HTC G1 - ROOT[NÁVOD][G1 kontinentálni] ROOT (nutnost mit WM tel)

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09
Reputace: 1

[NÁVOD][G1 kontinentálni] ROOT (nutnost mit WM tel)

Příspěvek od DeToX » ned 22. úno 2009 14:39:16

Dobrý den všem. Dnes ráno jsem zjistil že "moneytoo" objevil způsob jak rootnout G1ku zakoupenou v evropě. Bohužel k tomuto kroku je zatím nutné mít WindowsMobile zařízení ve kterém je slot pro SD (nebo miniSD nebo microSD).

Co k provedení potřebujete.
1) HTC Dream / T-Mobile G1 zakoupený v evropě (ti co mají US/UK verzi nemusí zbytečně podstupovat takto zdlouhavý postup)
2) Windows Mobile telefon nebo PDA s tímto systémem. Bohužel toto je nejspíš hlavní brzda tohoto postupu.
3) MicroSD karta raději do 2GB

Pokuď Windows Mobile v okolí nemáte a chcete Gold card (i návodem krok za krokem), koukněte na Aukru.

Začnu postupem jak získat GoldCard na který přišel "moneytoo"
1) Nejdříve naformátujte MicroSD kartu na souborový systém FAT32 (Tento Počítač -> Pravým na jednotku s tou SD kartou -> Naformátovat -> Vybrat "Systém souborů" "FAT32" -> Zaškrtnout "Rychlé formátování" -> Kliknout na "Spustit")
2) Jakmile budete mít naformátovanou microSD kartu, vložte jí do WM zařízení a připojte k PC. Musí se připojit přes ActiveSync.
3) Zde si stáhněte program QMAT EDIT: QMAT v 4.24 již není ke stažení a v nové verzi neumožňuje tvorbu GoldCard. Ti kteří o něj budou mít zájem, napište mi bud na ICQ (278-783-808) nebo jabber (kriztadeas@jabber.cz) popřípadě email (detox@kuratka.cz). Jinak děkuju moneytoo-ovi za opozornění.
4) Rozbalte QMAT a spusťte jej. Teď v menu vyberte "Hardware Forensics" a poté "Generate HTC GoldCard".
5) V kolonce "Select device Key" vyberte "Dream". Potom klikněte na tlačítko "Get SD Card Serial from WINCE Device". Na WM zařízení se vám zobrazí tabulka zda chcete povolit aplikaci "itsutils.dll", zvolte "Ano". Pokud se vám zobrazí okno ve kterém je napsáno, že je potřeba úprava registrů, na nic nečekejte a program ukončete. Na internetu pak stáhněte jakoukoli aplikaci na úpravu registrů pro telefony s Windows Mobile (např. Resco Regedit). V tomto programu zabrouzdejte do HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Policies/Policies/ a zde upravte proměnnou "00001001" na hodnotu "1". Tento krok musíte udělat správně!. Pokud máte hotovo, proveďte tento krok znova. Tentokrát by se vám neměla zobrazit varovná tabulka. Pokud se přesto zobrazí, pravděpodobně jste špatně editovali registry.
6) Teď byste měli mít připraveno na vytvoření GoldCard. Zmáčkněte tedy tlačítko "Save Goldcard Image to WINCE SD". Měla by se objevit hláška informující o úspěchu.

Nyní máte vytvořenu GoldCard. Ta vám umožní v BootLoaderu (Camera+Power) načíst a flashnout jakýkoliv .nbh soubor. Dále budu pokračovat jak na downgrade a získání root práv. Toto provádějte vždy jen se 100% nabitou baterií!
1) Stáhněte si soubor DREAIMG.nbh buď RC7 (UK verze) nebo RC29 (US verze)
2) Nakopírujte na kartu a pokud se tak soubor nejmenuje tak jej přejmenujte na DREAIMG.nbh (pozor ať se vám nezduplikuje koncovka na DREAIMG.nbh.nbh)
3) Nyní spusťte telefon do BootLoader módu (Camera+Power). Měla by vám naběhnout barevná obrazovka a změnit se na šedou. Zde by se mělo napsat "Loading..." poté "Checking..." a pokud se vše povedlo (a máte GoldCard) mělo by vám naběhnout informace o tomto souboru a co obsahuje (viz obrázek). Pokud ne a napíše se vám "Not allow" tak jste udělali chybu při vytváření GoldCard. Nic se neděje, jen zopakujte znova minulý postup. Dole by se vám mělo zobrazit "Press power button to start update image" a pod tím "Press action button to cancel update image". Jelikož chceme flashnout tento soubor, zmáčkněte "Power" tlačítko (Červené/ukončení hovoru). Pokud by jste si to nakonec ale rozmysleli (například že nemáte na 100% nabitou baterii), stačí promáčknout trackball a instalace se ukončí (poté se dostanete na barevnou obrazovku, pro restart dejte kombinaci Zelené+MENU+Červené, pokud se ale nerestartuje (což se někdy stává) nebojte se vytáhnout baterku).
4) Po stisknutí "Power" tlačítka by se měl zobrazit ukazatel procesu a telefon se začne updatovat (v našem případě downgradovat). Jakmile se ukazatel naplní, ještě není instalace dokončena. Musí se ještě ověřit jednotlivé soubory. To poznáte podle nápisů nad ukazatelem procesu. U těchto nápisů se postupně zobrazí "OK". Poté se vám už zobrazí nápis že je Update dokončen. Promáčkněte nyní trackball a dostanete se na barevnou obrazovku. Zde zkuste zmáčknout kombinaci Zelené+MENU+Červené. Pokud se telefon nerestartuje tak vytáhněte baterku.
5) Naběhne vám telefon a bude chtít znova aktivaci přes Google účet. Tak jej zaktivujte. Poté z marketu stáhněte Telnet klienta (v marketu pod názvem "Telnet"). Nyní stáhněte recovery.img a HardSPL a oboje nakopírujte na kartu.
6) Restartujte telefon a počkejte až naběhne. Poté na homescreen napište na klávesnici "telnetd" a potvrďte Enter-em (tímto se dostanete do kontaktů kde telefon jakoby "hledá". nevšímejte si toho a chvíli počkejte). Nyní zmáčkněte "Home" tlačítko a spusťe stažený Telnet klient.
7) V Telnet klientovi se připojte na localhost (je jako výchozí). Pokud jste do tohoto kroku udělali vše správně, měli byste vidět konzoli s křížkem. V opačném případě (například se telnet nemůže připojit na localhost) restartujte telefon a proveďte předchozí krok (číslo 6) s tím rozdílem, že dříve než začnete psát "telnetd" zmáčkněte Enter a až poté začněte psát a potvrďte Enterem. Poté pokračujte v kroku číslo 6 a následně přejděte na číslo 7.
8) Do telnet konzole postupně napište tyto příkazy s tím, že pokaždé počkáte až se zobrazí dva křížky "# #"

Kód: Vybrat vše

mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system

Kód: Vybrat vše

cd /system

Kód: Vybrat vše

cat /sdcard/recovery.img > recovery.img

Kód: Vybrat vše

flash_image recovery recovery.img
Pokud některý příkaz neprojde, zkuste jej napsat znova. Popřípadě opakujte celý krok 8 odznova.

V tuto chvíli již máte root práva a telefon připravený na flash upraveného update od JF. První si ale flashneme upravený HardSPL.
1) Vypněte telefon a zapněte jej do Recovery módu (Home+Power)
2) Jakmile se na pozadí zobrazí obrázek trojúhelníku s vykřičníkem a telefonem, vysuňte klávesnici a stiskněte kombinaci Alt+L. Měla by se vám zobrazit textová nabídka s možnostmi.
3) Stiskněte Alt+S k provedení souboru "update.zip" který jste stáhli výše (HardSPL). Po úspěšném provedení zmáčkněte Home+Back a telefon se restartuje. Na doporučení ZeT-a vás upozorňuji, že se telefon nerestartuje jen jednou ale několikrát. Vždy se zobrazí obrázek na pozadí a restartne se. Nemusíte se bát, je to v pořádku. Telefon po pár restartech sám nastartuje.

Nyní máte vše připraveno pro poslední krok. Flash souboru "update.zip" od JesusFreke-a. Pro jistotu se ujistěte, že máte telefon nabitý na 100%. Pokud ne, nabijte jej.
1) Stáhněte si jeden z updatů (buď ADP1 (tu) nebo RC33 (tady) ) a hoďte jej na kartu a přejmenujte na "update.zip" (ten minulý už můžete smazat)
2) Nastartujte telefon do Recovery menu (Home+Power) a po naběhnutí obrázku s trojúhelníkem s vykřičníkem a telefonem Obrázek
stiskněte Alt+L. Jako minule by se vám měla zobrazit textová nabídka
Obrázek
Nyní se už stačí jen pomodlit a zmáčknout Alt+S.
3) Po úspěšném dokončení updatu zmáčkněte Home+Back a tím telefon restartuje. Nenechte ho však nastartovat ale snažte se dostat znova do Recovery (Home+Power). Proveďte to samé jako vždy (Alt+L) ale poté nedávejte Alt+S ale Alt+W. Toto vymaže všechny uložená data (není to nutné ale pokud by telefon nechtěl startovat, museli byste toto provést)
4) Po tzv. "Wipu" dat zmáčkněte Home+Back a nechte telefon nastartovat. Nyní již byste měli mít v Settings->About phone informaci o novém (JesusFreke-ove) firmwaru.

Tímto tento tutoriál končí a vy máte root práva na svém zařízení.
Nakonec můžete ješte flashnout tyto soubory (postupně a podle toho jaký jste si vybrali firmware, bud RC33 nebo ADP1)
ADP1:
JF1.42 ADP1 - první tento a poté až JF1.43 ADP1
JF1.43 ADP1 na 1.43 ještě neupdatujte. Není ještě jisté zda to jde bez flashe tzv. "Radia"

RC33:
JF1.42 RC33

Pokud se vám při provádění některého z kroků něco nepovede nebo bude něco chybné, napište buď tady nebo na jabber chatu android-google@conf.netlab.cz

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zůčastněným za snahu. JF-ovi za navedení k tomu jak se dostat přes ochrany BootLoaderu. Moneytoo-ovi za nalezení softwaru na tvorbu GoldCard. MrPedro-ovi za usilovnou pomoc. ZeT-ovi za pořízené fotografie.
Naposledy upravil(a) DeToX dne čtv 05. bře 2009 17:10:41, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar

zet
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: úte 10. úno 2009 13:20:09
Reputace: 0

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od zet » ned 22. úno 2009 16:51:46

Díky moc, podařilo se to bez problému. Po nahrání JF1.41 se mi sice objevil nějaký update, který jsem provedl, ovšem nezaregistroval jsem žádnou změnu. Nakonec jsem nahrál ještě JF1.42.


Návštěvník

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od Návštěvník » ned 22. úno 2009 18:09:59

dobrý den,postupoval jsem dle návodu a vše je O.K.,jen nevím jak updatovat na 1.4.2 a na 1.4.3.Díky


petrme
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: pát 16. led 2009 18:39:29
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: G1

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od petrme » ned 22. úno 2009 19:56:31

DeToX píše:Bohužel k tomuto kroku je zatím nutné mít WindowsMobile zařízení ve kterém je slot pro SD (nebo miniSD nebo microSD).
Zdravim,

bohuzel nemam v dispozici WM telefon s SD kartou. Nemohl by nekdo vytvorit disk image GoldCard a komprimovany ho nekde vystavit ke stazeni?

Diky moc.

Edit: Tak to nepujde, je potreba SD card serial number pro generovani... :(

Edit2: Jde nejak zmenit SD card serial number?

Uživatelský avatar

eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od eXiL » ned 22. úno 2009 21:41:53

Resim stejnou vec. Neznam ani nikoho v okoli kdo by mel WM zarizeni a chtel timhle travit cas. Spis bych se zeptal, neni nekdo z okoli Teplic, kdo by tu kartu k dispozici mel a helpnul mi s tim ? :help:


Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » ned 22. úno 2009 21:48:10

Důležitá poznámka: Jiná metoda pro vytvoření G1 GoldCard než s pomocí WM není a pravděpodobně ani nebude.
1. Raw serial karty jde zjistit pouze z WM
2. Správný algoritmus pro vytváření je pouze a jen v QMATu a reverse engineerovat to podle autorů je práce na několik dlouhých nocí.

Uživatelský avatar

MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od MrPedro » ned 22. úno 2009 22:03:08

exile staci se podivat :P
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » ned 22. úno 2009 23:22:00

A je tu další důležitý update:
Kartu lze vygenerovat pouze s QMAT verzí 4.24. Tu ale autor dnes stáhl a nahradil 4.25, kde je tato možnost pro free uživatele zablokována. Autor se obává přílišné publicity a zájmem HTC a následnou změnou kryptovacích algoritmů v budoucích verzích modelů od HTC.
Já sám sem link dávat nebudu, ale pokud někdo bude mít zájem, pošlu mu funkční verzi mailem (a s ní si může dělat co chce, i postovat). Popřípadě podle jména souboru se dá QMAT vygooglit na nějaké německé sajtě.

Uživatelský avatar

eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od eXiL » pon 23. úno 2009 1:25:40

MrPedro píše:exile staci se podivat :P
:D aha.. ted koukam na podpis a uz si na tom zrejme zapracoval u sebe. Ja si na to zrovna moc neverim a hlavne nemam to WM device ... myslis ze by sme se mohli nejak dohodnout ? :)

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09
Reputace: 1

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od DeToX » pon 23. úno 2009 1:36:50

2moneytoo: je videt ze autor QMATu cte XDA :(


Craf
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. úno 2009 18:50:36
Reputace: 0

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od Craf » pon 23. úno 2009 19:03:21

Ma nekdo na praze 1 nebo 2 moznost vyrobit goldcard anebo ma ji vyrobenou? Ozvite se bud do PM nebo na 603146547:)

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » pon 23. úno 2009 19:08:03

Tak me napadla jedna kulisarna...
Serial karty se v pohode zjisti primo z androida a flashnout image pujde pres dd. Takze zbyva export vygenerovane image. Vsiml jsem si, ze software image vytvari a jsou pristupne pri kopirovani do WM zarizeni. Takse by mohlo stacit nafakovat tohle. Propojit emulator WM s AS pres DMA. Zkusim to, az budu mit chili. :)

Edit: Tak nic, checkuje to sn karty, který samozřejmě nepřečte...
Naposledy upravil(a) moneytoo dne pon 23. úno 2009 23:48:05, celkem upraveno 1 x.


Loutka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 23. úno 2009 19:34:24
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Twitter: https://twitter.com/chytrehodinky

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od Loutka » pon 23. úno 2009 19:47:16

Tak uz jsem si rikal ze svou G1 od ceskeho T-Mobile asi jen tak nedostanu na root prava a ejhle :) Diky uz tam mam 1.42 RC33 a ten multitouch je super :) btw vi nekdo o nejakejch dalsich app ktery podporuji multitouch?

Mam moznost udelat nebo poskynout GoldCard. Praha ;) poslete PM nebo mail
Vše o chytrých hodinkách http://www.nejchytrejsihodinky.cz

Uživatelský avatar

mach4
Moderátor
Příspěvky: 605
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od mach4 » pon 23. úno 2009 20:31:52

Taky mám Gold Kart oblast Rožnov p/R i Ostrava
Frčíme na novinkách Samsung Galaxy S10 :palec: Výhodně nákupy z Číny. Všechny GearBest slevy a kupony :palec: přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » pon 23. úno 2009 23:38:51

(jeste jsem nezkousel, ale nemel by to byt problem). Praha Palmovka (nebo na Radlicky v pracovni dobe)
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Uživatelský avatar

P3T3
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: pon 23. úno 2009 16:12:04
Reputace: 0
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od P3T3 » pon 23. úno 2009 23:56:03

Kdyby někdo v Praze (jsem blízko nám. Míru) potřeboval GoldCard, tak ať se mi ozve ...
Linux on palm

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » úte 24. úno 2009 10:18:21

Tak jeste jednou ...
xsoft píše:(jeste jsem nezkousel, ale nemel by to byt problem). Praha Palmovka (nebo na Radlicky v pracovni dobe)
... cili pokud nekdo chce, nech te ozve on. Nemam zrovna chut hrat si na jehovistu, litat po Praze a odblokovavat lidem androidy. I kdyz ;). Cili projevte trosku iniciativy a nejak se uz dohodnem.

Btw, asi bude potreba udelat nejaky unlock koutek... aby se zadosti o odblok. oddelili od navodu na odblok. (/rootovani).
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » úte 24. úno 2009 15:44:26

Karta prave vytvorena.
Chtelo by ji to nekde otestovat, protoze ty vetsi (>2GB] karty mohou delat problemz. Hezky podle navodu, upraveny registry, sice nevim proc by se ve WM mela objevovat hlaska o te knihovne (co vypada ze je woknacka), ale dobra).

Odlil jsem si 8GB, predelal a ted to kopiruju zpet (proc to jede 2-999kilama netusim, stahovani jelo pres 10MB).

Mam pocit, ze 4.29 verze uz zase GoldCard umi (nebo proc by jinak lidi nerequestovali tu 4.24), ale pouzil jsem 4.24 s HTC Kaiserem.

Jako zdroj informaci doporucuju pouzit:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485364

(az dospejeme) tak treba budeme predelavat partition karty a hazet tam ext2 aby z toho sly spoustet ty aplikace a neprisli jsme o id karty.
No, takze asi tak. Celkem trivka, jen mit nastroje. Ted to jeste otestovat v praxi.

EDIT: vypada to, ze je i vice zpusobu jak GoldCard udelat - http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... f_GoldCard
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Uživatelský avatar

Behemoth
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 05. úno 2009 14:23:02
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 2.2

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od Behemoth » úte 24. úno 2009 15:49:51

Tak naformatovat SD (mini/micro/normal) kartu na Ext2 snad neni takovy problem ne?
Widerstand ist zwecklos, alle ihre bytes sind zu uns gehoeren.

HTC Desire

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » úte 24. úno 2009 15:51:12

Je, jde o to mit partitionu rozdelenou na dve. Jednu na Fat32 a pak ext2/3.
Do Fatky hazet mp3 a do zbytku app. (pokracovani tohoto miniOT pripadne v novem topicu).
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » úte 24. úno 2009 15:56:48

Mam pocit, ze 4.29 verze uz zase GoldCard umi (nebo proc by jinak lidi nerequestovali tu 4.24), ale pouzil jsem 4.24 s HTC Kaiserem.
Umí, ale jenom placená verze (€20).
vypada to, ze je i vice zpusobu jak GoldCard udelat - http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... f_GoldCard
Tohle s G1 a jinými novými modely nefunguje. Algoritmus je jiný.

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » úte 24. úno 2009 16:13:54

Gomen. Tak to pak jo.
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM


hejhulacz
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: úte 17. úno 2009 16:55:59
Reputace: 0

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od hejhulacz » úte 24. úno 2009 18:40:44

zdar,jelikoz nerozumim polovine veci o cem se tu bavite(nejsem nejakej programator,jen normal kluk co de na stredni a na pc hraje prevazne hry :D a koupil si G1),tak bych se chtel zeptat jestli tu neni nekdo z okoli Brna a pripadne mi nerootnul moji G1 nebo nevytvoril tu GoldCard,(kartu bych kdyztak samozrejme dodal)...:D.nejsem sice bohac,ale skodnej by natom ten clovek urco nebyl :P.diky moc :D

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09
Reputace: 1

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od DeToX » úte 24. úno 2009 19:09:39

2xsoft: nahodou, po tom QMATu 4.24 je docela poptavka. mam spousty mailu ve schrance ze to nestiham poradne vyrizovat (odesilat) a este lidi pisou na ICQ a jabber o to.
ale uz sem si stanovil pravidla abych to moc nerozesilal. jen trem lidem denne a od tech chci aby to dal nesdileli. jestli to udelaji, jejich vec ale ja mam svedomi z velke miry ciste.

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » stř 25. úno 2009 0:29:15

wallpapery
Stahente si tehnle balik pzoadi. Nadjete si babu z notasem. Na kocni souobru se skrvya odkza na fukncni vezri softu. (Ocharna proit gůglímu prelouskavaci) :-D

Uživatelský avatar

s0uky
Čestný Androiďák
Příspěvky: 471
Registrován: úte 23. zář 2008 22:11:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od s0uky » úte 03. bře 2009 10:37:24

Seriovy cislo karty se da zjistit i z PC, nemusim k tomu mit pristroj s WM. Zazalohuju si pametovku a zkusim rootnout TMob verzi.
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » úte 03. bře 2009 11:08:53

s0uky
1. Ten zjištěný serial zjištěný z PC nebo přímo z Androida je obráceně a navíc je tam často špatně přečtený bajt. Ani autor programu nedokáže poradit lepší řešení.
2. Aby jsi image na kartu zapsal, potřebuješ WM nebo placenou verzi programu (€20).

Uživatelský avatar

xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od xsoft » úte 03. bře 2009 11:47:54

Ad 1: to nekdy zkusim .. jestli (klidne pres "dir") se po udelani GC zmeni sn disku
Ad 2: precti si 1 prispevek, bod 3. Verze 4.24 se da jeste sehnat.
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Uživatelský avatar

moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od moneytoo » úte 03. bře 2009 12:04:57

xsoft
2. Je to ale pouze public/free verze, která zapsat vygenerovanou image do souboru pro nové zařízení (včetně Dreamu/G1) neumí. Takže opravdu je řešení pouze WM, €20 nebo crack, popřípadě jiné obejití

Uživatelský avatar

s0uky
Čestný Androiďák
Příspěvky: 471
Registrován: úte 23. zář 2008 22:11:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Kompletní návod na root kontinentální G1(nutnost mit WM tel)

Příspěvek od s0uky » úte 03. bře 2009 12:31:00

moneytoo píše:s0uky
1. Ten zjištěný serial zjištěný z PC nebo přímo z Androida je obráceně a navíc je tam často špatně přečtený bajt. Ani autor programu nedokáže poradit lepší řešení.
2. Aby jsi image na kartu zapsal, potřebuješ WM nebo placenou verzi programu (€20).
Postni mi sem SN tvy karty udelany pres WM a pres cmd, chtel bych videt ten rozdil.
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

Odpovědět

Zpět na „HTC G1 - ROOT“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host