Ostatní Android zařízeníinternetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware.

Android navigace, a podobně...
Odpovědět
vrrrrr
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. úno 2019 12:03:26
Typ mobilu / ROM: sird 14 c2

internetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware.

Příspěvek od vrrrrr »

Ahoj,
mám 3 internetové rádia silvercrest sird 14 c2 (z lidlu), vyrábí se i pod značkou Hama asi o 1500kč dražší.
Problém je v tom že při přehrávání jakéhokoliv internetového rádia se nepoužívá buffer, (je jedno jaká stanice a jaký datový tok nebo formát)
Buffer ukazuje že je plný a při vytažení LAN kabelu se radio sekne okamžitě.
Mám přípojku přes 5Ghz wifi na odloučené lokalitě takže jinou neseženu. Tato přípojka se občasně sekne asi na sekundu nebo dvě, ale radio se sekne asi na 4 sekundy a pokud to dělá každých 5 minut tak to začne být nepoužitelné.
Aplikace na starém mobilu (tune-in) si dělá i 15sek. rezervu a hraje mi i přes wifi naprosto plynule.
Stejný problém má i kolega ale ten má optickou bezproblémovou přípojku ale mezi modemem a radiem v kuchyni velmi zarušené pásmo wifi a také se mu to seká naprosto zbytečně.

Prostě potřebuji donutit aplikaci co to přehrává aby používala a dělala větší buffer.
psal jsem anglicky německému distributorovi a servisu ale ten mi napsal že žádne 2nd menu zařízení nemá a že se to nedá nastavit a jiný ROM k nahrání prostě není.

tento problém se týká asi 8000 zařízení jen v ČR.

Dokazal by někdo z vás dát dohromady upravenou ROM s jiným přehrávačem popřípadě přijít na to jak to nastavit na stávajícím?
Nebo na koho se obrátit? Děkuji.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: internetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware.

Příspěvek od policak »

Chápu, že takhle sis asi využití toho rádia nepředstavoval, ale má line in vstup, takže prozatímně to můžeš vyřešit využitím Tune in ve starším mobilu, natvrdo připojeném přes line in k rádiu a na nabíječce. Úpravy FW v domácích podmínkách se asi nedočkáš. Ještě mě napadlo, jestli není buffer použitý rádiem jen při připojení přes WiFi. Ty píšeš, že jsi připojený přes LAN, což je samozřejmě lepší v případě kvalitního připojení, ale zkus to přes WiFi, třeba v tom případě bude buffer větší.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
vrrrrr
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. úno 2019 12:03:26
Typ mobilu / ROM: sird 14 c2

Re: internetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware.

Příspěvek od vrrrrr »

wifi nabo LAN na to nemá vliv, zkoušel jsem to.
Dost mě to sejří protože uplně obyčejný youtube dokáže hrát hodiny a nesekne se.
Když používám na int. radia KMPlayer v pc tak najede, cukne se jednou a pak si 15sekund načítá rezervu a víckrát se necukne.
Tune-in tak používám takže rádio mám jen na reproduktory.

Napadlo mě zda by třeba někdo to nedokázal připojit k počitači a dostat se k .INI souborům (nebo co to v Androidu je) a tam stačí přepsat nějakou hodnotu nastavení té appky a pojede to.

Pak bychom z toho udělali návod a lidi by si tak udělali sami, protože to štve prakticky každého uplně zbytečně.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní Android zařízení“