení
do vody úmyslně neponořujte, nevystavujte zařízení působení vody nebo
ho nevystavte vlhkosti.
kaspi12
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. říj 2013 20:20:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy xcover2 + ROOT a Nokia C7

Re: namočený telefon

Příspěvek od kaspi12 »

z.uzka
No,dál bych raději v pokusech nepokračoval.Nemusí Ti být uznána záruka v SAMSUNG jsou hoodně náladový :(
Já už ho sice měl politý kávou a vymáchaný v bahně,kdy jsem si na něj i šlápl a do toho bahna pěkně zarval,a pak jsem telefon vždy vzal a jen raději opláchl pouze pod tekoucí vodou a pro jistotu dal vyschnout s otevřeným krytem na topení.
Jenže já dle výše uvedeného mého příspěvku jsem se v něm už,,hrabal,, měnil jsem kompletní střední kryt a to pouze kvůli ,,pitomé,,krytce,ale teď už vím,jak se tak krytka dá instalovat i bez krytu a i kde ji sehnat a to v SAMSUNG autorisovaném servisu prý neumí= spíše nechtějí umět ,,ubožáci,,
Takže moje rada dál to neskoušej a buď ráda,když se na něj můžeš koukat v dešti,ale do bazénu nebrat :)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

Ono je snadný říct o někom, že je ubožák, že? Možná to nevíš, ale autorizovaný servis MUSÍ používat náhradní díly a postupy předepsané výrobcem. Pokud by autorizovaný servis cokoli udělal jinak, veškeré záruky a odpovědnost jdou na jeho triko. Autorizovaný servis je pověřený výrobcem k AUTORIZOVANÝM opravám, což znamená, že má absolutně svázané ruce a musí vždy postupovat striktně dle předpisů výrobce. A to se netýká jen Samsungu, to se týká všech výrobců významných značek, protože každý výrobce si tu svou značku logicky chrání mj právě i tím, že nastaví striktní pravidla pro servis svých výrobků, aby tento byl vždy pokud možno 100%. Takže příště, než plácneš nějakou blbost, raději se nejdřív trochu zamysli.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Emilio
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: úte 18. lis 2008 20:27:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: namočený telefon

Příspěvek od Emilio »

Mno ono je někdy lepší si hezky ulevit :D

Obecně považuji jakékoli kecy o IP 5x a vyšším za marketingový krasožvást. Stačí se podívat jak vypadají skutečné průmyslové komponenty co skutečně vydrží IP5+ a je jasné, že v tak malém telefonku není šance udržet po celou dobu záruky. Navíc u telefonku do kterého uživatel xkrát leze, prohýbá plasty, nasazuje to i při nejlepší vůli dycky trošku jinak.
Je hezké, že se výrobci snaží, ( a máme telefony odolné min proti občasné kapce když prší) ale bohužel u "jednoplášťové" konstrukce to ohledně IP6X+ budou stejný kecy jako jsou ty věčné masakry cen na alze. (btw: když je na alze konečně masakr cen, tak jsou to srabíci)
kaspi12
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. říj 2013 20:20:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy xcover2 + ROOT a Nokia C7

Re: namočený telefon

Příspěvek od kaspi12 »

don_alex
Vím,že se snažíš chránit svůj busines,ale pochop i ostatní,já jsem od nich chtěl radu,jak to teda udělat,když tam krytka chybí a chci jí tam.Upozorňuji,že telefon byl tenkrát ještě v záruce a já to chtěl opravit klidně i mimo záruku s tím,že to zaplatím,když mě řekli,že se na to záruka nestahuje a oni o tom nechtěli ani slyšet,že to nejde,že nejsou díly k dostání a podobné výmluvy a nepomohli ani na podpoře v SAMSUNG.Takže jsem si kryt včetně oné krytky sehnal na internetu a upozorňuji,že to byl originál od SAMSUNG a byl mastný jako sviň. :) Takže si myslím,že trochu té kritiky si můžu dovolit ne?? :) jinak souhlasím s kolegou přede mnou.Pokud bych chtěl opravdu odolný telefon.který splňuje kompletně a bez vyjímek požadované vlastnosti- cenová hranice bude úplně někde jinde a telefon se sotva vejde do dlaně :)
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: namočený telefon

Příspěvek od Game »

Ono taky dost záleží v jakým si byl servisu, jestli Britex tak tím se to vysvětluje
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: namočený telefon

Příspěvek od don_alex »

Já si nemám co chránit, já s autorizovanými servisy nemám vůbec nic společného, říkám jen, jak to je. A faktem je, že autorizovaný servis má svázané ruce pravidly nastaveními výrobcem.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
kaspi12
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. říj 2013 20:20:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy xcover2 + ROOT a Nokia C7

Re: namočený telefon

Příspěvek od kaspi12 »

Ne ne Britex to nebil.Nebudu jmenovat,jelikož jsem byl až do této zkušenosti se servisem spokojen v jiných závadách na jiných telefonech.Jen mě prostě udivilo,že mě nedokázali pomoci(vyhovět) v tomto případě ani mimo autorizaci.Proto jak jsem již psal,pokud nemusím,tak odolnost a namočení co se týče vůbec nebudu zkoušet úmyslným simulováním,pokud nenastane skutečnost.Jinak bych opravdu musel vlastnit foun,který se sotva vejde do dlaně :))
z.uzka
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. pro 2014 13:01:00
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy xcover 2

Re: namočený telefon

Příspěvek od z.uzka »

cha, tak do vody příště takhle :DD
https://www.youtube.com/watch?v=QBYYSSGntKs

zkoušela jsem to a fakt to jde, možná kdyby se prostřihl otvor na foťák, tak by to do vody šlo, že by to chránilo ty rizikové otvory (jack, nabíjení) :think:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuze“