Stránka 1 z 1

Nelze zapnout WiFi

Napsal: pát 17. črc 2015 22:53:02
od malejpardal
Zdravíčko,
jednoho krásného rána jsem zaspal od práce, protože se můj Nexus jakožto budík vypnul někdy v noci bez varování. Když jsem ho chtěl zapnout, zasekl se asi na hodinu ve smyčce restartů. Když se mi podařilo ho zachovat vypnutý na další hodinu, Android naběhl bez problémů, ale od té doby nemůžu zapnout WiFi modul, při jakékoliv snaze o zapnutí různými způsoby je telefon zaseknutý na hlášce "Zapínání Wi-Fi", k čemuž se následně přidá zahřívání a nadměrné vybíjení telefonu. Ten samý problém je i s Bluetooth.

Dle vláken různě po webu nejsem zdaleka jediný s tímto problémem a nikdo nepřišel s jakýmkoli řešením až na zavolání do Google s následnou výměnou telefonu za nový. Protože telefon mám od konce roku '14 z EU distribuce a ještě k tomu z H-mobilu, nerad bych řešil problém reklamací.

Zkoušel jsem factory reset a jiný kernel. Dle jiných fór nepomáhá ani flash na starší verzi Androidu či jiné ROM.

Prosím tedy o radu, nápad.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: sob 18. črc 2015 1:53:00
od Sataník
Teď před měsícem měl kamarád úplně stejný problém s wifi. Telefon šel na reklamaci kde vyměnili základní desku. Jiné řešení než reklamace asi není.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: sob 18. črc 2015 5:10:29
od ludekbrno
malejpardal:

To bohužel nemá jiné řešení, než reklamaci, jedná se o HW závadu.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: ned 19. črc 2015 9:43:05
od pepa 77
malejpardal píše: Zkoušel jsem factory reset a jiný kernel. Dle jiných fór nepomáhá ani flash na starší verzi Androidu či jiné ROM.

Prosím tedy o radu, nápad.
Ahoj a zkusil si flash jenom radiomodulu (modem)?
Tady je odkaz https://yadi.sk/d/UbTb9FO8cAQr8

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: ned 19. črc 2015 20:43:14
od malejpardal
Hola, díky za rady, reklamace jsem se bál, H-Mobil je celkem známý neuznáním reklamací, tak uvidíme. Ještě vyzkouším radio, třeba to pomůže. Ještě jednou díky.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: ned 16. srp 2015 19:16:22
od malejpardal
Tak se podržte, pánové. Z nudy a potřeby aktualizovat aplikace jsem vyjmul z Nexusu svojí O2 SIM kartu a vložil služební T-Mobile SIM a hle, WiFi i Bluetooth funguje. Někdy je ten telefon náladovější než prvorodička.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: sob 03. říj 2015 19:39:33
od lachtan86
Nefunkční wifi potkalo dnes i mě, prý je to způsobeno buď hardwarovou chybou nebo některým ze stock buildů androidu. Z ničeho nic dnes wifi něšla zapnout, je to způsobeno ztratou mac adresy. Obnovení nandroid zálohy nemá vliv na rozchození. EFS obnova fungovala tak nějak sporadicky. Doporučuji v custom recovery wipe vsech oddilů a flash čistého posledního buildu androidu. poté postup viz níže (zdroj xda):

následující příkazy lze provést buď přes adb shell nebo terminál emulátor, nutný root

Kód: Vybrat vše

příklad: vaše mac wifi je 8c:3a:e3:41:8d:79

su
echo -ne '\x8c\x3a\xe3\x41\x8d\x79' > /persist/wifi/.macaddr
chown root:root /persist/wifi
chmod 755 /persist/wifi
chown wifi:wifi /persist/wifi/.macaddr
chmod 660 /persist/wifi/.macaddr
restart a nyní by měla být wifi funkční
EDIT: tak u mě taky hardwarový problém, po půl dni oživené wifi opět nejde.

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: sob 03. říj 2015 20:55:51
od pepa 77
A tím způsobem který popisuješ pod EDIT,ti wifi funguje?
Z toho příspěvku to nejde vyčíst! :-?

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: sob 03. říj 2015 21:37:28
od lachtan86
Sorry za nepřehlednost, trochu sem ten příspěvek upravil aby to bylo srozumitelnější.

Mě ten postup zabral, bohužel po pul dni mě opět WiFi přestala fungovat a takle to mužů opakovat furt dokola..takže zítra de N5 na reklamaci

EDIT 23.10.2015: Tak včera přišla N5 z reklamace, výměna systémové desky. IMEI jiné takže OK, wifi funkční. Co je horší, že mi po zásahu opravujícího technika nejde bezdratové nabíjení a blbne NFC, je špatnej kontakt v back coveru..ach jo. V pondělí posílám znovu N5 na reklamaci kvůli jejich chybě :cry:

Re: Nelze zapnout WiFi

Napsal: ned 08. lis 2015 19:19:14
od lachtan86
Tak včera mi přišel N5 z reklamace 1. opravy u Britexu. Po vybaleni telefonu bezdrátové nabíjení funguje, NFC nefunkční..BOŽE! Po lehkém zatlačeni na back cover v místě kontaktů se docvakl uvnitř klip a NFC už funguje v pořádku! Hlavně všude na protokolu o opravě píšou že byl proveden kompletní test zařízení po opravě, ani ho*no! To ani nemluvim o tom ze po první opravě přišel N5 kde byl prasklej rámeček u SIM slotu a prasklej back cover nad čočkou zadní kamery. Back cover mi v reklamaci opravy zdarma vyměnili! ale prasklej rámeček zamítli - to je jasný, novej rámeček je součástí novýho displaye. Dle protokolu byla znovu vyměněna systémová deska + novy back cover, v pořadí už 3. IMEI co má můj N5.

Už na ně s*ru..přes měsíc N5 v pr*eli, sice výměna desky ale mám prasklej rámeček u SIM, alespoň mi vše funguje :-( chjo