GSmart Roma R2/R2+ - ROM/ROOT/FWProblém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Moderátoři: negrbob, Moderátoři čínských mobilů, negrbob, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
freeacer
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 23. dub 2012 15:46:09
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od freeacer »

Zdravím, již tři dny používám romku z 4PDA.ru pod nazvem Kitkat MOD...Vše je svižné a krásně funkční....Tato vezre je vážně úplně čistá, není tam zhola nic a po instalaci je v internim ulozisti jeste 700 MB mista coz je krasa...Neni tam ani youtube,ani dropbox a ani dalsi pridavne aplikace jako ani napriklad google filmy(nebo jak se to jmenuje),takze funguje jak ma az na aplikaci YOUTUBE.
Po instalaci youtube aplikace ji spustim, pak chci spustit nejake video,ale video se nacita pak se nacte obraz ale hned u prvniho nebo tretiho snimku se kousne a dal nic...napozadi jede jen zvuk....v telefonu nemam nic navic...takze je to systemem? ani reklamy ktere jsou vetsinou pred videem se take kousaji...nevim jak z toho ven...asi se vratim zpet k original romce, ktera uz ma dokonce i v systemu zabudovanou funkci notifikacni diody,coz je supr(viz novy update)...

K tomu kitkatu jeste, problem je taky se zvukem...mame doma dva tyhle mobily,tak jsem zkousel i hlasitost, protoze po nahrani kitkatu se mi zdal reprak tissi,tak jsem je vzal k sobe pustil stejnou pisnicku a muzu konstatovat, ze je vazne tissi, a to o dost a znatelne...
hledal jsem tedy jak to napravit, a nasel zpusob pres zadani kodu jsem se dostal do engineer modu a tam vytunil audio,akorat teda nevidim moc velky rozdil....takze dalsi minus a to znatelne.....

Dal jsem zkousel uz jen ROMKu MIUIV5 ktera je taky z 4PDA, ale tam byl problem jak uz tady nekdo psal,chybejici ikona kalendare atd...tak jsem dal nezkousel a nahral potom ten KITKAT...
MOzna jsou problemy vyreseny na tom 4PDA ruskem foru,ale vsechno to prekladat a jeste jen zhola, to neni nic pro me, mozna kdyz me chytne nerv...:-D

Tak prosím o rady, jestli nemáte někdo podobné zkušenosti hlaven s tim youtubem....Díky....

EDIT_1:
P.s.: jinak video prehravac napriklad mx player pro normalne funguje.....a prehravani v prohlizeci take a napriklad i STREAM aplikace funguje....jen proste ten YOUTUBE takhle blbne...

EDIT_2:
Mno takže jsem znova nainstaloval romku MIUI V5 z 4PDA.ru a testuji...zatim krome toho ze ikona od kalendare vypada jako smouha jsem nenasel zadny vetsi problem a hlavne funguje YOUTUBE:.......!!!! Takže chyba je vazne v systemu KITKAT MOD.....

Zkousel jsem i znova wipe a factory reset a youtube jsem instaloval jako prvni,ale stale ta sama chyba....tak jsem nainstaloval tuhle romku MIUIV5 a noproblem... a zatim se ani neprehriva, jak jsem se tady nekde docetl....tak uvidime.....jsem zvedav....dam vedet za par dni.....:-D

MIUI V5
verze android 4.3.2
Romka je svizna,akorat to pise v systemovem info nektere nesmyslne hodnoty....ale to se da zkousnout..na zadnou funkci nema vliv...(zatím)....
napriklad u RAM to pise 1,25 GB

jinak u polozky vnitrni pamet to pise 1,09GB volneho coz je nadhera a dokonce pravdiva,koukal jsem i pres total commander....pak to pise typ modelu REDMI(to je mobil od xiaomi)

ale zatim jako hlavni chybu jsem nasel tohle, chci-li stahnout jakoukoliv aplikaci pres google play tak me to nuti se pripojit k wifi.....jinak neni sance....vzdy to vypise cekam na wifi i kdyz odskrtnete nastaveni pouze přes wifi , jestli se chapeme.....takze asi dalsi chyba.....a to docela velka....protoze 3G uz docela fici a pochybuju kdyz nekde budu ze budu kvuli tomu hledat wifi.....to je na prd booozeeee.....

mno tak v nastaveni to nikde neni ohledne stahovani jen pres wifi....takze chyba nejspis....jeste zkusim prolezt a resetovat ale jinak mazu a jdu na dalsi....
supeeeer takze vyreseno -- -- - - - - na plose ve slozce bezpecnost polozka stahovani,v ni kliknete na tlacitko menu a nastaveni a v nem dejte limit bez limitu...huhuhu....

takze zatim super....ROMKA funkcni a sviznejsi nez origo nebo kitkat....mohu jen doporucit....

EDIT_3:
A u teto Romky MIUI V5 odpadl i problem s hlasitosti....telefon je zpet krasne hlučný......takže zatím prostě paráda....

EDIT_4:
takze pada vestavena aplikace anitivirus....pak se nelze pripojit k nekterym sluzbam od MiCloud....coz chapu,protoze to proste je nejspis cloudove uloziste pro XIAOMI, taky vas nuti si hned pri prvnim startu systemu vytvorit xiaomi ucet....vytvorit lze,ale nektere funkce nefunguji.....

dale nelze nastavit u sms defaultne z ktere simkarty chcete odesilat...vzdy mate dve tlacikta pod oknem zprav navyber k odeslani pres jakou sim.....
dale horni lista kde jsou zobrazeny site simkaret, je ta vlevo(sim1) pod nejakym kodem, ta v pravo(sim2) ma normal nazev....ale to je prehlednutelne....
a nelze ani defaultne nastavit z jake simky se ma volat.....mate taky pod cifernikem navyber dve tlacitka sluchatka z ktere simky volat....takze kdyz se majdnete tak zbytecne platite.....

EDIT_5:
Nainstaloval jsem jiz kupu veci a to jen do interniho uloziste a pise ze ma 750 MB(1,09 GB od prvniho spusteni) volneho mista.....coz je parada a stale je svizny system....

EDIT_6:
pod miuiv5 mi v antutu pise ze mam mobil xiamo redmi 2.....

jinak na pozadi i v roletce je spustena aplikace antivirus, ktera nejde odstranit protoze je systemova a ani nijak jinak vypnout....takze je to na prd....porad vypisuje ze skenuje a nic....a kdyz ji chcete spustit tak spadne a vypise android chybovou hlasku......takze docela velky minus...

ty romky budou asi vesmes jeste nedodelane nebo na tom foru se pujde dat docist opravy mozna.....

zkusim jeste jinou....Lewa OS....co to je nevim......

doufam ze si nebricknu mobil....je to psana jako hodnoceni na tom ruskem webu jako prvni....je i dvojnasobne vetsi nez kitkat nebo miui....tak jsem zvedav....

je tam i pak nejaka iOS Zera F a dalsi ctyri jeste.....

EDIT_7:
zatím pod každou romkou mi fungoval LG notifikátor(ROOT), který nahrazuje led diodu...
Naposledy upravil(a) freeacer dne pát 15. srp 2014 11:07:55, celkem upraveno 4 x.
Mr.Oizo
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 11. pro 2013 16:09:28
Typ mobilu / ROM: Huawei P9 Lite

Re: Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od Mr.Oizo »

Nestávalo se vám na tom KitKat módu že vám mizely ikony z plochy. Jinak jsem s ním byl spokojen jen mě štvalo toto a kdyby to šlo vyřešit byl bych spokojen.
freeacer
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 23. dub 2012 15:46:09
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od freeacer »

a fungovala ti youtube aplikace? ikony mi z plochy teda nemizely....a hlavne byl telefon o dost tissi...
Mr.Oizo
Stálý androiďák
Příspěvky: 80
Registrován: stř 11. pro 2013 16:09:28
Typ mobilu / ROM: Huawei P9 Lite

Re: Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od Mr.Oizo »

Youtube jsem nezkousel nebo si nevybavuji ze by nesel. Tak ze byl na Kitkat tizsi to je fakt ale to by se dalo dohnat programem Mtktools.
freeacer
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 23. dub 2012 15:46:09
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od freeacer »

jak uz jsem psal vyse, tak jsem zkousel v engineer modu zvysit hlasitost,ale i kdyz jsem nastavil hodnoty na max, tak to neudelalo vubec nic.....vyzkousel jsem vsechny romky ktere jsou vypsany na 4pda.ru a skoncil jsem nakonec u GSmart Roma R2_V1.04.16_beatlejuse jelikoz ta jedina byla odladena a bez chyb....krasne orezana od vsech zbytecnosti a po nainstalovani mych potrebnych aplikaci mi stale zbyva 400 MB v internim ulozisti....a to podotykam ze jsem nic nepresouval na sd kartu....zatim nebyla nutnost....jelikoz po instalaci teto romky mate v internim ulozisti stale volnou maximalni velikost 1,2 GB.....kdyz instalujete original rom tak mate jen 800 i min myslim.......

u tech ostatnich romek byla vzdy nekde aspon nejaka jedna chyba....bud hlasitost, nebo spatne portovana(napr. funkcni jen jedna simka), pak nefunkcni youtube, nebo chybejici ikony u nekterych aplikaci....nebo nemoznost cestiny(anglictina mi nedela problem,ale prece jenom je cestina zazivnejsi)....

skoda toho kitkatu a miui...vypadaly graficky nadherne....akorat u miui padal anitivir.... a u kitkat nefunkcni youtube a spatna hlasitost repraku.....
zkousel jsem i tablet mod, ale to na velikost displeje vubec nevypadalo dobre....

u Lewa OS co pamatuju tak fotak byl v rozliseni jen 3 MPX......a dalsi a dalsi nedostatky....
proste podle mych zkusenosti je GSmart Roma R2_V1.04.16_beatlejuse nejlepsi volbou.....

dokonce uz jsem i pomoci googlu prekladal cele fora a koukal i na osobni fora tvurcu jestli nenajdu nejaky fix na zvuk nebo ten youtube....ale nikde nic....a uz jen u vypisu tech romek, kdyz to prelozis, se doctes nedostatky.....napriklad nefunkcni senzor svetla atd atd atd.....a na dalsi chyby prijdes behem pouzivani....
Naposledy upravil(a) freeacer dne sob 16. srp 2014 8:55:07, celkem upraveno 1 x.
igys
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 25. kvě 2014 10:06:42
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 A
Mobil 2 / ROM: Microsoft 640 DS

Re: Problém Kitkatmod plus něco o MIUIV5 a dalších ROM

Příspěvek od igys »

Taky jsem vyzkoušel téměř všechny - MIUI mně šíleně zahřívala telefon, jinak se mi po grafické stránce líbila, Lewa jsem moc nevyzkoušel protože mi tam pořád skákala hláška o ukončování některých procesů v telefonu, KitKat a Gsmart KitKat vcelku bez problémů, zkoušel jsem i "obrez" - bohužel stejné problémy jako u Lewa, beatlejuse jsem nezkoušel, protože jsem měl obavu ze stejných komplikací jako u těch dvou výše zmíněných. Když chci přejít na A 4.2.2. tak se mi v rebootu pořád spouští google, pak sice naběhne Gsmart, ale i v něm chodí hlášky o zastavování některých procesů. Co s tím? Špatný recovery mód?
Odpovědět

Zpět na „GSmart Roma R2/R2+ - ROM/ROOT/FW“