Google Nexus 5 - Obecná diskuzeNelze zapnout WiFi

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
malejpardal
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. črc 2015 22:38:08
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5 - Stock ROM

Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od malejpardal »

Zdravíčko,
jednoho krásného rána jsem zaspal od práce, protože se můj Nexus jakožto budík vypnul někdy v noci bez varování. Když jsem ho chtěl zapnout, zasekl se asi na hodinu ve smyčce restartů. Když se mi podařilo ho zachovat vypnutý na další hodinu, Android naběhl bez problémů, ale od té doby nemůžu zapnout WiFi modul, při jakékoliv snaze o zapnutí různými způsoby je telefon zaseknutý na hlášce "Zapínání Wi-Fi", k čemuž se následně přidá zahřívání a nadměrné vybíjení telefonu. Ten samý problém je i s Bluetooth.

Dle vláken různě po webu nejsem zdaleka jediný s tímto problémem a nikdo nepřišel s jakýmkoli řešením až na zavolání do Google s následnou výměnou telefonu za nový. Protože telefon mám od konce roku '14 z EU distribuce a ještě k tomu z H-mobilu, nerad bych řešil problém reklamací.

Zkoušel jsem factory reset a jiný kernel. Dle jiných fór nepomáhá ani flash na starší verzi Androidu či jiné ROM.

Prosím tedy o radu, nápad.
Uživatelský avatar
Sataník
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 01. zář 2013 10:22:36
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od Sataník »

Teď před měsícem měl kamarád úplně stejný problém s wifi. Telefon šel na reklamaci kde vyměnili základní desku. Jiné řešení než reklamace asi není.
Siemens A60 -> BenQ - Siemens E71 -> Nokia 5610 -> Nokia 5800 -> Nexus 4 -> LG G2 -> LG G4 -> Lenovo Vibe P1
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

malejpardal:

To bohužel nemá jiné řešení, než reklamaci, jedná se o HW závadu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od pepa 77 »

malejpardal píše: Zkoušel jsem factory reset a jiný kernel. Dle jiných fór nepomáhá ani flash na starší verzi Androidu či jiné ROM.

Prosím tedy o radu, nápad.
Ahoj a zkusil si flash jenom radiomodulu (modem)?
Tady je odkaz https://yadi.sk/d/UbTb9FO8cAQr8
Tak co ti je ;-)
malejpardal
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. črc 2015 22:38:08
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5 - Stock ROM

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od malejpardal »

Hola, díky za rady, reklamace jsem se bál, H-Mobil je celkem známý neuznáním reklamací, tak uvidíme. Ještě vyzkouším radio, třeba to pomůže. Ještě jednou díky.
malejpardal
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. črc 2015 22:38:08
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5 - Stock ROM

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od malejpardal »

Tak se podržte, pánové. Z nudy a potřeby aktualizovat aplikace jsem vyjmul z Nexusu svojí O2 SIM kartu a vložil služební T-Mobile SIM a hle, WiFi i Bluetooth funguje. Někdy je ten telefon náladovější než prvorodička.
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od lachtan86 »

Nefunkční wifi potkalo dnes i mě, prý je to způsobeno buď hardwarovou chybou nebo některým ze stock buildů androidu. Z ničeho nic dnes wifi něšla zapnout, je to způsobeno ztratou mac adresy. Obnovení nandroid zálohy nemá vliv na rozchození. EFS obnova fungovala tak nějak sporadicky. Doporučuji v custom recovery wipe vsech oddilů a flash čistého posledního buildu androidu. poté postup viz níže (zdroj xda):

následující příkazy lze provést buď přes adb shell nebo terminál emulátor, nutný root

Kód: Vybrat vše

příklad: vaše mac wifi je 8c:3a:e3:41:8d:79

su
echo -ne '\x8c\x3a\xe3\x41\x8d\x79' > /persist/wifi/.macaddr
chown root:root /persist/wifi
chmod 755 /persist/wifi
chown wifi:wifi /persist/wifi/.macaddr
chmod 660 /persist/wifi/.macaddr
restart a nyní by měla být wifi funkční
EDIT: tak u mě taky hardwarový problém, po půl dni oživené wifi opět nejde.
Naposledy upravil(a) lachtan86 dne sob 03. říj 2015 21:27:18, celkem upraveno 2 x.
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od pepa 77 »

A tím způsobem který popisuješ pod EDIT,ti wifi funguje?
Z toho příspěvku to nejde vyčíst! :-?
Tak co ti je ;-)
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od lachtan86 »

Sorry za nepřehlednost, trochu sem ten příspěvek upravil aby to bylo srozumitelnější.

Mě ten postup zabral, bohužel po pul dni mě opět WiFi přestala fungovat a takle to mužů opakovat furt dokola..takže zítra de N5 na reklamaci

EDIT 23.10.2015: Tak včera přišla N5 z reklamace, výměna systémové desky. IMEI jiné takže OK, wifi funkční. Co je horší, že mi po zásahu opravujícího technika nejde bezdratové nabíjení a blbne NFC, je špatnej kontakt v back coveru..ach jo. V pondělí posílám znovu N5 na reklamaci kvůli jejich chybě :cry:
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: Nelze zapnout WiFi

Příspěvek od lachtan86 »

Tak včera mi přišel N5 z reklamace 1. opravy u Britexu. Po vybaleni telefonu bezdrátové nabíjení funguje, NFC nefunkční..BOŽE! Po lehkém zatlačeni na back cover v místě kontaktů se docvakl uvnitř klip a NFC už funguje v pořádku! Hlavně všude na protokolu o opravě píšou že byl proveden kompletní test zařízení po opravě, ani ho*no! To ani nemluvim o tom ze po první opravě přišel N5 kde byl prasklej rámeček u SIM slotu a prasklej back cover nad čočkou zadní kamery. Back cover mi v reklamaci opravy zdarma vyměnili! ale prasklej rámeček zamítli - to je jasný, novej rámeček je součástí novýho displaye. Dle protokolu byla znovu vyměněna systémová deska + novy back cover, v pořadí už 3. IMEI co má můj N5.

Už na ně s*ru..přes měsíc N5 v pr*eli, sice výměna desky ale mám prasklej rámeček u SIM, alespoň mi vše funguje :-( chjo
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5 - Obecná diskuze“