Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuzeSamsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

Přeji hezký den! (Nenašel jsem podobný thread týkající se tohoto telefonu a tak jsem si dovolil založit toto vlákno.)
Telefon mám pátý den a je to můj první smartphone. Takže některé mé otázky budou asi velmi začátečnické.

S telefonem jsem zatím spokojen, splňuje s reservou to co jsem od něj očekával. Objevily se ale problémy při propojením s PC pomocí USB. (Ve stolním PC mám W7-64, NB máme doma také, ale moc ho nevyužíváme)

Po prvním připojení se korektně nainstalovaly ovladače, žádná hláška o nezdařeném připojení nebyla. V nabídce "Tento počítač" se objevil Galaxy S7710 a po rozkliknutí je viděl paměť telefonu a karta (mám tam 32GB).

Nainstaloval jsem Samsung Kies (včera se zaktualizoval na poslední verzi). Když jsem poprvé kopíroval nějaká data, abych vyzkoušel co telefon umí (videa, fotky, hudbu) tak jsem tam bez potíží nakopíroval nějakých 12 GB dat. Předevčírem ale začal v průběhu připojení systém na PC hlásit, že zařízení je nedostupné. Také po odpojení a připojení přes USB se někdy telefon ukáže a jindy ne. (Dobíjení a připojení na telefonu je ale indikováno v pořádku).

Kvůli datům jsem včera nainstaloval android aplikaci WiFi File Transfer. Na první pokus se zdařila komunikace mezi PC a mobilem. Mám PC zapojen do domácí ethernetové sítě pomocí routeru D-Link DI-524, který má i wifi. Zřídil jsem si ještě účet na Dropbox a nainstaloval na PC i mobil aplikace pro synchronizaci.

Ale rád bych rozchodil ten Samsung Kies (který se mi na správu a editaci kontaktů a dalších věcí líbí). Pevné připojení přes USB "padá" a bezdrátovou synchronizaci pro Kies neumím nastavit. Ten návod je na zařízení co má v sobě wifi (například notebook) ale PC s wifi routerem neumím. Ale říkám si, když mi fungují aplikace jako WiFi File Transfer a AirDroid, tak by to snad mělo jít. Nějaký nápad či doporučení ?
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Jak už jsem Ti psal na jiném fóru, na KIES se vykašli, je to jen pro zlost. Na kontakty google, na soubory průzkumník. Zbytečné používat něco tak nepoužitelného, jako je KIES.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od puschpull »

omlouvám se, nechtěl jsem příspěvek zrcadlit na dvě stejná fóra. Myslel jsem že chodí jiní uživatelé ...
:-)
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Nemyslel jsem to jako výtku. ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Boban66
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. kvě 2014 20:01:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy X cover 2

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od Boban66 »

Ahoj potřebuju poradit jak dostanu fotky do PC při instalaci mi to napsalo že instalaci nejze dokončit prosím o radu Díky
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od verny94 »

Poradím ti, abys použil interpunkci. Číst to 10x, abych pochopil co chceš se nikomu nechce.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od don_alex »

Stáhni si je přes wifi.

A snaž se prosím psát srozumitelně. Nebuď sobec a šetři náš čas. Děkuji.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
menjak
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07. črc 2014 11:26:46
Typ mobilu / ROM: GT - S7710

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od menjak »

Zdravicko.

Neviete niekto nahodou ako sa da rozbehat USB pripojenie po roote? po pripojeni telefonu na comp mi to tel. ako device vobec nezobrazi. Neviem celkom v com je problem. Kies mi ide, ale o to moc nestojim. Rad by som komunikoval s telefonom ako s obycajnym usb klucom, proste cez win. Dik za odpoved, snad je moja otazka zrozumitelna.

ak to neak nedam skusim proste wifinu cez totalcomander i ked je to o dost pomalsie.. :/
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuze“