Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuzeVydrz baterie

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Vydrz baterie

Příspěvek od Androidě »

Telefon mi na jedno nabiti vydrzi pri rozumnem pouzivani den, dva.
Vsiml jsem si ale ze kdyz jej vecer odpojim z nabijecky tak pres noc mi zmizi treba 10-15% mam aktivni jen gsm a wifi data ne.
Treba vcera jsem delal hard reset z recovery vcetne wipe cache, udelal pocatecni jastaveni google uctu nestahoval nic ani aktualizace a po 16h mam 86%bez toho aniz bych s telefonem cokoliv delal.
Koukal jsem se v nastaveni/baterie a na prvnim miste mam Android OS s 40%, nasleduje necinne zarizeni 17% v poh rezimu 15% displej 12% a system android 12%.
Tohle uz je v normalu ale Android OS s 40% me celkem desi jake je to u vas?
FW mam S7710XXAMF4 O2CZ

Neco podobneho i kdyz ve vetsi mire resi zde v souvislosti s Galaxy S4 http://forums.androidcentral.com/samsun ... drain.html
Naposledy upravil(a) Androidě dne pon 09. čer 2014 16:49:29, celkem upraveno 1 x.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Vydrz baterie

Příspěvek od don_alex »

Při nepoužívání telefonu je celkem obvyklé, že Android OS má největší podíl. A nezapomeň na to, že to číslo znamená podíl, tedy i když je to 40%, tak samotná spotřeba baterky tímto procesem je za těch 16 hodin minimální.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vydrz baterie

Příspěvek od aldabubo »

@Androidě: zbytečně se děsíš. Za 16 hodin 14 procent dolů je úplně krásné. Nevím, co by sis představoval. A jak píše don_alex, z celkových 14 spotřebovaných procent měl Android OS 40 procentní podíl. To v pohodě.
GSM data přes noc klidně tech 10-15 procent vytáhnou. Dávej telefon na nabíječku každou noc jako já a nemusíš nic řešit. Večer mám podle používání 30-60 procent baterky, ale stejně ho vždy na nabíječku na noc zase dám. Chci mít ráno sto procent a o nic se nestarat.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Vydrz baterie

Příspěvek od Androidě »

Jasne a dekuji vam obema.
Me jen to vyuziti Android OS ktere se hybe mezi 30% az 40% (videl jsem i 48%) trochu vydesilo pokud je to v normalu nema smysl se tim zabyvat ;)
Jinak s tim nabijenim pres noc to nekdy delam take pokud mam vecer kdyz telefon pres den aktivneji pouzivam kolem 40% zbyvajici kapacity.
Dneska jsem data nepouzival skoro vubec a ted jsem jsem na 82% z nabijecky jsem telefon odpojoval pred 14hod a to vyuziti Android OS je na 38%.
Mate pravdu v tom ze kdyby to bylo spatne a melo nejaky velky vliv nebyl bych ted na zminene kapacite ;)

aldabubo
Prvni prispevek jsem upravil aby nedoslo k nedorozumeni uvadim jeste tady na spravnou miru.
Tech 10-15% pres noc zmizelo pri aktivnim telefonu (airplane prakticky nepouzivam) a wifi, data byly vypnute.
Ted jsem jeste v podrobnejsim nastaveni wifi zakazal aby byla aktivni i po uzamceni telefonu a prechodu do spanku takze by to melo byt jeste lepsi.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Vydrz baterie

Příspěvek od Androidě »

Vsiml jsem si jedne veci a tyka se to indikace vyuziti baterie.
Pokud to necham zobrazit z Nastaveni/Baterie, je to v poradku a po kazdem vstupu se udaj nahore, jak telefon bezi dlouho od posledniho nabiti, spravne aktualizuje.
Kdyz ale na plochu umistim zastupce nastaveni/widget s ikonkou baterie, po otevreni timto zpusobem a navracenim tlacitkem home je udaj stale stejny i po nekolika hodinach a musim jej sipkami vpravo nahore, aktualizovat rucne.
Udaj se mi celou dobu normalne aktualizoval ale ted to nechodi, nepouzivam zadne cleanery a podobne nesmysly ktere jsou k nicemu a spis skodi.
Delal jsem HR jak z telefonu tak z tobarniho recovery menu volba Wipe data/factory reset a pak wipe cache partition ale nic nepomaha.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - obecná diskuze“