Google Nexus 5 - Obecná diskuzeVoda v telefonu, nesvítí displej, funguje - řešení?

Moderátoři: novas78, kecinzer

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
honza.96
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg g2

Voda v telefonu, nesvítí displej, funguje - řešení?

Příspěvek od honza.96 » čtv 24. bře 2016 17:49:29

Ahoj dostal jsem do ruky Nexus 5. Poprvé jsme ho zapnul šel asi hodinu, pak jsem dělal aktualizaci na 5.1 a přitom se mi vypnul. Ale předtím mi asi hodinu normálně šel. Nevím jestli je to přičinou SW, ale spíš to vidím na HW. Rozebral jsem ho a na mb je oxidace lehce. Jak to řešit?

Displej funguje, ale nefunguje u něj podsvícení. Občas na něm něco bíleho zahlídnu udělal jsem hard reset podle toho, ale nic. Takže myslím, že displej nepoškozen.

Co na základní desce spojuje displej s deskou, nebo co to může být? Napadlo mě zkusit tu mb pročitstit propyalkohol nebo co myslíte? Děkuji

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Voda v telefonu, nesvítí displej, funguje - řešení?

Příspěvek od ludekbrno » pát 25. bře 2016 9:54:56

Propylalkohol a zubním kartáčken jemně čistit. Pokud to nepůjde (např. pokud tam nateklo pivo nebo sladká limonáda), tak kartáčkem s kapkou jaru čistit teplou vodou a pak důkladně vysušit, nakonec ještě ten isopropyl. Pokud nepomůže, do kontejneru. Vnik kapaliny se musí řešit hned odpojením baterky, ne až za kdoví jak dlouho.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

jenda.96
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: s4 mini

Příspěvek od jenda.96 » pát 25. bře 2016 10:08:27

Tak asi to bylo už nějakou dobu. Ale nechápu jednu věc normálně mi šel a najednou zhaslo podsvícení...

Jinak normálně telefon nejspíš pracuje, v PC ho vidím, ale nic neukazuje. Teď jestli je to v displeji nebo v nějaký flex kabeli...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 25. bře 2016 11:16:04

V displeji to celkem jistě není, ten je v podstatě vodotěsný. Takže buď v jeho flexu (konektoru) nebo na desce. Pokud tam někdo nechal natéct vodu a neodpojil baterku, tak to po*ral :-) Proud z baterie mohl v klidu působit a rozežírat spoje na desce a součástky. Projevuje se to typicky právě postupným umíráním telefonu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
honza.96
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lg g2

Příspěvek od honza.96 » pon 28. bře 2016 9:01:50

Tak deska dukladne vyčištena lihem a kartáčkem. I flex co spojuje dolní část telefonu (Micro USB. .) A MB. Ale telefon stále ve stejném stavu. Na displeji vidim to co tam je, ale není to podsvicene:-/ co myslíte pomohl by nový displej nebo to nemá cenu?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 28. bře 2016 9:09:01

Popelnice... Investovat jakékoliv peníze do vytopeného telefonu v takovém stavu je nesmysl, protože i kdyby se náhodou displej rozjel, tak brzy zase chcípne něco jiného. Tam prostě proběhla zásadní chyba, že z telefonu nebyla hned po vniku vody vytažena baterka. Takto už ti nikdo neřekne, co všechno se poškodilo.

jenda.96
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: s4 mini

Příspěvek od jenda.96 » stř 30. bře 2016 16:04:36

Ani notifikační dioda nesvítí přitom to obstarává samotná LED dioda nemuze byt problem v nejakym flexu?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 30. bře 2016 17:51:22

Vše už bylo řečeno, víc už poradí jen křišťálová koule.

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5 - Obecná diskuze“