Ostatní Android zařízeníPreblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN autorádio

Android navigace, a podobně...
Odpovědět
LukasR75
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. zář 2017 11:23:23
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 3 ZE520KL

Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN autorádio

Příspěvek od LukasR75 »

Ahojte, potreboval by som poradiť, poprípade pomôcť s jedným problémom. Ide o autorádio Xtrons TCD761AL s OS Android 6.0 a vec sa má takto (budem to písať v jednotlivých odsekoch, aby to bolo prehľadnejšie).

Vo štvrtok som sa rýpal v systéme, nakoľko som chcel zmeniť pôvodnú aplikáciu na prehrávanie hudby. Rýpal som sa v tom toľko, až tá aplikácia prestala fungovať. Proste ihneď po spustení, sa aplikácia vypla. Tento problém bolo jednoduché vyriešiť. V rádiu som išiel do nastavení, našiel som si factory reset, vyťukal pin kód a rádio sa kompletne resetovalo.

Všetko fungovalo ako malo, tak som si spravil kompletné nastavenie rádia (naladenie rozhlasových staníc, nastavenie dátumu a času, nastavenie ekvalizéru, nainštalovanie navigácie a inej software-ovej klávesnice, nastavenie loga pri hodinách, nastavenie pozadia plochy, atď...).

Ako posledné som si išiel nastaviť logo na uvítaciu obrazovku. V zozname boli aj nejaké obrázky, ktoré som mal na pozadí plochy. Tak som si ako uvítacie logo vybral jeden z tých obrázkov. A to bola veľká chyba. Obrázky boli v rozlíšení 1920*1080, no displej rádia má rozlíšenie iba 800*480 (v nastavení je možné ho zmeniť na 1024*600). Síce toto rádio podporuje video súbory aj vo FullHD rozlíšení, no systém to s najväčšou pravdepodobnosťou nedokáže na uvítacej obrazovke spracovať. Tak mi len na chvíľu zamrzlo rádio, a potom už len preblikávala obrazovka.

Reset cez tlačidlo tento problém nevyriešil. Zo zákazníckej podpory výrobcu som dostal radu, aby som spravil software update. Poslali mi link s požadovanými súbormi, napísali postup. To som spravil, update prebehol, ale problém sa nevyriešil. Nikde na internete neviem nájsť ani zmienku o tom, ako sa dostať v takomto prípade do recovery menu, poprípade ako spraviť totálny reset rádia tak, aby sa ROM dostala do pôvodného stavu. Taktiež som vyskúšal aj na celú noc odpojiť napájacie káble z autorádia. Žiadna zmena, ROM sa nezmazala do pôvodného stavu.

Vie mi niekto z Vás povedať, kde a kto by mi vedel s týmto pomôcť? Rádio je síce v záruke, ale posielať to predajcovi do Anglicka nie je zrovna najlepšie riešenie. To radšej zaplatím niekomu tu na slovensku, ak mi s tým bude vedieť pomôcť. Ja som vyčerpal asi všetky možné spôsoby, o ktorých som vedel. Ešte je tu možnosť spraviť root a natiahnuť custom ROM. No na takéto niečo si jednak ani netrúfam, a nemám na to ani prostriedky a vedomosti (12V stabilizovaný zdroj, poprípade nejaká diagnostika alebo prístroj na pripojenie sa k rádiu). Viem, že rádio má čip RK3188, no neviem či je to MTCD alebo MTCB zariadenie.

Ešte poprípade ak by existovala nejaká možnosť, že po načítaný USB alebo SD karty bolo možné spraviť data/cache wipe a tým dostať ROM do default stavu. Ak niekto máte nejaké skúsenosti alebo nápad, tak mi prosím poraďte. Ďakujem.

Takto sa prejavuje to blikanie tej obrazovky:

Adamsons
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. říj 2017 7:22:12
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe k5
Mobil 2 / ROM: Android rádio 7.1.2

Re: Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN autorádio

Příspěvek od Adamsons »

Čau

Mám stejný problém rádio hrálo super asi týden a najednou konec a dělá úplně to samé .😑

Opravil jsi to nebo jsi to vzdal ?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní Android zařízení“