GSmart Aku A1 - Obecná diskuzeÚplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Moderátoři: negrbob, Moderátoři čínských mobilů, negrbob, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
mirek222
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31. led 2017 17:10:11
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Aku A1

Úplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Příspěvek od mirek222 »

GSmart Aku A1.
Zcela mrtvý, normálně i do recovery.
Telefon se momentálně chová přesně jako na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=x5zCJwfeQtI" onclick="window.open(this.href);return false;

Čili ve ft kdekoli (Download, Format, ...) naběhne:
- jen červený proužek při Options s baterkou
- žádný proužek při Options bez baterky

Na usb se telefon zobrazuje jako
- 0e8d:0003 MediaTek Inc. MT6227 phone s baterkou (trvale)
- vůbec bez baterky

Dolámal jsem to tímto:

Napřed jsem udělal úspěšně tohle (cwm+root): pro-gsmart-aku-a1-t49124.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Místo 1.27.16, který se mi obnovoval po factory reset, jsem tam dal 1.27.06 (romka, kterou jsem našel).
Chodilo to hezky, i CWM.
(Debian, SP_Flash_Tool_Linux_v5.1648, Format+Download)

Pak jsem udělal z tohoto: repartition-prerozdelenie-pamate-gsmart ... 63166.html" onclick="window.open(this.href);return false;
první 2 obrázky, včetně Manual Format od 0x700000, size 0x400000
pak jsem měl nějakou potíž s archivem EBR-MBR+2.6GB.rar - nedařilo se mi natáhnout scatter file do ft.

A pak následovalo zjištění, že mám hodinu někde bejt, zpanikaření, nervový záchvat - a úplně úchylné manual zformátování s defaultníma hodnotama (od 0x0, size 0x1f600000).

Dal by se ještě nějak rozchodit?
Díky za radu...
mirek222
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31. led 2017 17:10:11
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Aku A1

Re: Úplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Příspěvek od mirek222 »

Ok. Nějak jsem to rozchodil. Bylo to v ovladačích.

Asi jsem pro Linux neměl potřebné drivery.
Pod Windows 10 to sice taky nešlo, ale...

- flashoval jsem nadvakrát! - ve Flash Tool napoprvé jsem zaškrtnul jen [x]Preloader, teprve potom naopak bez Preloaderu
- zlikvidoval jsem všechny Mediatek/MTK ovladače pomocí USBDeview (zastavit, RightClick, odinstalovat),
- pak jsem NEinstaloval nepodepsaný driver ze stránek výrobce, ale NAinstaloval jsem podepsané drivery. které jsou přímo ve Windows:
-- Správce zařízení; Akce; Přidat starší hardware; Vyberu ze seznamu; Porty; Mediatek
-- nevěděl jsem, které přesně jsou potřeba, tak jsem nainstaloval všechny s myšlenkou, že je budu postupně zakazovat/povolovat:
-- MTK USB Port, MTK USB VCOM, MTK USB DA VCOM, MTK USB Preloader VCOM
- a teda všechny jsem je zakázal, jen napoprvé Preloader VCOM povolil
- pak se hned Flash tool download rozběhl (obyč. Download tovární ROMky; v přístroji byla založena baterka)
-- bohužel si nepamatuju, zda se rozběhlo po normálním připojení nebo při připojení s drženým VolumeUp (po celou dobu náběhu červeného pruhu) - takže když se nedaří, vyzkoušet obojí

Vypadá to, že zakázané ovladače to zvesela ignorovalo a otevřelo je to znova, jakoby na dalších COM portech.
Po úspěchu bylo
- v USBDeview 3 ovladače, všechny Disabled=No: MTK USB Port, MTK USB DA VCOM, MTK USB Preloader VCOM (to jsou tedy asi ty, co jsou potřeba),
- v FT (verze 3.1344.0.sn212, build 2013/11/01 (r1346 15.07) - ale na tom asi moc nezáleží) bylo v Options nejspíš defaultní nastavení:
-- zaškrtnuto USB Mode
-- zaškrtnuto DA Download All
-- zaškrtnuto Do not switch speed
-- zaškrtnuto Without battery (ta ale byla vložena, jak už jsem psal)
Naposledy upravil(a) mirek222 dne pon 06. úno 2017 16:56:13, celkem upraveno 1 x.
mirek222
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31. led 2017 17:10:11
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Aku A1

Re: Úplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Příspěvek od mirek222 »

Pár dalších postřehů, které by se někomu mohly hodit (nic z toho nevyžaduje root, cwm, ani nic podobného):

Po továrním resetu jsem původně míval "český" firmware 1.27.16.

Ale tovární ROM pro Flash tool jsem našel jen "ruskou" 1.27.06.
Je na uloz.to/xU27nsYt/gsmart-aku-a1-cwm-recovery-zip, heslo zipu je: akua1
Nějaká je taky na needrom.com, taky 1.27.06, tu jsem nepoužil.

Když tam 1.27.06 flashnete, nebudou vůbec chodit SIM karty (v Nastavení je volba nepřístupná).
Neplašte se, je potřeba upgradovat na 1.27.16:

Najít přístroj na gigabytecm.com:
http://www.gigabytecm.com/en/goodsconte ... =10&type=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Stáhnout si návod GSmart Aku A1_Firmware Update a podle něj nahrát 1.27.16

Potom jsou sice v Nastavení volby pro SIM karty přístupné,
ale nejspíš to pořád ještě nefunguje - vypadlo IMEI nastavení:

Vytočte na klávesnici telefonu *#06#
Pokud to ukazuje Invalid IMEI, přečtěte si na papírku pod baterkou správné IMEI.
Vytočte *#*#3646633#*#*, tím přejdete do Engineer Mode
v něm: Connectivity, CDS Info, Radio Info
Phone1, vložte příkaz AT+EGMR=1,7,"mujIMEI" ,potom <Send>
Phone2, vložte příkaz AT+EGMR=1,10,"mujIMEI2" ,potom <Send>
před + možná má být mezera, ale to tam přednaskočí, takže je to jedno.
mirek222
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31. led 2017 17:10:11
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Aku A1

Re: Úplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Příspěvek od mirek222 »

Kdybyste svého krasavce někdo rozebíral ...

To pro případ, že jste už úplně zoufalí a chcete propojením na zem aktivovat hardwarový preloader.
Ale já tak daleko nemusel zajít, takže nemůžu potvrdit, zda je to blbost nebo zda by to pomohlo.

- vyndat SD kartu ! (SIM nepřekážejí)
- začít dvěma západkama nahoře, jejich odklopení je docela zřejmé,
- pak jsou 3 západky na každé straně (možná trochu pomáhat mírným tlakem na bílý plast do strany):
-- jedna na úrovni vršku baterky,
-- druhá 1 cm nad spodkem baterky,
-- třetí 1 cm nad spodkem baterky,
- nakonec jsou dvě západky dole (tuším, že pomůže trochu zatlačit na bílý plast shora)

Body jsou tam snad 3, v rohu každé desky jeden. Zem(GND) asi najít podle kontaktu baterky.
Takže (při vyndané baterce) ten správný (ten nahoře?) propojit se zemí během zastrkování USB kabelu pro Flash tool.
TOTO VŠE JE MOŽNÁ BLBOST - zkoušejte to jedině těsně před vyhozením definitivně mrtvého přístroje.
mirek222
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31. led 2017 17:10:11
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Aku A1

Re: Úplně jsem to dolámal - dá se zachránit?

Příspěvek od mirek222 »

Zde jsou také nějaká moudra o přepnutí ovladače poté, co je úspěšně flashován Preloader:
http://www.chinaphonearena.com/forum/Th ... ead-device" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „GSmart Aku A1 - Obecná diskuze“